Bilgisayarınızın Cinsiyetini Öğrenin

04 02 2012 08:35 tarihinde, Bilgisayar, Bilgisayar İpuçları kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 6493 kez okundu

Olur mu öyle şey! demeyin. Olur mu olur. Bunu öğrenmek için basit bir yol var. Yapmanız gereken bir metin belgesi oluşturup içine kısa bir kod yazmak. Merak edenler buyursun.

(CreateObject(“SAPI.SpVoice” ).Speak”I love You” ) parantez içerisindeki kırmızı renkli yazıyı yeni metin belgesi açarak içerisine yapıştırın. ardından dosyayı farklı kaydedin.

Kaydederken dosya isminden sonraki uzantısını txt yerine vbs yapın. ardından dosyayı çift tıklayarak açın.  Eğer tırnak içerisindeki I Love You cümlesini sesli okuyan bayansa bilgisayarınızın cinsiyeti kızdır. Erkekse erkektir 🙂 Erkek adamın erkek bilgisayarı olur. 🙂

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. Ben Erkeğim Ama Bilgisayar Kız Çıktı Birde Sadece I Love You mu Okuyor Başka Cümle Okutamayız mı

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Byakya Nebi Garcı

  https://www.instagram.com/accounts/access_tool/accounts_you_blocked adresine bilgisayardan girdiğinizde görünmesi gerek. O da sizi engellediyse görünmeyebilir
 • Byakya Misafir

  Merhaba. Bu şekilde bilgisayardan beni engelleyen kullanıcıyı engelledim fakat telefondaki instagram uygulanmasındaki hesabımda engellenenler listesinde görünmüyor. ne yapmak lazım?
 • Byakya Mehmet

  Gayet güzel bir anlatımda bulunmuşsunuz. Sayenizde öğrettiğiniz şekilde yaparak bir kişiyi engelledim bende.
 • Byakya Misafir

  Merhaba, ınstagram nega araç eklentisini almak istiyorum. Hesap bilgilerinizi atar mısınız?
 • Byakya Misafir

  yorum özelliği müthiş oldu hocam umarım zamanlı gönderi planlama özelliği de getirirsiniz de piyasadaki herkes sizin ekletiyi kullanır.