Diplomalı Tıbbi Sekreterler Önemsenmiyor

27 12 2011 18:00 tarihinde, Sağlık kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 1906 kez okundu

Tıbbi sekreter deyince halkın gözünde sıradan bir sekreter, telefona bakar vs olarak yer edinmiş olabiliriz. Fakat bu işi bilenler için sağlıkta işin basiti zoru olmaz. Bir hekimin hastaya yazdığı reçete kadar tıbbi sekreterin bilgisayara geçtiği reçete de epikriz de önemlidir.
Mesleğimizin taşeron  firmalar tarafından kuşatılmış olması, atama bekleyen bu işin ehli diplomalı tıbbi sekreterler varken hâlâ alımların istenilen düzeyde olmaması, bir hastanede sertifikalı tıbbi sekreterlerin diplomalılardan fazla olması sanırım sağlık mı, para mı? sorusunu akla getiriyor ister istemez. Tıbbi sekreterlik kursları üniversitelere alternatif olarak çalışmaları, hem kurs işletenlerin hem de sertifika sahiplerinin saf dışı bırakılmak istenmemesi nedeniyle bir türlü son bulmayan bu yanlışın sona ermesi hepimiz için daha doğru olacaktır. İşsizliğin önüne geçiliyor olabilir fakat insan sağlığının hiçe sayılması ve az ücretle çok iş yaptırma geleneğinin devam etmesi çok üzücü bir durum. İnşallah bir çözüm bulunur.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Misafir

  Ben de benzer bir sorunla karşı karşıyayım. Hesabımdan hiçbir şekilde tweet atamıyorum,beğenemiyorum,retweet yapamıyorum ve kimseyi takip edip mesaj gönderemiyorum. Neredeyse iki ay oldu ama hâlâ aynı şekilde. Profilime bir başkası girince 'bu hesap sınırlandırılmış,yine de profili görüntülemek isti...
 • Anonim Misafir

  hocam twitter hesabım kilitlendi ve hesabıma giriş yaptıgımda telefon numarasına onay kodu gönder yazısı cıkıyor direk. sanırım kodu yazınca hesabım acılacak ama şöyle bir sıkıntı var orda yazan telefon numarası suan aktif değil. bu yüzden onay kodu alamıyorum lütfen yardım edin ne yapabilirim ?
 • Anonim Misafir

  Aynen öyle bendede öyle oluyor otomatik silinmesi gerekiyor sizdeki gibi ama lütfen cevap verin
 • Anonim Misafir

  Merhabalar,eklenti her güncelleme ile ayrı güzel ve kullanışlı oluyor.Takip etme seçeneğine bizi halihazırda takip edenleri değilde takip etmeyenleri takip etme seçeneği gelirse daha kolay bir şekilde hem farklı insanlara ulaşılmış olur hem de takipçi artışı daha çabuk olur.İyi günler dilerim kolay...
 • Anonim Misafir

  Hocam merhaba. Vermiş olduğunuz link çalışmıyor acaba twitter farklı bir adresemi taşıdı bu işlemi. Müsait zamanınızda kontrol edebilirmisiniz.