Aralık Ayında İnternete Sansür mü Geliyor?

26 11 2012 13:07 tarihinde, Google, İnternet kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 3028 kez okundu

Bu bir iddia ya da ihtimal değil. Google tarafından yapılan açıklamaya göre Aralık ayında bazı devletlerin interneti kontrol altına alma, kısıtlama, internette sansür uygulama girişimleri içerisinde olduklarını ve bu konuda kapalı kapılar ardında yoğun çaba sarf edildiği belirtildi.

Google, Özgür ve açık bir dünyanın özgür ve açık bir internetle mümkün olabileceğini açıklarken, tüm internet kullanıcılarını bu konuda destek olmaya çağırdı. Take Action  ismiyle proje başlatan Google, “İnternet’in geleceğine karar verenler sadece hükümetler olmamalıdır. Dünyada İnternet’i kullanan milyarlarca kişi ve onu oluşturup yaşamasını sağlayan uzmanlar da işin içinde olmalıdır.” diyerek herkesi bu projede etkin olamaya davet ediyor.

Projeye katkıda bulunmak için yapmanız gereken yukarıdaki bağlantıya gitmek ve aşağıda yer alan formu doldurmak. En alttaki alana bu kısıtlama ve özgür internete müdahalenin yanlış olduğuna dair açıklamada bulunabilirsiniz.

Formdaki bilgilerinizin Google tarafından nasıl kullanılacağı da açıklanmış durumda: “Sağladığınız ad bu Web sitesinin ve tartışmanın bir parçası olarak herkese açık bir şekilde yayınlanabilir. Belirttiğiniz ülke ve diğer konum bilgileri tüm dünya genelinde yankılanan bir katılımı göstermek için kullanılabilir. E-posta adresiniz size İnternet politikası ile ilgili girişimleri göndermek için kullanılabilir. Hepsi bu. Kişisel bilgileriniz hiçbir şekilde diğer Google hizmetleriyle veya Google hesabıyla bağlantılandırılmaz ve başka amaçlarla kullanılmaz.”

Siz de bu kısıtlama ve sansüre karşı tepkinizi belirtin. Ayrıca  Twitter’da #freeandopen hashtagını kullanmanız projenin herkes tarafından duyulmasına katkıda bulunacaktır.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Nebi Garcı

  Yazının altına not düştüm kaldırıldığında
 • Anonim yorumcu

  eklentinizi güncelleyin.
 • Anonim yorumcu

  Bu özellik twitterdan kaldırılmış. Link kırık ve mevcut profilimdeki mesaj butonu ve saatler kaldırılmış..
 • Anonim Misafir

  takip işlem sırasına alıyor fakat başlamıyor hocam çözümü nedir acaba
 • Anonim Misafir

  Merhaba, bu islemi yapmam icin oncelikle tarayicidan instagram sifremi girmem mi gerekiyor.Cunku beni engelleyen birini benimde engelleyebilmem icin login olup engelle butonuna basmam gerekmiyor mu?