Cep Telefonları Sizden Habersiz Arama Yapabiliyor

25 08 2014 17:02 tarihinde, Mobil Araçlar kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 4755 kez okundu

Akıllı telefonların ne kadar akıllı olduğunu merak edenleriniz varsa bu haberi okuyunca çok daha akıllı olduğunu anlayacaktır.

iPhone’lar sizin haberiniz olmadan herhangi bir numarayı size sormadan arayabiliyor.

Bu güzel bir özellik gibi algılanmasın, zira kullanıcıların herhangi bir web sayfasında gezerken aktif olan Javascript kodu ile arama yaptırılabiliyor.

Açığı bulan Kopenhag’lı geliştirici, web sayfalarındaki numaraların otomatik arama yaptırılabildiğini ifade ediyor.

dial-number-web-iphone

Geliştirici Andrei Neculaesei, Safari’nin normalde numarayı çevirmeden önce izin istediğini, ancak Facebook Messenger ve Google+’ın kullanıcıdan izin almadan arama yaptığını söylüyor.

Web sayfalarındaki izin isteğinin bir javascript ile kaldırılıp kullanıcılara istenilen numaranın artılabileceği belirtiliyor.

Sanırım akıllı telefonların zannettiğinizden çok daha akıllı olduğunu fark etmişsinizdir.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Anonim Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Anonim Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Anonim Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Anonim Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...