Bilgisayarınızda Gelişmiş Hatırlatma Uygulaması Kullanın

25 11 2012 16:04 tarihinde, Araçlar, Bilgisayar kategorisinde yazıldı. 2 yorum yapıldı, 5174 kez okundu

Yapmanız gereken işlerde unutkanlığınız ya da yoğunluktan dolayı aksaklıklar yaşıyorsanız ya da ne zaman ne yapacağımı biri bana hatırlatsın diyorsanız sizin için güzel bir uygulama mevcut.

Ofis çalışanı olabilirsiniz. yapacağınız işleri unutmamak için gelişmiş hatırlatma uygulaması kullanabilirsiniz. Öğrencisiniz ve hangi gün hangi ödevinizi yapacağınızı unutuyorsunuz, o halde size de şiddetle tavsiye ediyorum. Ya da benim gibi blog yazarısınız. Özel günler için bir şeyler yazmak istiyorsunuz. Unutmamak için siz de bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Örnekleri çoğaltabiliriz. Daha fazla sizi yormadan görseller eşliğinde uygulama hakkında biraz açıklama yapayım.

Yeni görev ekeleme

Yukarıda gördüğünüz gibi üst çubuğa yapılacak işi yazıyoruz. Ardından en alt rastgele görev isimli çubuğun sonunda yer alan saat işaretiyle bir tarih seçersiniz. hemen sağındakiyle açıklama girersiniz. En sol kutucuğu işaretleyerek de görevin ifa edildiğini belirtebilirsiniz.

Yeni liste ekleme

Sağ bölümde listeler yer alır. Adlarından da anlaşıldığı gibi görev alanlarını listeleyebilirsiniz.  Yeni görev ekleme butonuyla yeni bir görev ekleyebilir en alt sağdaki işaretle liste bölmesini gizleyebilirsiniz.

Görev Zamanlama

İlk bölümde bahsettiğimi göreve zaman ekleme simgesiyle takvim penceresi karşınıza gelir. Herhangi bir tarihi seçerek zamanlayabilirsiniz.  Geri bir tarihe zamanlayacağınız görevler tarihi geçmiş olarak uyarı listesinde gözükecektir.

Zamana Göre Listeleme

Alt görev çubuğunda yer alan Bugün Yarın Gelecek 7 gün gibi listelerle zamanlanmış görevler listesini görüntüleyebilirsiniz.

Programı indirip kurduğunuzda e-posta adresi isteyecektir. Ancak bu bilgisayarınıza format attığınızda ya da herhangi bir şekilde programa erişiminiz kalmadığında görev listenize daha sonra erişebilmeniz için istenir. No Thanks butonuna tıklayarak reddedebilir ve uygulamaya geçebilirsiniz.

Uygulama iphone, ipad, Android, Windows ve Mac ile uyumludur. Dilediğinizi kullanabilirsiniz. Kolaylıklar…

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 2 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
 1. Güzel paylaşım.emeklerine sağlık…

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Nebi GARCI Nebi Garcı

  Tampermonkey kurulumu için ingilizce bilmenize gerek yok. Mevcur şartlarda eklentiyi kurabiliyor olmanız lazım.
 • Nebi GARCI bayram

  ingilizcem yok bu yüzden tampermonkey i kuramadım yardımcı olur musunuz.
 • Nebi GARCI Misafir

  Hesabım kilitlendi telefonuma kimlik doğrulama kodu gelmesi lazım hesabıma girebilmem için ama kod gönderdik yazıyor gelmiyor lütfen yardımcı olur musun
 • Nebi GARCI Nebi Garcı

  Kod çalışıyor. Twitter bir şeyler değiştirmiş olmalı.
 • Nebi GARCI Nebi Garcı

  Sorun 2.6.0 sürümünde çözüldü. Eklentinizi güncelleyin.