Facebook Arkadaşlarınızı Toplu Halde Silin

08 12 2012 19:38 tarihinde, Facebook kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 8817 kez okundu

Facebook bir sosyal topluluktan çok kalabalık olma yolunda hızla ilerliyor malumunuz. Bazı insanların gerçek hayattaki tanıdıklarından daha çok Facebook’ta arkadaşı var. Bir kişinin en az 3 tane hesabı var..

Arkadaş listenize girdiğinizde varsayılan profil fotoğrafına sahip kullanılmayan hesaplar gözünüze çoğunlukta gözüküyor olabilir. Aynı isimde birden çok arkadaşınız ve kullanılmayan hesaplarla dolu bir arkadaş listeniz varsa bunlardan kurtulmak ve listenizi temize çekmek biraz zamanınızı alabilir.

Facebook’ta bir arkadaşınızı listenizde çıkarmak için bir kaç zahmetli tıklamayla bu işi gerçekleştirmek zorundasınız. Konu birden çok kişiyi silmek istediğinizde daha da zahmetli hale geliyor. Bu durumda bunun kolay bir yolunu bulmalı ya da zahmete katlanmalısınız. Eğer kısa bir yola ihtiyacınız varsa bu bir eklenti olabilir.

Firefox kullanıcıların bu konuda daha şanslı olduklarını düşünüyorum. Şimdi aşağıdaki eklentiyi kurmanız gerekecek. Arkadaş listeniz normalde yukarıdaki gibidir. Eklentiyi kurduğunuzda ise tüm arkadaş listenizde ve ismin hemen solunda işaretlemek için kutucuk çıkacaktır. Seçtiğiniz arkadaşlarınızı ya da yukarıdaki select all butonu ile tümünü seçebilir ve sağdaki butonla da hepsini silebilirsiniz.

Eklentiyi kurduğunuzda listeniz yukarıdaki gibi olacaktır.

Eklentiyi buradan indirebilirsiniz.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Nebi Garcı

  Tampermonkey kurulumu için ingilizce bilmenize gerek yok. Mevcur şartlarda eklentiyi kurabiliyor olmanız lazım.
 • Anonim bayram

  ingilizcem yok bu yüzden tampermonkey i kuramadım yardımcı olur musunuz.
 • Anonim Misafir

  Hesabım kilitlendi telefonuma kimlik doğrulama kodu gelmesi lazım hesabıma girebilmem için ama kod gönderdik yazıyor gelmiyor lütfen yardımcı olur musun
 • Anonim Nebi Garcı

  Kod çalışıyor. Twitter bir şeyler değiştirmiş olmalı.
 • Anonim Nebi Garcı

  Sorun 2.6.0 sürümünde çözüldü. Eklentinizi güncelleyin.