Dizüstü Bilgisayarım Çok Isınıyor Ne Yapmalıyım?

27 01 2012 19:50 tarihinde, Bilgisayar, Bilgisayar İpuçları kategorisinde yazıldı. 2 yorum yapıldı, 11088 kez okundu

Bilgisayarınız ilk aldığınız gibi sessiz çalışmıyor ve fan sesi artık sizi rahatsız ediyorsa artık halıflexiniz hazır demektir 🙂 fan çıkışınızın iç kısmında biriken tozlar fanınızı tıkıyor ve halıflex şeklinde tabaka oluşuyor, artık hem ısınıyor hem de aşırı derece ses yapıyor. Eğer bilgisayarınız açılmamış ve garantiliyse bir oyun ya da virüs taraması açarak fanınızın hızlı çalışmasını sağlayın. Ardından fan çıkışınıza kuvvetlice üfleyin. fanınız biraz duraklayıp ardından toz çıkacaktır. Üstünüze üflememesine dikkat edin. Eğer bilgisayarınızı daha önce açmışsanız tekrar temizlemeniz önerilir. Eğer bios fan ayarlarını daha önce değiştirmişseniz eski haline getirin.

Uyarı:

 Elektrikli süpürge gibi şiddetli çekim gücü olan temizleyiciler kullandığınız zaman fanınızın plastik tırnaklarını kırabilirsiniz. Ayrıca Saç kurutma makinası da zaten ısınmış olan bilgisayarınıza sıcak hava üfleyerek donanımlarınıza zarar verebilir. 

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 2 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
 1. Pc normalde ısınmıyo fazla soğutucuyla falan hallediyorum ama pes2013ü açınca sobaya dönüşüyo

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Nebi Garcı Mehmet

  Gayet güzel bir anlatımda bulunmuşsunuz. Sayenizde öğrettiğiniz şekilde yaparak bir kişiyi engelledim bende.
 • Nebi Garcı Misafir

  Merhaba, ınstagram nega araç eklentisini almak istiyorum. Hesap bilgilerinizi atar mısınız?
 • Nebi Garcı Misafir

  yorum özelliği müthiş oldu hocam umarım zamanlı gönderi planlama özelliği de getirirsiniz de piyasadaki herkes sizin ekletiyi kullanır.
 • Nebi Garcı Mehmet

  İnstagram nega araç eklentisini iki ayrı hesabım için aldım kullanıyorum. Ücreti de gayet makul. Bir çok işime yaradı, takipçi sayısı arttırmada kesinlikle faydalı bir araç. Yeni eklenen yorum modülü etiket bazlı ve kullanıcı bazlı olur ise çok daha mükemmel olacak. Böyle yararlı bir uygulamayı oldu...
 • Nebi Garcı Nebi Garcı

  E-posta gönderildi