Chrome Yeni Sekme Virüsünden Kurtulun

03 09 2014 18:15 tarihinde, Tarayıcılar kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 27494 kez okundu

Chrome Virüsü bildiğiniz gibi tarayıcınızda rahat çalışmanızı engeller, yeni sekme'de reklam vs açar. Chrome virüsü nasıl temizlenir sizlere anlatayım.

Kullandığınız internet tarayıcısı eğer Google Chrome ise yüklediğiniz bazı programlar ve indirdiğiniz eklentilerden dolayı sorun yaşamanız muhtemeldir.

Chrome yeni sekme sayfasında farklı arama motorları, siteler ve reklamlar açılıyorsa bu durumda yapmanız gereken temizlik işlemlerini sizlere birkaç adımda anlatayım.

Chrome Virüsü Temizleme İşlemi için Adımları Uygulayın

Öncelikle HijackThis isimli programı indirin ve tarama yapın.

Ardından Chrome adres satırına chrome://extensions yazıp girin ve kullanmadığınız eklentileri kaldırın. Bu eklentilerin şunlar olması muhtemeldir:  Browser Defender, Mysearchresults, aartemis​​, Nation zoom, Hizliarama.com, Yontoo.

chrome virusu temizleme

Chrome adres satırına chrome://settings yazarak ayarlara girin. Başlangıçta bölümünü Yeni Sekme sayfasını aç olarak değiştirin.

chrome virüsü temizleme arama motoru

Ayarlardaki arama bölümüne gelip arama motorlarını yönet butonuna tıklayın.

chrome arama motoru secme
Burada varsayılan arama motorunu en üstten Google yapın.

chrome hedef

Chrome masaüstü ve hızlı başlat ikonlarına sağ tıklayıp özellikler deyin.
Buradaki hedef kısmında en son …chrome.exe” den sonra herhangi bir ifade varsa silin ve kaydedin.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Anonim Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Anonim Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Anonim Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Anonim Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...