2232 Saatte Tıbbi Sekreter Oldular

08 01 2012 19:57 tarihinde, Sağlık kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 4056 kez okundu

Bir web sitesinde 2 Ocak 2012 tarihli haberde, Fatsa Halk Eğitim Merkezi’nde 2 bin 232 saat süren 54 kursiyerin katıldığı Tıbbi Sekreterlik Kursunu tamamladıktan sonra kursiyerlere belgelerinin  Kaymakam Bekir Atmaca ve Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan tarafından takdim edildiği yer alıyor.” 2 bin 232 saatte 54 tane tıbbi sekreter yetişiyor. Bu sadece bir kurs. Daha nice kurslar var.   Üniversitelerde 2 yıl okuyup ikinci plana atılmak nasıl bir şey siz düşünün. Bir takım medyanın üstünü örtmeye çalıştığı tıbbi sekreterlik kursları kapatılmak yerine her geçen gün yenileri açılıyor. Evet hem bu işten devlet kârlı çıkıyor hem de kurslar. Ezilenler ise yine biz Diplomalı Tıbbi Sekreterler. Yapmamız gereken tek şey birlik olmak. İmkanı olanlar il toplantılarına katıldı. Olmayanlar da ellerinden geleni yapmalıdırlar. Cumhurbaşkanına sorun uygulaması, SBN , vs ulaşabildiğimiz her yere derdimizi anlatmamız gerekiyor. Allah yardımcımız olsun.

Not: MEB, 10 eylül 2010 tarihinde yayımladığı genelge ile sağlık meslek liselerinde eğitim-öğretimi yapılan alan/dallar ile tanımları özel kanunlarla düzenlenmiş meslek alan/dallarında, geliştirme ve uyum kursları dışında meslek kursu açılmayacağına karar verdi.  Yukarıda bahsedilen kurs ise 12 Ekim 2010 tarihinde açılmıştır. Ayrıca haberde, Tıp sekreterliği kurs proğramı kaldırıldığı için bunun devamı olarak hasta kabul işlemleri kursu açılacağı da belirtiliyor. Bu da zaten tıbbi sekreterlerin işi olan hasta kabul işlemlerinin farklı bir isimle yine sertifika sahiplerine verileceğini akla getiriyor.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Nebi Garcı

  Tampermonkey kurulumu için ingilizce bilmenize gerek yok. Mevcur şartlarda eklentiyi kurabiliyor olmanız lazım.
 • Anonim bayram

  ingilizcem yok bu yüzden tampermonkey i kuramadım yardımcı olur musunuz.
 • Anonim Misafir

  Hesabım kilitlendi telefonuma kimlik doğrulama kodu gelmesi lazım hesabıma girebilmem için ama kod gönderdik yazıyor gelmiyor lütfen yardımcı olur musun
 • Anonim Nebi Garcı

  Kod çalışıyor. Twitter bir şeyler değiştirmiş olmalı.
 • Anonim Nebi Garcı

  Sorun 2.6.0 sürümünde çözüldü. Eklentinizi güncelleyin.