Dosyaları Kalıcı Olarak Silme

26 01 2012 13:54 tarihinde, Araçlar, Bilgisayar kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 15227 kez okundu

Bildiğiniz gibi kalavyeden “delete” tuşuna basarak sildiğinizi zannettiğiniz dosyalarınız aslında silinmiyor. Dolayısıyla recover yani kurtarma programlarıyla  geri getirebiliyoruz. Bu geri kurtarma işini minimuma indirmek istiyorsanız üst üste yazarak silme yöntemini kullanmanız gerekiyor.  Bir çok program bu işi yapıyor ama bizim için kolay kullanılabilir olması gerekiyor. BCWipe sizin için kullanışlı ve güvenilir bir program. İsterseniz 1, 3 , 7, 35 kez üst üste yazarak silebilirsiniz.

 

Türkçe dil destekli program sayesinde bunun yanında boş alan temizleme, internet geçmişi temizleme, yerel geçmiş temizleme, takas dosyaları temizleme özelliği de mevcut. Bilgisayar satacaksınız ama harddiskinizde fotoğraflarınız var. Bu programla temizleyebilirsiniz. Aynı şekilde flash belleklerinizi ve diğer depolama aygıtlarını temizleyebilirsiniz.

 

 

Eğer Chrome geçmişinizi kalıcı olarak silmek istiyorsanız >şu< konuya göz atın.

Eğer Firefox geçmişinizi kalıcı olarak silmek istiyorsanız  >şu< konuya göz atın.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mehmet

  Gayet güzel bir anlatımda bulunmuşsunuz. Sayenizde öğrettiğiniz şekilde yaparak bir kişiyi engelledim bende.
 • Anonim Misafir

  Merhaba, ınstagram nega araç eklentisini almak istiyorum. Hesap bilgilerinizi atar mısınız?
 • Anonim Misafir

  yorum özelliği müthiş oldu hocam umarım zamanlı gönderi planlama özelliği de getirirsiniz de piyasadaki herkes sizin ekletiyi kullanır.
 • Anonim Mehmet

  İnstagram nega araç eklentisini iki ayrı hesabım için aldım kullanıyorum. Ücreti de gayet makul. Bir çok işime yaradı, takipçi sayısı arttırmada kesinlikle faydalı bir araç. Yeni eklenen yorum modülü etiket bazlı ve kullanıcı bazlı olur ise çok daha mükemmel olacak. Böyle yararlı bir uygulamayı oldu...
 • Anonim Nebi Garcı

  E-posta gönderildi