Bir quup Hesabı Edinmek İçin Geç Kalmayın

13 05 2014 13:11 tarihinde, İnternet kategorisinde yazıldı. 2 yorum yapıldı, 3167 kez okundu

Günümüzde sosyal medya kavramının karşılığı olan bir çok site bulunsa da bunların bir çoğu yabancı kaynaklı sitelerdir.

quup tamamen Türk girişimciler tarafından hazırlanmış, Twitter, Facebook ve Google+’yı bir arada bulabileceğiniz bir sosyal medya platformudur.

Facebook çok fazla dışa kapalı bir yapıya sahip olması ve arkadaş çevresinin Twitter’daki takipçi sistemine göre daha keskin bir sınırlama getirmesi nedeniyle çoğu kullanıcı tarafından tercih edilmeme sebebi.

Twitter’daki siyasi havadan ve Facebook’a göre daha “soğuk” ortamdan biraz uzak kalmak istiyorsanız quup tercih edebileceğiniz bir ortam olabilir.

quup mobil kullanıcıları da unutmamış. Siz nereye quup oraya.

mobile

Google+’daki animsayon paylaşabilme özelliği de atlanmamış.  Gruplar, kanal listeleri, ilgi alanları gibi özelliklerle Twitter, Google+ ve Facebook’taki tüm eksikliklerin kapatılarak tek bir platformda toplanmış hali diyebiliriz quup için.

quup’ta neler yapabilirim?

 1. İnternette gezerken rastladığın ve “bunu başkaları da görmeli” dediğin içerikleri, kendi gerçek zamanlı quup akışına quupmarklet kullanarak ya da doğrudan ekleyebilirsin. Üstelik quup’lara video, resim ve link de eklenebiliyor.
 2. quup akışında sadece kendi quup’larını değil, arkadaşlarının gerçek zamanlı quup’larını da görebilirsin. Benzer şekilde arkadaşların da senin gerçek zamanlı quup’larını kendi akışlarında görebilir.
 3. FriendFeed, Twitter ve Facebook hesaplarını quup hesabına bağlayarak, eklediğin tüm quup’ları eşzamanlı olarak o hesaplara da gönderebilirsin. Hem de tek bir tıklama ile!
 4. quup’lara yorum yazabilir, onları beğenebilir, paylaşabilir ve favorilerine ekleyebilirsin.
 5. Arkadaşların arasından o sırada kimlerin quup’ta online olduğunu görebilir, onlara özel mesaj gönderebilirsin.
 6. Meslek, özel ilgi alanı, hobi, iş gibi herhangi bir konuda tüm quup üyelerine açık ya da üyelik onayıyla girilebilen özel gruplar kurabilirsin. Ayrıca istersen arama yaparak diğer quup kullanıcılarının kurduğu grupları görebilir ve bu gruplara katılabilirsin.
 7. quup’ u istersen Türkçe, istersen İngilizce kullanabilirsin.

Daha fazla ayrıntıyı ve özelliği quup’a kaydolarak keşfedebilirsiniz.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 2 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
 1. quup çok güzel kesinlikle ama gerek tasarımsal gerek yapısal olarak uzun zamandır güncelleme gelmiyor. Android uygulaması ilk çıktığı dönem de İOS uygulaması için de ipuçları verdiler ama daha android uygulamaya bile güncelleme getirmediler. Ben artık quup’un “eski” aktif kullanıcılarındanım o yüzden iyi biliyorum 😉 Benim önerim kesinlikle Mergeen’dir. Sürekli güncellemeler yapılıyor, diğer sosyal ağlar da olmayan birçok özelliği bulunuyor ve çok yakında Android uygulaması kullanıcılara sunulacak ayrıca eminim İOS ve Windows Phone uygulamarı da çok geçmeden gelecektir. (Neden eminim diye sorarsak da Mergeen’in kurucusu şu anda sadece bu projeye yoğunlaşmış durumda ve sadece Mergeen’i geliştiriyor.)

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Nebi GARCI Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Nebi GARCI Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Nebi GARCI Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Nebi GARCI Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Nebi GARCI Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...