Bilgisayarınızın Cinsiyetini Öğrenin

04 02 2012 08:35 tarihinde, Bilgisayar, Bilgisayar İpuçları kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 5974 kez okundu

Olur mu öyle şey! demeyin. Olur mu olur. Bunu öğrenmek için basit bir yol var. Yapmanız gereken bir metin belgesi oluşturup içine kısa bir kod yazmak. Merak edenler buyursun.

(CreateObject(“SAPI.SpVoice” ).Speak”I love You” ) parantez içerisindeki kırmızı renkli yazıyı yeni metin belgesi açarak içerisine yapıştırın. ardından dosyayı farklı kaydedin.

Kaydederken dosya isminden sonraki uzantısını txt yerine vbs yapın. ardından dosyayı çift tıklayarak açın.  Eğer tırnak içerisindeki I Love You cümlesini sesli okuyan bayansa bilgisayarınızın cinsiyeti kızdır. Erkekse erkektir 🙂 Erkek adamın erkek bilgisayarı olur. 🙂

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. Ben Erkeğim Ama Bilgisayar Kız Çıktı Birde Sadece I Love You mu Okuyor Başka Cümle Okutamayız mı

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Byakya Fatma

  Şifremi yenileneme rağmen açılmıyor lütfen yardımcı olurmusunuz
 • Byakya Nebi Garcı

  kolay yoldan hayır. zor yoldan: o kişinin takipçilerini (sizin hesabınızla giriş yapmadan) listeleyen ve sizin takip etmeniz için listeleyen bir sistem lazım.
 • Byakya Misafir

  hesabımı engelleyen hesaplardaki takipçileri görmek ve takip etmek için bir şey yapılamaz mı?
 • Byakya @karaozanturkusu

  hocam misal 3000 kişiyi sessize almak istediğinizi düşünün, misal olarak kod en fazla ilk 1000'de çalışıyor. hem sessize aldıklarını tekrar sessize almak istediğinden tıkanıyor, hem de çok eskilere gidemiyor. bunun tek yolu twit atanı sessize alacak bir kod. bu arada ben 16000 takipçimin büyük çoğun...
 • Byakya Nebi Garcı

  Söz vermiş olmayayım ancak ilerleyen zamanlarda olabilir. Ayrıca ne kadar mümkün bilmiyorum, kodları incelemem lazım. Nasıl işe yaramadığı konusunda daha fazla bilgi verebilirseniz belki kodu iyileştirebilirim.