Facebook’ta At Çiftesi!

21 01 2012 12:15 tarihinde, İnternet kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 2363 kez okundu

Söz konusu at, Truva Atı. Yani bir virüs. Bilgisayar virüsü. Güzergahı da Facebook.   dikkat edin size uğramasın. Zira kişisel bilgilerinize ulaşmakla kalmıyor bilgisayarınıza da çifteyi basıyor. Chip’in yazısında, PDF ve XLS uzantılı dosyalarıyla istemsiz şekilde bilgisayarınıza girebiliyor. Bir At’la ne olur demeyin. Çifteyi yedikten sonra sizi başka bir Facebook sayfasına yönlendiriyor ve hesabınızı kilitliyor. Kişisel bilgilerinizi rehin aldıktan sonra sizden 25 dolar yatırmanızı istiyor. Böylece eski hesabınızın açılacağını söylüyor.  E-naki dolandırıcılığı olarak bilinen bu yöntem kredi kartı dolandırıcılığından daha kötü olduğu biliniyor. Çünkü finansal bir bağlayıcılığı bulunmuyor. Siz siz olun çifteyi yemeden önce Facebook güvenlik önlemlerine göz atın yoksa atı alan Üsküdar’ı geçer..

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Nebi Garcı

  Yazının altına not düştüm kaldırıldığında
 • Anonim yorumcu

  eklentinizi güncelleyin.
 • Anonim yorumcu

  Bu özellik twitterdan kaldırılmış. Link kırık ve mevcut profilimdeki mesaj butonu ve saatler kaldırılmış..
 • Anonim Misafir

  takip işlem sırasına alıyor fakat başlamıyor hocam çözümü nedir acaba
 • Anonim Misafir

  Merhaba, bu islemi yapmam icin oncelikle tarayicidan instagram sifremi girmem mi gerekiyor.Cunku beni engelleyen birini benimde engelleyebilmem icin login olup engelle butonuna basmam gerekmiyor mu?