Bilgisayarınızdaki Boş Klasörlerden Kurtulun

15 11 2012 18:24 tarihinde, Araçlar kategorisinde yazıldı. 3 yorum yapıldı, 6450 kez okundu

Bilgisayarlarımız tıpkı bir ev gibidir. Her şeyi yerli yerine koymadıkça insanın içi rahat etmez nedense. Bazen vakit ayırmayız masaüstümüz bekar evi gibi olur neyin nerede olduğunu bulmakta zorlanırız. Dosya ve klasörlerin içinde kaybolur gideriz.

Aceleyle kurup kaldırdığımız programların sistem dosyalarındaki boş klasör atıkları, arşivlerimizde içi boşalan klasörler gibi bir çok gereksiz ve yer işgal eden klasörlerimiz vardır. Birkaç ay sonra neyin nerede olduğunu bulamaz oluruz ve artık format atmaktan başka çaremiz kalmaz. Ancak her şeyi zamanında ve düzenli yaptığımızda buna hiç gerek yoktur.

Sizleri birazcık olsun rahatlatacak ve içi boş klasörlerinizi bilgisayarınızdan temizleyecek bir programdan bahsedeyim. Fast Empty Folder Finder adından da anlaşıldığı gibi hızlı boş klasör bulucu. Bu araç sayesinde içi boş klasörlerinizi listeler ve seçersiniz. Ardından hepsini toplu halde silersiniz.

İşlem oldukça basit. Üs kısımdaki search butonuyla arar bulur işaretler ve  aşağıdaki delete chacked folders butonuyla seçili klasörleri onay penceresinden  yes butonu yardımıyla silersiniz. Hadi kolay gelsin 🙂

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 3 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
 1. XP de çalışmıyor sanırım 20 dakikayı aşkın süredir tarama yaptı ama bir sonuç çıkmadı, kapattım.

 2. Programlar klasörümde yerini aldı. Teşekkürler 🙂

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Ahmet Karakuş Nebi Garcı

  Yazının altına not düştüm kaldırıldığında
 • Ahmet Karakuş yorumcu

  eklentinizi güncelleyin.
 • Ahmet Karakuş yorumcu

  Bu özellik twitterdan kaldırılmış. Link kırık ve mevcut profilimdeki mesaj butonu ve saatler kaldırılmış..
 • Ahmet Karakuş Misafir

  takip işlem sırasına alıyor fakat başlamıyor hocam çözümü nedir acaba
 • Ahmet Karakuş Misafir

  Merhaba, bu islemi yapmam icin oncelikle tarayicidan instagram sifremi girmem mi gerekiyor.Cunku beni engelleyen birini benimde engelleyebilmem icin login olup engelle butonuna basmam gerekmiyor mu?