Facebook Arkadaşlarınızı Skype’a Ekleyin

11 01 2013 22:33 tarihinde, Facebook, İnternet kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 3793 kez okundu

Bir çağ daha kapanmak üzere: Windows Live Messenger çağı. Bir çağ kapanırken her zaman yeni bir çağ açılmıştır. Skype gibi mesela. Windows live Messenger 14 Mart  2013 tarihinde resmen sona ererken, kullanıcıları da yavaş yavaş yeni bir uygulamayı keşfetme başladılar bile.

Windows Live Messenger’ın hizmetinin sona ermesi ve yeni bir uygulma olan Skype’ın kullanılacak olması bir çok kullanıcıyı zor durumda bırakacaktır. Ailesinden uzakta yaşayan ve sadece hasret gidermek için Windows Live Messenger kullanmayı öğrenen ebeveynler bu kez Skype’a alışmak zorundalar.

Windows Live Messenger’ın bazı sosyal paylaşım sitelerinin gölgesinde kaldığı hep söylenmiştir. Belki de Windows’un hem Skype hem de MSN’i hizmete sunmak yerine sadece Skype’a yönelmesinin sebebi de budur.

Facebook’ta yer alan arkadaşlarınız kadar hiçbir sosyal paylaşım ortamında arkadaşınız yoktur. En azından gerçek hayattaki arkadaşlarınızla en çok görüştüğünüz ortam Facebook’tur. Dolayısıyla Windows Live Messenger devri kapanırken Skype arkadaşlarınızı da gözden geçirme vakti gelmiştir. Facebook’ta yer alan arkadaşlarınızı Skype’a eklemek için yapmanız gereken bir Skype’a giriş yapmak. Ancak Skype hesabınız yoksa üzülmeyin. Çünkü  Windows Live Messenger hesabınızla giriş yapabilirsiniz.

skype-kisi-aktar1

 

Giriş yaptıktan sonra üst seçeneklerden kişiler ve kişileri al deyin.

skype-kisi-aktarİlk seçenek zaten Facebook gördüğünüz gibi. Facebook kullanıcı adınızı ve parolanızı girerek arkadaşlarınızı Skype hesabına ekleyebilirsiniz. Hepsi bu kadar.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere herkese iyi geceler :)

 

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Kısa link:

 • Bunlar da İlginizi Çekebilir
  Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

  E-posta adresiniz yayınlanmayacakır.


  × 3 = 24

  abonelik

  Diğer 28.763 aboneye katılın

  Sponsorlu Bağlantılar

  Son Yorumlar

  • Anonim WordPress Captcha (Türkçe) Spam Engelleme Eklentisi
   Nebi Garcı


   Düzeltiyorum. Yukarıda verdiğim eklenti yorum onayını bildiriyor. Yeni yorumlardan haberdar eden eklenti bu: https://wordpress.org/plugins/subscribe-to-comments/
  • Anonim WordPress Captcha (Türkçe) Spam Engelleme Eklentisi
   Nebi Garcı


   Yakuter hazırlamıştı galiba o eklentiyi. İndirip zip halinde yükleyebilirsiniz. http://www.yakupgovler.com/yorum-onay-bildirgeci-eklentisi.html
  • Anonim WordPress Captcha (Türkçe) Spam Engelleme Eklentisi
   aydın


   üstat ben farklı birşey soracağım aslında "Yeni yorumlardan haberdar et " özeliği var ya yorumlarda onun için hangi eklentiyi kullanmalıyız. Teşekkürler.
  • Anonim WordPress Türkçe Mobil Tema
   Nebi Garcı


   Bahsettiğiniz reklam pop-up ise tıklayınca açılmıyorsa izin verilmiyor. Bir reklamı kapatmanın reklam politikasına aykırı olduğunu zannetmiyorum baktım politikalarda öyle bir konu da bulamadım.
  • Anonim WordPress Türkçe Mobil Tema
   evrim


   Üstat cilt.net de mobil temada adsanse reklam koymuşlar en altta. Ok ile yok ediliyor. Bu adsense reklam politikalatına aykırı mı? Kullanılabilir mi?