14 Mart Tıp Bayramı

14 03 2012 11:05 tarihinde, Gündem kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 3224 kez okundu

tip-bayramiÖncelikle Tüm sağlık çalışanlarının ve çalışamayanlarının (TDS) 14 Mart Tıp Bayramını kutlar, çalışanlara kolaylık, atama bekleyenlere sabır, hastalar şifa dilerim.

Tıp Bayramı demişken “bayram” kelimesinin akıllarda çağrıştırdığı güzel atmosferle tıp bayramı ne kadar uyuşuyor bilemem ama bir sağlık çalışanına en güzel bayram istirahattır. Reçetenin yanında öneri olarak sunulan “biraz dinlenin” cümlesini çalışanlara da önerecek bir kurum olaması gerekir diye düşünüyorum.

Bir hekim çok maaş alıyor olabilir dışarıdan bakınca “lüks arabası var, parası da bol, gel keyfim gel” olarak gözükebilir. Ameliyathane ile poliklinik arasında koşturan bir hekime ne kadar para verirseniz verin başını randevu defterine 2 dk. koyup da dinlendim demesinden öte biraz istirahat vermezseniz ona cenneti de verseniz mutlu mesut edemezsiniz.

Sadece bir doktor için geçerli değil, rahat çalışma ortamı olanlar da yok değil ama çoğu için bu böyledir gözlemlediğim kadarıyla.

Değinmeden edemeyeceğim, Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik mezunu olup da diploması raflarda tozlanmadan atananlarımız çok az maalesef. Burada sertifika sahiplerine söz etmiyorum ama bu düzenin yanlış olduğunu sağır sultan dahi duyuyor. Diplomanın kağıt avlu kadar değeri olmayan bir bölümü okuyup da istihdamının 2-3 aylık bir sertifika sahiplerince işgal ettirilmesi göz yumulacak bir şey olmasa gerek.

Ne mutlu bayramı hak edene. Nice bayramlara..

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Anonim Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Anonim Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Anonim Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Anonim Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...