Aralık Ayında İnternete Sansür mü Geliyor?

26 11 2012 13:07 tarihinde, Google, İnternet kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 2529 kez okundu

Bu bir iddia ya da ihtimal değil. Google tarafından yapılan açıklamaya göre Aralık ayında bazı devletlerin interneti kontrol altına alma, kısıtlama, internette sansür uygulama girişimleri içerisinde olduklarını ve bu konuda kapalı kapılar ardında yoğun çaba sarf edildiği belirtildi.

Google, Özgür ve açık bir dünyanın özgür ve açık bir internetle mümkün olabileceğini açıklarken, tüm internet kullanıcılarını bu konuda destek olmaya çağırdı. Take Action  ismiyle proje başlatan Google, “İnternet’in geleceğine karar verenler sadece hükümetler olmamalıdır. Dünyada İnternet’i kullanan milyarlarca kişi ve onu oluşturup yaşamasını sağlayan uzmanlar da işin içinde olmalıdır.” diyerek herkesi bu projede etkin olamaya davet ediyor.

Projeye katkıda bulunmak için yapmanız gereken yukarıdaki bağlantıya gitmek ve aşağıda yer alan formu doldurmak. En alttaki alana bu kısıtlama ve özgür internete müdahalenin yanlış olduğuna dair açıklamada bulunabilirsiniz.

Formdaki bilgilerinizin Google tarafından nasıl kullanılacağı da açıklanmış durumda: “Sağladığınız ad bu Web sitesinin ve tartışmanın bir parçası olarak herkese açık bir şekilde yayınlanabilir. Belirttiğiniz ülke ve diğer konum bilgileri tüm dünya genelinde yankılanan bir katılımı göstermek için kullanılabilir. E-posta adresiniz size İnternet politikası ile ilgili girişimleri göndermek için kullanılabilir. Hepsi bu. Kişisel bilgileriniz hiçbir şekilde diğer Google hizmetleriyle veya Google hesabıyla bağlantılandırılmaz ve başka amaçlarla kullanılmaz.”

Siz de bu kısıtlama ve sansüre karşı tepkinizi belirtin. Ayrıca  Twitter’da #freeandopen hashtagını kullanmanız projenin herkes tarafından duyulmasına katkıda bulunacaktır.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Nebi Garcı

  Tampermonkey kurulumu için ingilizce bilmenize gerek yok. Mevcur şartlarda eklentiyi kurabiliyor olmanız lazım.
 • Anonim bayram

  ingilizcem yok bu yüzden tampermonkey i kuramadım yardımcı olur musunuz.
 • Anonim Misafir

  Hesabım kilitlendi telefonuma kimlik doğrulama kodu gelmesi lazım hesabıma girebilmem için ama kod gönderdik yazıyor gelmiyor lütfen yardımcı olur musun
 • Anonim Nebi Garcı

  Kod çalışıyor. Twitter bir şeyler değiştirmiş olmalı.
 • Anonim Nebi Garcı

  Sorun 2.6.0 sürümünde çözüldü. Eklentinizi güncelleyin.