Diplomalı Tıbbi Sekreterler Önemsenmiyor

27 12 2011 18:00 tarihinde, Sağlık kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 1645 kez okundu

Tıbbi sekreter deyince halkın gözünde sıradan bir sekreter, telefona bakar vs olarak yer edinmiş olabiliriz. Fakat bu işi bilenler için sağlıkta işin basiti zoru olmaz. Bir hekimin hastaya yazdığı reçete kadar tıbbi sekreterin bilgisayara geçtiği reçete de epikriz de önemlidir.
Mesleğimizin taşeron  firmalar tarafından kuşatılmış olması, atama bekleyen bu işin ehli diplomalı tıbbi sekreterler varken hâlâ alımların istenilen düzeyde olmaması, bir hastanede sertifikalı tıbbi sekreterlerin diplomalılardan fazla olması sanırım sağlık mı, para mı? sorusunu akla getiriyor ister istemez. Tıbbi sekreterlik kursları üniversitelere alternatif olarak çalışmaları, hem kurs işletenlerin hem de sertifika sahiplerinin saf dışı bırakılmak istenmemesi nedeniyle bir türlü son bulmayan bu yanlışın sona ermesi hepimiz için daha doğru olacaktır. İşsizliğin önüne geçiliyor olabilir fakat insan sağlığının hiçe sayılması ve az ücretle çok iş yaptırma geleneğinin devam etmesi çok üzücü bir durum. İnşallah bir çözüm bulunur.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Rıfat

  Eklentiyi yaklaşık 20 gündür kullanıyorum. Öncelikle eklenti verdiğimiz paranın üzerinde değerde onu belirtebilirim, Helali hoş olsun. Her hangi bir hesaba girip takip etme seçimiyle o hesabı takip edenleri veya hesabın takip ettiklerini rahatlıkla takip edebiliyorsunuz. Beğeni içinse söyleyecek bir...
 • Anonim Misafir

  hocam sadece bizi takip edenleri takipten çıkma seçeneğine ihtiyacımız var.
 • Anonim Misafir

  toplu takip kodunu guncelleyecekmisin
 • Anonim Nebi Garcı

  ssd alacaksanız kesinlikle birleştirmeyin. Birleştirme olur mu ondan da emin değilim ama yani ssd normal diskten kat kat hızlı en azından sistemi ssd ye kurun ki işler hızlı olsun
 • Anonim Misafir

  teşekkur ederim hemen bakıyorum