Facebook Arkadaşlarınızı Toplu Halde Silin

08 12 2012 19:38 tarihinde, Facebook kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 9205 kez okundu

Facebook bir sosyal topluluktan çok kalabalık olma yolunda hızla ilerliyor malumunuz. Bazı insanların gerçek hayattaki tanıdıklarından daha çok Facebook’ta arkadaşı var. Bir kişinin en az 3 tane hesabı var..

Arkadaş listenize girdiğinizde varsayılan profil fotoğrafına sahip kullanılmayan hesaplar gözünüze çoğunlukta gözüküyor olabilir. Aynı isimde birden çok arkadaşınız ve kullanılmayan hesaplarla dolu bir arkadaş listeniz varsa bunlardan kurtulmak ve listenizi temize çekmek biraz zamanınızı alabilir.

Facebook’ta bir arkadaşınızı listenizde çıkarmak için bir kaç zahmetli tıklamayla bu işi gerçekleştirmek zorundasınız. Konu birden çok kişiyi silmek istediğinizde daha da zahmetli hale geliyor. Bu durumda bunun kolay bir yolunu bulmalı ya da zahmete katlanmalısınız. Eğer kısa bir yola ihtiyacınız varsa bu bir eklenti olabilir.

Firefox kullanıcıların bu konuda daha şanslı olduklarını düşünüyorum. Şimdi aşağıdaki eklentiyi kurmanız gerekecek. Arkadaş listeniz normalde yukarıdaki gibidir. Eklentiyi kurduğunuzda ise tüm arkadaş listenizde ve ismin hemen solunda işaretlemek için kutucuk çıkacaktır. Seçtiğiniz arkadaşlarınızı ya da yukarıdaki select all butonu ile tümünü seçebilir ve sağdaki butonla da hepsini silebilirsiniz.

Eklentiyi kurduğunuzda listeniz yukarıdaki gibi olacaktır.

Eklentiyi buradan indirebilirsiniz.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Anonim Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Anonim Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Anonim Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Anonim Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...