Facebook Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

11 10 2012 12:13 tarihinde, Facebook kategorisinde yazıldı. 6 yorum yapıldı, 13732 kez okundu

Bu yazımda sizlere Facebook arama çubuğundaki verileri silmeyi anlatacağım. Daha önce böyle bir özellik olmadığı için yazımda bu konudan bahsetmemiştim. Ancak bu yazıyı güncelleme ihtiyacı duydum.

Şimdi Facebook hesabınıza giriş yapın ve en sağ sütteki aşağı ok işaretinden menüye erişin. Orada hareket dökümünü göreceksiniz.

Hareket dökümünde sizin yaptıklarınız yer alır. Bir nevi Facebook amel defteriniz :P

Şimdi hareket dökümüne girince sol kısımdaki katergorilerden en üsttekindesinizdir. Yani tümü gözükür.

Buradan solda az aşağı indiğinizde Fotoğraflar, Beğenmeler listesine gelin ve daha fazla bölümünü açıp “ara” kategorisine tıklayın.

Daha önce yaptığınız Facebook aramaları listelenecektir.

facebook clear log

Sağ üst kısımda “clear searches” bağlantısına tıklayın ve tümünü temizleyin.

 

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir ya da yazıyı aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.


 • Bunlar da İlginizi Çekebilir
  Bu Makale 6 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
  1. Güzel bir konuya değinmişsin,facebook arama geçmişimizi silmemize imkan tanısa çok makbule geçecek çünkü bu herkesin sorunu.

   Yalnız önerdiğin yöntem biraz zor çünkü google’de birisini aradığımız zaman onun o kişi olduğunu bulmamız zor olabilir.Mesela aradığımız kişiden 10 kişi olduğunu varsayarsak herbirine teker teker bakmak zorunda kalacağız.Yalnız facebook adresini biliyorsak bu dediğin yol olabilir saol

  2. Facabook’da herhangi bir kişiyi aradığımızda gizlilik ayarlarından arama geçmişini görebiliyor ve bu aramaları silebiliyoruz. Peki kişiyi araöadığımız halde aramışız gibi gürnmesi mümkün mü? Mesela bir ay önce bir kişiyi aradık ancak bir ay sonra arama geçmişinde arama yapmadığımız halde Özlem ‘Duygu Ünsal’ı arattı ifadesini görebilir miyiz?

  3. didem soykandidem soykan

   selam ben yaptım oldu.Sağolun yardımlarınız için.Birde bu otamatik tamamlama varya, hani arkadaşlarını bul çubuğuna bir harf yazsak hemen listeliyor kimi arattıysak. Orayı sıfırlma imkanı var mı? Varsa ne güzel olur valla. ‘A’harfini yazsan eskiden kıymet verdiğin şimdi tahammül edemediğin bir sürü değersiz insan karşında valla istemiyorum görmek onları. Varsa böyle temizleyebilme imkani yapıcam. Aradım bulamadım böyle birşey yoksa bu faceyi silip yeniden mi açsam ne yapsam. Sağolun

   • Var evet. Giriş yapın hesabınıza, sağ üstten; hareket dökümü’ne girin. Soldan fotoğraflar, beğeniler yorumlar diye devam eden listeyi daha fazla diyerek görüntüleyin. Orada “arama” var. Onu seçin ve sağ üstten “arama kayıtlarını sil” deyin.


  2 × = 12

  Sponsorlu Bağlantılar

  Son Yorumlar

  • Nebi Garcı Nebi Garcı

   Instagram kullanmıyorum maalesef henüz onu deneme şansım yok ve kod yazamam o yüzden. Yine de Google'da arayın belki biri yazmıştır.
  • Nebi Garcı CAN KAYIK

   ABİ SENİN SİTENDE HİÇBİR ZAMAN ELİ BOŞ DÖNMEDİM BU SEFERDE ÖYLE OLDU ÇOK SAOL AMA ABİ SANA BİR SORUM OLACAKTI İNSTAGRAM İÇİN BİR TAKİPÇİ HİLESİ YADA TAKİPÇİ KODU GİBİ YADA TAKİPÇİ SCRİPTİ VARMI YADA BULABİLİRMİSİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLERR
  • Nebi Garcı Misafir

   abi sen tam bir adamin dibisin dahisin allah rzi olsun kral adamsin abi nasil teşekkür edeceğimi bilemiyorum çok çok sağol abi
  • Nebi Garcı Nebi Garcı

   Teşekkürler, Hayırlı cumalar.
  • Nebi Garcı kaan

   Hayırlı Cumalar hocam.Tweetin tamamını aynı satıra yazmak gerekiyormuş.Çok faydalı oldu, emeğinize sağlık.İyi günler.