Diplomalı Tıbbi Sekreterler Önemsenmiyor

27 12 2011 18:00 tarihinde, Sağlık kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 2012 kez okundu

Tıbbi sekreter deyince halkın gözünde sıradan bir sekreter, telefona bakar vs olarak yer edinmiş olabiliriz. Fakat bu işi bilenler için sağlıkta işin basiti zoru olmaz. Bir hekimin hastaya yazdığı reçete kadar tıbbi sekreterin bilgisayara geçtiği reçete de epikriz de önemlidir.
Mesleğimizin taşeron  firmalar tarafından kuşatılmış olması, atama bekleyen bu işin ehli diplomalı tıbbi sekreterler varken hâlâ alımların istenilen düzeyde olmaması, bir hastanede sertifikalı tıbbi sekreterlerin diplomalılardan fazla olması sanırım sağlık mı, para mı? sorusunu akla getiriyor ister istemez. Tıbbi sekreterlik kursları üniversitelere alternatif olarak çalışmaları, hem kurs işletenlerin hem de sertifika sahiplerinin saf dışı bırakılmak istenmemesi nedeniyle bir türlü son bulmayan bu yanlışın sona ermesi hepimiz için daha doğru olacaktır. İşsizliğin önüne geçiliyor olabilir fakat insan sağlığının hiçe sayılması ve az ücretle çok iş yaptırma geleneğinin devam etmesi çok üzücü bir durum. İnşallah bir çözüm bulunur.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Nebi Garcı

  https://www.instagram.com/accounts/access_tool/accounts_you_blocked adresine bilgisayardan girdiğinizde görünmesi gerek. O da sizi engellediyse görünmeyebilir
 • Anonim Misafir

  Merhaba. Bu şekilde bilgisayardan beni engelleyen kullanıcıyı engelledim fakat telefondaki instagram uygulanmasındaki hesabımda engellenenler listesinde görünmüyor. ne yapmak lazım?
 • Anonim Mehmet

  Gayet güzel bir anlatımda bulunmuşsunuz. Sayenizde öğrettiğiniz şekilde yaparak bir kişiyi engelledim bende.
 • Anonim Misafir

  Merhaba, ınstagram nega araç eklentisini almak istiyorum. Hesap bilgilerinizi atar mısınız?
 • Anonim Misafir

  yorum özelliği müthiş oldu hocam umarım zamanlı gönderi planlama özelliği de getirirsiniz de piyasadaki herkes sizin ekletiyi kullanır.