CHP’li Vekiller Bile Farkında

10 02 2012 19:06 tarihinde, Sağlık kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 2987 kez okundu

Tıbbi sekreterlerin taşeron firmalarla istihdam alanının sınırlanması meclis gündemine taşınmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Tokat millet vekili Orhan Düzgün tarafından verilen soru önergesinin ardından bu kez de CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Patnos Devlet Hastanesi’yle ilgili olarak, hastanede “Veri Hazırlama Elemanı” alımı yapıldığı, bu konuda ilgili kuruma başvuru yapan tıbbı sekreterlik mezunlarının değerlendirmediği, “Tıbbi Sekreter İstihdamı” konusunda hazırlanan 20486 sayılı genelgenin yok sayıldığı, siyasi referans dikkate alınarak çoğu vasıfsız ortaokul ve lise mezunu olan kişilerin işe başlatıldığı yönünde çok sayıda şikayet aldığını belirtti.

            Bu kadar aşikar bir haksızlığın göz ardı edilmesi diplomaya ve eğitime verilen önemin göstergesidir.  İşte diploma tıbbi sekreterlerin haksızlığa karşı sözleri.

 • ben de ne yazıkki Tıbbı sekreterim.ne yazık diyorum çünkü bu kadar ayaklar altına alınan bir meslek mensubu olduğum için çok üzülüyorum.oysa ki bu meslek, hatayı kabul etmeyen dikkat ve tıbbı terim bilgisi gerektiren bir iş. acemi ellerde öldürülen değerrsiz, herkesin yapabileceğine inanılan bir iş oldu malesef…

 • Tıbbı Dökümantasyon ve Sekreterlik bölümü mezunuyum.Patnosluyum bende müracaat ettim.Biz bölüm mezunlarını ikinci plana attılar.Bakanlığın çıkartmış olduğu tıbbı sekreterlik istihdamı genelgeye göre usulsuz alım yapılmıştır.Öncelikle sayın TANRIKULU’na bu konu hakkında duyarsız kalmadığı için kendisine teşekkür ediyorum.Buradan da bu konu ile ilgilenlerinde konu hakkında duyarsız kalmamalarını rica ediyorum.Sağlık Bakanı müsteşarımız sayın TOSUN’a sesleniyorum buradaki alımlar adil değil ap açık torpil,bu genelgenin amacı ne dir?Lütfen sayın TOSUN sizden bu konu ile ilgilenmenizi saygılarımla arz ediyormm….

 • evet aynen sayyın mıletvekılının dedıklerı kesınlıkle doğruu artık bılzlerın sesını duyun vasıfsız lıse ortaokul meznuları var ben unıversıte hastanesıne başvurdum başvurum kabul edılmedı nedenı bırçok sertıfıkalı var adamlarını almak için ellerinden geln her şeyı yapıyorlar tıbıbı sekreter arkadşalr bırlweşinn hakkınızı arayın haydıı…

 • patnosta 4sene kaldım orada aşiretlerin büyüklerinin sözü geçen zenginlerin yani torpili olan herkez ilk okul lise mezunu olmuş fark etmez sadece sözü geçen adamın olacak bu partiyle filan alakalı değil sadece torpille alakalı özellikle başka memleketlerden geldiysen sen hiç sayırlırsın orda…
Diplomanın ve eğitimin değeri bu kadar işte..

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. müezzinoğluna hakkımı helal etmiyorum!! ben ortaöğretim tıbbi sekreterlik bölümü mezunuyum 70 puan aldım ve bekliyorum. bizi sağlıkçı olarak bile görmeyen bir sağlık bakanı var başımızda.. bizim işimizi hastanelerde ilkokul mezunu torpilli taşeronlar yapıyor. asgari ücrette bile biryere girip çalışamıyoruz. illa torpil istiyorlar!! DUYUN TIBBİ SEKRETERLERİ ARTIK!!!devletten geçtim özelde bile çalışamıyoruz asgari ücrete!!!

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • ebrar Fatma

  Şifremi yenileneme rağmen açılmıyor lütfen yardımcı olurmusunuz
 • ebrar Nebi Garcı

  kolay yoldan hayır. zor yoldan: o kişinin takipçilerini (sizin hesabınızla giriş yapmadan) listeleyen ve sizin takip etmeniz için listeleyen bir sistem lazım.
 • ebrar Misafir

  hesabımı engelleyen hesaplardaki takipçileri görmek ve takip etmek için bir şey yapılamaz mı?
 • ebrar @karaozanturkusu

  hocam misal 3000 kişiyi sessize almak istediğinizi düşünün, misal olarak kod en fazla ilk 1000'de çalışıyor. hem sessize aldıklarını tekrar sessize almak istediğinden tıkanıyor, hem de çok eskilere gidemiyor. bunun tek yolu twit atanı sessize alacak bir kod. bu arada ben 16000 takipçimin büyük çoğun...
 • ebrar Nebi Garcı

  Söz vermiş olmayayım ancak ilerleyen zamanlarda olabilir. Ayrıca ne kadar mümkün bilmiyorum, kodları incelemem lazım. Nasıl işe yaramadığı konusunda daha fazla bilgi verebilirseniz belki kodu iyileştirebilirim.