Chrome Yeni Sekme Sayfasına Windows 8 Metro Arayüz

22 02 2014 14:33 tarihinde, Tarayıcılar kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 5871 kez okundu

Google Chrome, geride bıraktığımız hafta yeni bir sürüm 33.0.1750.117’yi yayınladı. Bu sürümde yeni sekme sayfasındaki arama çubuğunu ve son ziyaret edilen sayfaların önizlemelerini kapatma seçeneğini kaldırdı. Yani artık yeni sekme sayfasında Google arama çubuğu ve son ziyaret edilen sayfaları görmeye mecburuz. Daha önce bu konuda yazmıştım.

Yeni sürümde yeni sekme sayfasını görmeye mecbur olduğumuz için 3. parti uygulamalarıyla çözüm aramak istedim. Bu konuda tarayıcı arkaplanında çalışmayan yani işlemciye yük getirmeyen bir uygulama buldum ve sizlerle de paylaşmak istedim.

New metroTab isimli uzantı ile Windows 8 metro arayüz gibi Chrome yeni sekme sayfası oluşturabilirsiniz. İstediğiniz sosyal medya bağlantılarını, hava durumu, Flickr ve 500px fotoğraflarınızın slaytını ve istediğiniz bir sitenin kısayolunu metro arayüze ekleyebilirsiniz.

metroBu eklenti ile istediğiniz kısayolu dilerseniz kaldırabilir dilerseniz adresini değiştirebilirsiniz. Bunun için bir kısayola sağ tıklamanız yeterlidir.

metro duzenleEklentiyi tarayıcınıza eklediğinizde yeni sekme sayfanız metro arayüz olacaktır. Sağ üstteki kullanıcı adına tıklayıp yeni kısayollar ekleyebilir ya da ayarlara gözatabilirsiniz.

Bu metro arayüzün tek bir eksiği var o da yer imleri çubuğunun gözükmemesi. Bunu da Chrome sağ üstteki menü ikonundan açmanız gerekir. Metro arayüzde tüm animasyonlar ve seçenekler Windwos 8 metro arayüz gibi yapılmış. Ayrıca yukarıda gördüğünüz gibi Türkçe dil desteği de mevcut.

Chrome yeni sekmesine mahkum olmayın. Tadını çıkarın..

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. Tam aradığım olaymış eyvallah, çok iyi oldu..

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Aykut Nebi Garcı

  Tampermonkey kurulumu için ingilizce bilmenize gerek yok. Mevcur şartlarda eklentiyi kurabiliyor olmanız lazım.
 • Aykut bayram

  ingilizcem yok bu yüzden tampermonkey i kuramadım yardımcı olur musunuz.
 • Aykut Misafir

  Hesabım kilitlendi telefonuma kimlik doğrulama kodu gelmesi lazım hesabıma girebilmem için ama kod gönderdik yazıyor gelmiyor lütfen yardımcı olur musun
 • Aykut Nebi Garcı

  Kod çalışıyor. Twitter bir şeyler değiştirmiş olmalı.
 • Aykut Nebi Garcı

  Sorun 2.6.0 sürümünde çözüldü. Eklentinizi güncelleyin.