2232 Saatte Tıbbi Sekreter Oldular

08 01 2012 19:57 tarihinde, Sağlık kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 4443 kez okundu

Bir web sitesinde 2 Ocak 2012 tarihli haberde, Fatsa Halk Eğitim Merkezi’nde 2 bin 232 saat süren 54 kursiyerin katıldığı Tıbbi Sekreterlik Kursunu tamamladıktan sonra kursiyerlere belgelerinin  Kaymakam Bekir Atmaca ve Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan tarafından takdim edildiği yer alıyor.” 2 bin 232 saatte 54 tane tıbbi sekreter yetişiyor. Bu sadece bir kurs. Daha nice kurslar var.   Üniversitelerde 2 yıl okuyup ikinci plana atılmak nasıl bir şey siz düşünün. Bir takım medyanın üstünü örtmeye çalıştığı tıbbi sekreterlik kursları kapatılmak yerine her geçen gün yenileri açılıyor. Evet hem bu işten devlet kârlı çıkıyor hem de kurslar. Ezilenler ise yine biz Diplomalı Tıbbi Sekreterler. Yapmamız gereken tek şey birlik olmak. İmkanı olanlar il toplantılarına katıldı. Olmayanlar da ellerinden geleni yapmalıdırlar. Cumhurbaşkanına sorun uygulaması, SBN , vs ulaşabildiğimiz her yere derdimizi anlatmamız gerekiyor. Allah yardımcımız olsun.

Not: MEB, 10 eylül 2010 tarihinde yayımladığı genelge ile sağlık meslek liselerinde eğitim-öğretimi yapılan alan/dallar ile tanımları özel kanunlarla düzenlenmiş meslek alan/dallarında, geliştirme ve uyum kursları dışında meslek kursu açılmayacağına karar verdi.  Yukarıda bahsedilen kurs ise 12 Ekim 2010 tarihinde açılmıştır. Ayrıca haberde, Tıp sekreterliği kurs proğramı kaldırıldığı için bunun devamı olarak hasta kabul işlemleri kursu açılacağı da belirtiliyor. Bu da zaten tıbbi sekreterlerin işi olan hasta kabul işlemlerinin farklı bir isimle yine sertifika sahiplerine verileceğini akla getiriyor.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mehmet

  Gayet güzel bir anlatımda bulunmuşsunuz. Sayenizde öğrettiğiniz şekilde yaparak bir kişiyi engelledim bende.
 • Anonim Misafir

  Merhaba, ınstagram nega araç eklentisini almak istiyorum. Hesap bilgilerinizi atar mısınız?
 • Anonim Misafir

  yorum özelliği müthiş oldu hocam umarım zamanlı gönderi planlama özelliği de getirirsiniz de piyasadaki herkes sizin ekletiyi kullanır.
 • Anonim Mehmet

  İnstagram nega araç eklentisini iki ayrı hesabım için aldım kullanıyorum. Ücreti de gayet makul. Bir çok işime yaradı, takipçi sayısı arttırmada kesinlikle faydalı bir araç. Yeni eklenen yorum modülü etiket bazlı ve kullanıcı bazlı olur ise çok daha mükemmel olacak. Böyle yararlı bir uygulamayı oldu...
 • Anonim Nebi Garcı

  E-posta gönderildi