Aslantaş Barajı ve Karatepe

21 03 2012 11:30 tarihinde, Genel kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 4610 kez okundu

“Çok bunaldım, biraz hava almam lazım, nereye gitsek acep” diye düşünüyorsanız Kadirli’de aklınızdan geçen ilk yer Aslantaş Baraj Gölü kıyısıdır. Karatepe Milli Parkı’nı da gelmişken bir geziverelim diyebilme imkanınız var. Yazın sıcağında bir çam ağacının gölgesinde beş dakika gaylule yapmak ya da biraz geri çeklip hızınızı barajın ılık suyunda almak isteyebilirsiniz. Bu da sizin için bulunmaz bir nimet.

O kadar uzak da sayılmaz. Kadirli’den yaklaşık 20 km. Bu da size en fazla 20 lira demek. Tabi evde yanmaktansa bir temiz hava 20 lira tabiki eder.

Gidelim ama şimdi bir de mangal, kömür vs uğraşamam demeyin. Size metropol tarif etmiyorum ya. Mangalınız da var odununuz da. Yalnız ateş yakmanın yasak olduğu alanları bilmenizde fayda var. Onu da yol kenarlarındaki levhalardan takip edebilirsiniz 🙂  Tabi bu levhalara kim uyuyor diyebilirsiniz. Geçen yaz levhanın gölgesinde ateş yakıp çay içenlere de şahit olmadım değil.

Tamir edildi mi bilmiyorum. Karatepe’nin yangın gözetleme kulesinde dumana duyarlı 360 derece gözleyebilen ve 10 km uzaktaki karıncayı bile görebilen 2 adet kamera mevcut.  Ateş yakmamak için caydırıcı olan bu değil vicdanınız ama yine de belki eksik olanlar olabilir 🙂

Temiz hava herkesin hakkı…

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Nebi Garcı

  Tampermonkey kurulumu için ingilizce bilmenize gerek yok. Mevcur şartlarda eklentiyi kurabiliyor olmanız lazım.
 • Anonim bayram

  ingilizcem yok bu yüzden tampermonkey i kuramadım yardımcı olur musunuz.
 • Anonim Misafir

  Hesabım kilitlendi telefonuma kimlik doğrulama kodu gelmesi lazım hesabıma girebilmem için ama kod gönderdik yazıyor gelmiyor lütfen yardımcı olur musun
 • Anonim Nebi Garcı

  Kod çalışıyor. Twitter bir şeyler değiştirmiş olmalı.
 • Anonim Nebi Garcı

  Sorun 2.6.0 sürümünde çözüldü. Eklentinizi güncelleyin.