Bir E-mail Adresinin Kime Ait Olduğunu Öğrenme

15 03 2014 20:12 tarihinde, İnternet kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 30468 kez okundu

Dünyanın en meraklı canlıları olarak her şeyi merak etme özelliğimiz bizi sürekli arayışa zorlamıştır.

Bir e-posta adresinin kime ait olduğunu merak eden tek kişi ben olmadığım kanaatinde olduğum için sizlerin de merakını gidermek adına bir yazı yazmaya karar verdim.

Sonuç olarak araştırdım ve bir eklenti buldum. Bu eklenti öncelikle ne işe yarıyor ondan bahsedeyim izninizle.

Eklenti sayesinde tarayıcınızda (Google Chrome) bir e-posta adresi üzerine geldiğinizde o adresin bağlı olduğu tüm sosyal medya hesaplarını ve ayrıntılı bilgileri içeren bir pencere sizin için ekranın üst kısmında açılıyor.

Eklentinin aktif olması için kayıt gerekiyor. Kayıt tamamen ücretsiz ve buradan sağ alt kısımdan öncelikle bir e-posta adresi ve şifre belirleyerek kayıt olun. Eğer e-posta adresimi her yere vermek istemem derseniz 10 dakikalık bir e-posta adresi de buradan alabilirsiniz.

vibe

Kayıt olunca aktivasyon için e-posta adresinize bağlantı gelecektir. Bağlantıdan aktif ettikten sonra şuradan Chrome tarayıcınız için Vibe eklentisini eklentiyi indirin.

Eklentiyi kurduğunuzda tarayıcınızın sağ üst kısmında bir ikon göreceksiniz. Ona tıklayın ve belirlediğiniz e-posta adresi ve şifre ile giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra artık tarayıcınızdaki bir e-posta adresi üzerine geldiğinizde orada bir ikon çıkacak ve biraz beklediğinizde üst kısımda e-posta adresinin bağlı olduğu sosyal medya bağlantıları ve diğer bilgilerin yer aldığı pencere açılacaktır.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Nebi Garcı

  Tampermonkey kurulumu için ingilizce bilmenize gerek yok. Mevcur şartlarda eklentiyi kurabiliyor olmanız lazım.
 • Anonim bayram

  ingilizcem yok bu yüzden tampermonkey i kuramadım yardımcı olur musunuz.
 • Anonim Misafir

  Hesabım kilitlendi telefonuma kimlik doğrulama kodu gelmesi lazım hesabıma girebilmem için ama kod gönderdik yazıyor gelmiyor lütfen yardımcı olur musun
 • Anonim Nebi Garcı

  Kod çalışıyor. Twitter bir şeyler değiştirmiş olmalı.
 • Anonim Nebi Garcı

  Sorun 2.6.0 sürümünde çözüldü. Eklentinizi güncelleyin.