En Kolay Yoldan Bir PDF Dosyası Nasıl Oluşturulur?

20 12 2013 21:59 tarihinde, Bilgisayar, Bilgisayar İpuçları kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 4564 kez okundu

Performans ödevler, dönem ödevleri, raporlar, tezler vs. bir çok proje için mutlaka bir çıktı almak zorunda kalmışsınızdır.

Bir belgenin çıktısını almak ya da saklamak için PDF dosyası oluşturma ihtiyacı hissettiğinizde bunun için bilgisayarınızda Acrobat uygulamasının yüklü olmasına gerek yok. Eğer Google Chrome ya da Yandex Browser kullanıyorsanız tarayıcınızdan bu işi kolaylıkla halledebilirsiniz.

Elinizde sadece bir metin varsa, yani görseller yoksa PDF oluşturmak daha basit. Yapmanız gereken bir metin belgesi oluşturmak ve içerisine metni yapıştırmak.

Metin belgesine sağ tıklayıp Chrome ya da Yandex Browser ile birlikte açtığınızda size bir web sayfası gibi gösterecektir. Sayfayı yazdırmak için CRTL+P yaptığınızda sol üst bölümde kaydet butonu çıkar. Buradan elinizdeki dosyayı PDF dosyası olarak kaydedebilirsiniz.

Eğer fotoğraf ve metin bir arada ise bunun için docs.google.com adresine gidip Google hesabınızla giriş yapmak. Giriş yaptıktan sonra sol üst bölümde “Oluştur” butonunu göreceksiniz. Buradan bir doküman oluşturup fotoğrafı sürükleyip metni yapıştırdıktan sonra “Dosya/farklı indir” deyip PDF dokümanı seçerek dosyanızı bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Yukarıdaki videoda daha açık ve anlaşılır şekilde görebilirsiniz. Google dokümanlar ile oluşturduğunuz belgeler ya da diğer dosyalar, Google hesabınızın ücretsiz online depolama alanınında saklanır.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Anonim Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Anonim Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Anonim Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Anonim Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...