Bilgisayarınızın Cinsiyetini Öğrenin

04 02 2012 08:35 tarihinde, Bilgisayar, Bilgisayar İpuçları kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 6268 kez okundu

Olur mu öyle şey! demeyin. Olur mu olur. Bunu öğrenmek için basit bir yol var. Yapmanız gereken bir metin belgesi oluşturup içine kısa bir kod yazmak. Merak edenler buyursun.

(CreateObject(“SAPI.SpVoice” ).Speak”I love You” ) parantez içerisindeki kırmızı renkli yazıyı yeni metin belgesi açarak içerisine yapıştırın. ardından dosyayı farklı kaydedin.

Kaydederken dosya isminden sonraki uzantısını txt yerine vbs yapın. ardından dosyayı çift tıklayarak açın.  Eğer tırnak içerisindeki I Love You cümlesini sesli okuyan bayansa bilgisayarınızın cinsiyeti kızdır. Erkekse erkektir 🙂 Erkek adamın erkek bilgisayarı olur. 🙂

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. Ben Erkeğim Ama Bilgisayar Kız Çıktı Birde Sadece I Love You mu Okuyor Başka Cümle Okutamayız mı

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Byakya Misafir

  Ben de benzer bir sorunla karşı karşıyayım. Hesabımdan hiçbir şekilde tweet atamıyorum,beğenemiyorum,retweet yapamıyorum ve kimseyi takip edip mesaj gönderemiyorum. Neredeyse iki ay oldu ama hâlâ aynı şekilde. Profilime bir başkası girince 'bu hesap sınırlandırılmış,yine de profili görüntülemek isti...
 • Byakya Misafir

  hocam twitter hesabım kilitlendi ve hesabıma giriş yaptıgımda telefon numarasına onay kodu gönder yazısı cıkıyor direk. sanırım kodu yazınca hesabım acılacak ama şöyle bir sıkıntı var orda yazan telefon numarası suan aktif değil. bu yüzden onay kodu alamıyorum lütfen yardım edin ne yapabilirim ?
 • Byakya Misafir

  Aynen öyle bendede öyle oluyor otomatik silinmesi gerekiyor sizdeki gibi ama lütfen cevap verin
 • Byakya Misafir

  Merhabalar,eklenti her güncelleme ile ayrı güzel ve kullanışlı oluyor.Takip etme seçeneğine bizi halihazırda takip edenleri değilde takip etmeyenleri takip etme seçeneği gelirse daha kolay bir şekilde hem farklı insanlara ulaşılmış olur hem de takipçi artışı daha çabuk olur.İyi günler dilerim kolay...
 • Byakya Misafir

  Hocam merhaba. Vermiş olduğunuz link çalışmıyor acaba twitter farklı bir adresemi taşıdı bu işlemi. Müsait zamanınızda kontrol edebilirmisiniz.