Facebook’ta At Çiftesi!

21 01 2012 12:15 tarihinde, İnternet kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 1983 kez okundu

Söz konusu at, Truva Atı. Yani bir virüs. Bilgisayar virüsü. Güzergahı da Facebook.   dikkat edin size uğramasın. Zira kişisel bilgilerinize ulaşmakla kalmıyor bilgisayarınıza da çifteyi basıyor. Chip’in yazısında, PDF ve XLS uzantılı dosyalarıyla istemsiz şekilde bilgisayarınıza girebiliyor. Bir At’la ne olur demeyin. Çifteyi yedikten sonra sizi başka bir Facebook sayfasına yönlendiriyor ve hesabınızı kilitliyor. Kişisel bilgilerinizi rehin aldıktan sonra sizden 25 dolar yatırmanızı istiyor. Böylece eski hesabınızın açılacağını söylüyor.  E-naki dolandırıcılığı olarak bilinen bu yöntem kredi kartı dolandırıcılığından daha kötü olduğu biliniyor. Çünkü finansal bir bağlayıcılığı bulunmuyor. Siz siz olun çifteyi yemeden önce Facebook güvenlik önlemlerine göz atın yoksa atı alan Üsküdar’ı geçer..

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Nebi Garcı

  Tampermonkey kurulumu için ingilizce bilmenize gerek yok. Mevcur şartlarda eklentiyi kurabiliyor olmanız lazım.
 • Anonim bayram

  ingilizcem yok bu yüzden tampermonkey i kuramadım yardımcı olur musunuz.
 • Anonim Misafir

  Hesabım kilitlendi telefonuma kimlik doğrulama kodu gelmesi lazım hesabıma girebilmem için ama kod gönderdik yazıyor gelmiyor lütfen yardımcı olur musun
 • Anonim Nebi Garcı

  Kod çalışıyor. Twitter bir şeyler değiştirmiş olmalı.
 • Anonim Nebi Garcı

  Sorun 2.6.0 sürümünde çözüldü. Eklentinizi güncelleyin.