Facebook Çıkartmalarını Bilgisayarınıza İndirin

27 10 2014 19:40 tarihinde, Facebook kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 24752 kez okundu

Facebook bildiğiniz gibi hem bilgisayardan hem de mobilden çıkartma kullanımına izin veriyor. Facebook çıkartma indirme işlemi oldukça basit.

Bir zamanlar telefonlarda noktalama işaretleri ile oluşturduğumuz yüz ifadeleri geliştirilerek çeşitli şekillerde ve alanlarda daha aktif kullanılmaya başlandı.

Facebook diğer sosyal ağların haricinde emoji dışında bir de sohbete renk katması için çıkartma uygulaması başlatmıştı. Çıkartmalara her gün yenisi ekleniyor.

Hareketli ve hareketsiz olmak üzere iki çeşit sticker yani çıkartma mevcut. Bunları dilerseniz bilgisayarınıza indirebilir ve değişik alanlarda kullanabilirsiniz.

Hareketli ve Hareketsiz Çıkartmaları indirme

Hareketsiz çıkartmalar hareketlilere göre daha zahmetsiz şekilde kullanılmak üzere indirilebilir.

Hareketsiz ve hareketli çıkartmaları indirme işlemi aynı şekilde olur. Ancak hareketlileri indirdiğinizde ya kesmeniz gerekir ya da biraz fotoğraflarla dijital ortamda aranız iyiyse gif oluşturmanız gerekir. Gif oluşturmadığınız sürece hareketli çıkartmalar hareket etmez. Çünkü Facebook hareketli çıkartmaları tek bir görselde birleştiriyor ve  javascript ve css kodları kullanarak her bölümü sırayla gösterip animasyon şeklinde oynatıyor.

Gif yapma olayını anlatmayacağım ancak istediğiniz hareketli çıkartmayı yorumda bildirirseniz gif olarak paylaşabilirim.

Şimdi herhangi bir çıkartmayı indirmek için;

cikartma listesi

Bir yorumda ya da sohbet pencersindeki çıkartma listesine girin.

cikartma sec

İndirmek istediğiniz çıkartmaya sağ tıklayın ve ögeyi denetle deyin.

cikartmayi yeni sekmede ac

Açılan yeni bölümün en sağında yer alan kodlarda backround-image: ile başlayan adrese sağ tıklayın ve open link in new tab yani bağlantıyı yeni sekmede aç deyin.

cikartma adresi

Yeni bir sekmede çıkartma açılacaktır. Burada adres çubuğunda yer alan ve p64x64 bölümünü ve bir adet sağ ya da solundaki / (slaş) işertini silin. Burada p64x64 olarak belirtilen şey resmin boyutu. Yani biz orijinal boyuta oluşmak için küçük resimden kurtulmamız gerekir. örnek adres şu şekilde

Önceki:  …997-6/p64x64/1033…

Sonraki …997-6/1033…

Adresi değiştirip enter deyin ve çıkartmanın orijinal boyutunu elde ettiğinizde sağ tıklayıp resmi farklı kaydedin ya da ctrl+S yaparak resmi kaydedebilirsiniz.

kurukafa

Facebook çıkartma indirme işlemi bu kadar basit. Hareketli olanları indirdiğinizde daha büyük bir fotoğraf elde edeceksiniz. Kesip kullanabilirsiniz ya da herhangi bir programla gif yapabilirsiniz. Yorum olarak istediğiniz bir çıkartma olursa gif yapabilirim. Yukarıdaki hareketli çıkartmayı gif yaptım. Kolay gelsin.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Nebi Garcı

  Yazının altına not düştüm kaldırıldığında
 • Anonim yorumcu

  eklentinizi güncelleyin.
 • Anonim yorumcu

  Bu özellik twitterdan kaldırılmış. Link kırık ve mevcut profilimdeki mesaj butonu ve saatler kaldırılmış..
 • Anonim Misafir

  takip işlem sırasına alıyor fakat başlamıyor hocam çözümü nedir acaba
 • Anonim Misafir

  Merhaba, bu islemi yapmam icin oncelikle tarayicidan instagram sifremi girmem mi gerekiyor.Cunku beni engelleyen birini benimde engelleyebilmem icin login olup engelle butonuna basmam gerekmiyor mu?