14 Mart Tıp Bayramı

14 03 2012 11:05 tarihinde, Gündem kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 3450 kez okundu

tip-bayramiÖncelikle Tüm sağlık çalışanlarının ve çalışamayanlarının (TDS) 14 Mart Tıp Bayramını kutlar, çalışanlara kolaylık, atama bekleyenlere sabır, hastalar şifa dilerim.

Tıp Bayramı demişken “bayram” kelimesinin akıllarda çağrıştırdığı güzel atmosferle tıp bayramı ne kadar uyuşuyor bilemem ama bir sağlık çalışanına en güzel bayram istirahattır. Reçetenin yanında öneri olarak sunulan “biraz dinlenin” cümlesini çalışanlara da önerecek bir kurum olaması gerekir diye düşünüyorum.

Bir hekim çok maaş alıyor olabilir dışarıdan bakınca “lüks arabası var, parası da bol, gel keyfim gel” olarak gözükebilir. Ameliyathane ile poliklinik arasında koşturan bir hekime ne kadar para verirseniz verin başını randevu defterine 2 dk. koyup da dinlendim demesinden öte biraz istirahat vermezseniz ona cenneti de verseniz mutlu mesut edemezsiniz.

Sadece bir doktor için geçerli değil, rahat çalışma ortamı olanlar da yok değil ama çoğu için bu böyledir gözlemlediğim kadarıyla.

Değinmeden edemeyeceğim, Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik mezunu olup da diploması raflarda tozlanmadan atananlarımız çok az maalesef. Burada sertifika sahiplerine söz etmiyorum ama bu düzenin yanlış olduğunu sağır sultan dahi duyuyor. Diplomanın kağıt avlu kadar değeri olmayan bir bölümü okuyup da istihdamının 2-3 aylık bir sertifika sahiplerince işgal ettirilmesi göz yumulacak bir şey olmasa gerek.

Ne mutlu bayramı hak edene. Nice bayramlara..

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Nebi Garcı

  Eposta gönderildi
 • Anonim Misafir

  Merhaba instagram eklentisini satın almak istiyorum banka bilgilerinizi gönderebilir misiniz rica etsem
 • Anonim Nebi Garcı

  eposta gönderildi
 • Anonim Misafir

  twitter eklentisi almak istiyorum 4 hesap için
 • Anonim Nebi Garcı

  Banka bilgileri e-posta adresinize gönderildi.