Bilgisayarınızdaki Boş Klasörlerden Kurtulun

15 11 2012 18:24 tarihinde, Araçlar kategorisinde yazıldı. 3 yorum yapıldı, 5693 kez okundu

Bilgisayarlarımız tıpkı bir ev gibidir. Her şeyi yerli yerine koymadıkça insanın içi rahat etmez nedense. Bazen vakit ayırmayız masaüstümüz bekar evi gibi olur neyin nerede olduğunu bulmakta zorlanırız. Dosya ve klasörlerin içinde kaybolur gideriz.

Aceleyle kurup kaldırdığımız programların sistem dosyalarındaki boş klasör atıkları, arşivlerimizde içi boşalan klasörler gibi bir çok gereksiz ve yer işgal eden klasörlerimiz vardır. Birkaç ay sonra neyin nerede olduğunu bulamaz oluruz ve artık format atmaktan başka çaremiz kalmaz. Ancak her şeyi zamanında ve düzenli yaptığımızda buna hiç gerek yoktur.

Sizleri birazcık olsun rahatlatacak ve içi boş klasörlerinizi bilgisayarınızdan temizleyecek bir programdan bahsedeyim. Fast Empty Folder Finder adından da anlaşıldığı gibi hızlı boş klasör bulucu. Bu araç sayesinde içi boş klasörlerinizi listeler ve seçersiniz. Ardından hepsini toplu halde silersiniz.

İşlem oldukça basit. Üs kısımdaki search butonuyla arar bulur işaretler ve  aşağıdaki delete chacked folders butonuyla seçili klasörleri onay penceresinden  yes butonu yardımıyla silersiniz. Hadi kolay gelsin 🙂

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 3 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
 1. XP de çalışmıyor sanırım 20 dakikayı aşkın süredir tarama yaptı ama bir sonuç çıkmadı, kapattım.

 2. Programlar klasörümde yerini aldı. Teşekkürler 🙂

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Ahmet Karakuş Nebi Garcı

  Tampermonkey kurulumu için ingilizce bilmenize gerek yok. Mevcur şartlarda eklentiyi kurabiliyor olmanız lazım.
 • Ahmet Karakuş bayram

  ingilizcem yok bu yüzden tampermonkey i kuramadım yardımcı olur musunuz.
 • Ahmet Karakuş Misafir

  Hesabım kilitlendi telefonuma kimlik doğrulama kodu gelmesi lazım hesabıma girebilmem için ama kod gönderdik yazıyor gelmiyor lütfen yardımcı olur musun
 • Ahmet Karakuş Nebi Garcı

  Kod çalışıyor. Twitter bir şeyler değiştirmiş olmalı.
 • Ahmet Karakuş Nebi Garcı

  Sorun 2.6.0 sürümünde çözüldü. Eklentinizi güncelleyin.