Dosyalara Sağ Tıklayıp Kolayca Google Drive’a Kaydedin

28 11 2012 20:18 tarihinde, Google, İnternet kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 3049 kez okundu

Google Drive bildiğiniz ya da öğrendiğiniz gibi Google’ın kullanıcılarına sunduğu 5 GB’ı ücretsiz olan online depolama birimidir. Burada her türlü dosya ve klasörlerinizi yapılandırabilir ve tüm mobil cihazlarda, Gmail’de ve bilgisayarınızda paylaşabilirsiniz.

İnternette gezinirken her zaman kendi bilgisayarınızda olmayabilirsiniz, internet kafede ya da arkadaşınızın bilgisayarında surf yaparken saklamak istediğiniz fotoğraf, video, ses dosyaları ve linkleri sağ tıklayıp Google Drive’a kaydet diyebilir ve istediğiniz zaman oradan paylaşabilir ya da arşiv oluşturabilirsiniz.

Google Chrome için hazırlanan bu eklentiyi kurduktan sonra başka yapmanız gereken bir şey yok. Herhangi bir sayfada sağ tıklayıp dosyanızı kaydet demek kalıyor artık.  Kayıt sırasında sağ alt köşede kaydedildiğine dair küçük bir pencere göreceksiniz.

Eklentiyi indirmek için tıklayın

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Nebi Garcı

  Tampermonkey kurulumu için ingilizce bilmenize gerek yok. Mevcur şartlarda eklentiyi kurabiliyor olmanız lazım.
 • Anonim bayram

  ingilizcem yok bu yüzden tampermonkey i kuramadım yardımcı olur musunuz.
 • Anonim Misafir

  Hesabım kilitlendi telefonuma kimlik doğrulama kodu gelmesi lazım hesabıma girebilmem için ama kod gönderdik yazıyor gelmiyor lütfen yardımcı olur musun
 • Anonim Nebi Garcı

  Kod çalışıyor. Twitter bir şeyler değiştirmiş olmalı.
 • Anonim Nebi Garcı

  Sorun 2.6.0 sürümünde çözüldü. Eklentinizi güncelleyin.