Diplomalı Tıbbi Sekreterler Önemsenmiyor

27 12 2011 18:00 tarihinde, Sağlık kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 1775 kez okundu

Tıbbi sekreter deyince halkın gözünde sıradan bir sekreter, telefona bakar vs olarak yer edinmiş olabiliriz. Fakat bu işi bilenler için sağlıkta işin basiti zoru olmaz. Bir hekimin hastaya yazdığı reçete kadar tıbbi sekreterin bilgisayara geçtiği reçete de epikriz de önemlidir.
Mesleğimizin taşeron  firmalar tarafından kuşatılmış olması, atama bekleyen bu işin ehli diplomalı tıbbi sekreterler varken hâlâ alımların istenilen düzeyde olmaması, bir hastanede sertifikalı tıbbi sekreterlerin diplomalılardan fazla olması sanırım sağlık mı, para mı? sorusunu akla getiriyor ister istemez. Tıbbi sekreterlik kursları üniversitelere alternatif olarak çalışmaları, hem kurs işletenlerin hem de sertifika sahiplerinin saf dışı bırakılmak istenmemesi nedeniyle bir türlü son bulmayan bu yanlışın sona ermesi hepimiz için daha doğru olacaktır. İşsizliğin önüne geçiliyor olabilir fakat insan sağlığının hiçe sayılması ve az ücretle çok iş yaptırma geleneğinin devam etmesi çok üzücü bir durum. İnşallah bir çözüm bulunur.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Fatma

  Şifremi yenileneme rağmen açılmıyor lütfen yardımcı olurmusunuz
 • Anonim Nebi Garcı

  kolay yoldan hayır. zor yoldan: o kişinin takipçilerini (sizin hesabınızla giriş yapmadan) listeleyen ve sizin takip etmeniz için listeleyen bir sistem lazım.
 • Anonim Misafir

  hesabımı engelleyen hesaplardaki takipçileri görmek ve takip etmek için bir şey yapılamaz mı?
 • Anonim @karaozanturkusu

  hocam misal 3000 kişiyi sessize almak istediğinizi düşünün, misal olarak kod en fazla ilk 1000'de çalışıyor. hem sessize aldıklarını tekrar sessize almak istediğinden tıkanıyor, hem de çok eskilere gidemiyor. bunun tek yolu twit atanı sessize alacak bir kod. bu arada ben 16000 takipçimin büyük çoğun...
 • Anonim Nebi Garcı

  Söz vermiş olmayayım ancak ilerleyen zamanlarda olabilir. Ayrıca ne kadar mümkün bilmiyorum, kodları incelemem lazım. Nasıl işe yaramadığı konusunda daha fazla bilgi verebilirseniz belki kodu iyileştirebilirim.