Facebook Arkadaşlarınızı Skype’a Ekleyin

11 01 2013 22:33 tarihinde, Facebook, İnternet kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 4400 kez okundu

Bir çağ daha kapanmak üzere: Windows Live Messenger çağı. Bir çağ kapanırken her zaman yeni bir çağ açılmıştır. Skype gibi mesela. Windows live Messenger 14 Mart  2013 tarihinde resmen sona ererken, kullanıcıları da yavaş yavaş yeni bir uygulamayı keşfetme başladılar bile.

Windows Live Messenger’ın hizmetinin sona ermesi ve yeni bir uygulma olan Skype’ın kullanılacak olması bir çok kullanıcıyı zor durumda bırakacaktır. Ailesinden uzakta yaşayan ve sadece hasret gidermek için Windows Live Messenger kullanmayı öğrenen ebeveynler bu kez Skype’a alışmak zorundalar.

Windows Live Messenger’ın bazı sosyal paylaşım sitelerinin gölgesinde kaldığı hep söylenmiştir. Belki de Windows’un hem Skype hem de MSN’i hizmete sunmak yerine sadece Skype’a yönelmesinin sebebi de budur.

Facebook’ta yer alan arkadaşlarınız kadar hiçbir sosyal paylaşım ortamında arkadaşınız yoktur. En azından gerçek hayattaki arkadaşlarınızla en çok görüştüğünüz ortam Facebook’tur. Dolayısıyla Windows Live Messenger devri kapanırken Skype arkadaşlarınızı da gözden geçirme vakti gelmiştir. Facebook’ta yer alan arkadaşlarınızı Skype’a eklemek için yapmanız gereken bir Skype’a giriş yapmak. Ancak Skype hesabınız yoksa üzülmeyin. Çünkü  Windows Live Messenger hesabınızla giriş yapabilirsiniz.

skype-kisi-aktar1

 

Giriş yaptıktan sonra üst seçeneklerden kişiler ve kişileri al deyin.

skype-kisi-aktarİlk seçenek zaten Facebook gördüğünüz gibi. Facebook kullanıcı adınızı ve parolanızı girerek arkadaşlarınızı Skype hesabına ekleyebilirsiniz. Hepsi bu kadar.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere herkese iyi geceler :)

 

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Sponsorlu Bağlantılar
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?


2 × = 4

Sponsorlu Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

 • Anonim Nebi Garcı

  Evet dediğiniz gibi. Daha kısa yolu Twitter üzerinde yok. Manageflitter gibi uygulamalarda da limit var.
 • Anonim Nebi Garcı

  Chrome'un o özelliği aktif olması lazım halen
 • Anonim Misafir

  @tombalah :) birde nebi kardesim şu toplu rtweet kapatma gibi bir kod yapma şansın varmı varsa süper olur tsk ederim.
 • Anonim gokhan

  36bın takıpcım var nasıl yapıcam bu işi tek tek hepsini tarıyor cok uzun sürecek gibi gözüküyor önce tarıyor sanırım sonra buluyor ve unf yapıyor sanırım daha kısa bir yolu varmıdır ?
 • Anonim Misafir

  Nebi Bey bu kodları otomatik retweet ya da favori yapacak hale getirirebilir misiniz.Otomatik retweetlenecek hesapları belirleyip o hesaplar twitt attığında onları otomatik retweetleyecek bir kod