Facebook Kendini Aştı

16 12 2011 19:12 tarihinde, Gündem kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 1851 kez okundu


Facebook
, intiharları engellemeye yönelik yeni işlevini Salı günühizmete açmış. Şimdilik sadece ABD ve Kanada kullanıcılarına sunulacak hizmet, kullanıcıları çevrimiçi rehberlere yönlendirecekmiş.

Yeni özellik sayesinde Facebookkullanıcıları, bir arkadaşlarınınsosyal ağda kendisine zarar vermeye yönelik davranışlarını raporlama yoluyla bildirebilecekler. Bunun ardından Facebook, intiharı düşünen sözkonusu kullanıcıya bir rehberle özel bir sohbetyapabilmesi için direkt bir bağlantısağlayacak. Bu sayede telefonederek yardım istemekten çekinenkişilere destek olunacakmış.

Milyonlarca kullanıcıyı bilgisayar başına kilitleyen, saatlerce bilgisayar başında psikolojisi bozulan, sosyal bağları ve yüz yüze konuşma adetini körelten facebook, şimdi de hayat kurtarmaya çalışıyor. İnşallah başarılı olur. 🙂

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Etiketler
 • Bunlar da İlginizi Çekebilir
  Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

  Sponsorlu Bağlantılar

  Son Yorumlar

  • Anonim Nebi Garcı

   https://www.instagram.com/accounts/access_tool/accounts_you_blocked adresine bilgisayardan girdiğinizde görünmesi gerek. O da sizi engellediyse görünmeyebilir
  • Anonim Misafir

   Merhaba. Bu şekilde bilgisayardan beni engelleyen kullanıcıyı engelledim fakat telefondaki instagram uygulanmasındaki hesabımda engellenenler listesinde görünmüyor. ne yapmak lazım?
  • Anonim Mehmet

   Gayet güzel bir anlatımda bulunmuşsunuz. Sayenizde öğrettiğiniz şekilde yaparak bir kişiyi engelledim bende.
  • Anonim Misafir

   Merhaba, ınstagram nega araç eklentisini almak istiyorum. Hesap bilgilerinizi atar mısınız?
  • Anonim Misafir

   yorum özelliği müthiş oldu hocam umarım zamanlı gönderi planlama özelliği de getirirsiniz de piyasadaki herkes sizin ekletiyi kullanır.