Aç Kuşlar Klavye Başında Tweet Gönderiyor

01 12 2012 20:10 tarihinde, Twitter kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 2600 kez okundu

Böyle bir olaya nasıl başlık bulurum diye çok düşündüm. Ama manidar olan başlığından çok bu ilginç olay.

Letonya’da yayınlanan İr dergisinin gerçekleştirdiği bir projede doğadaki kuşlar adına açılan bir Twitter hesabından kuşlar kendi gagalarıyla ve ayaklarıyla tweet gönderiyor.

Bir bilgisayarın klavyesindeki tuşlar üzerine tuş biçiminde yerleştirilen ve hamur benzeri yemleri yemek için klavye üzerine konan kuşlar yerken ve ayaklarıyla dokundukları tuşlar aracılığıyla tweet gönderiyor. Altı Haftada  2500 den fazla tweet gönderen, yaklaşık 6000 takipçiye ulaşan ve Twitter hesabı @hungry_birds olan aç kuşların bu marifetleri kendi Twitter hesaplarından takip edilebilir.

Yukarıda gördüğünüz gibi Twitter’ın gerçek sahipleri “kuş dili” diye ifade edilen kendi dilleriyle tweet göndermeye devam ediyorlar..

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Anonim Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Anonim Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Anonim Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Anonim Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...