Facebook Kendini Aştı

16 12 2011 19:12 tarihinde, Gündem kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 1591 kez okundu


Facebook
, intiharları engellemeye yönelik yeni işlevini Salı günühizmete açmış. Şimdilik sadece ABD ve Kanada kullanıcılarına sunulacak hizmet, kullanıcıları çevrimiçi rehberlere yönlendirecekmiş.

Yeni özellik sayesinde Facebookkullanıcıları, bir arkadaşlarınınsosyal ağda kendisine zarar vermeye yönelik davranışlarını raporlama yoluyla bildirebilecekler. Bunun ardından Facebook, intiharı düşünen sözkonusu kullanıcıya bir rehberle özel bir sohbetyapabilmesi için direkt bir bağlantısağlayacak. Bu sayede telefonederek yardım istemekten çekinenkişilere destek olunacakmış.

Milyonlarca kullanıcıyı bilgisayar başına kilitleyen, saatlerce bilgisayar başında psikolojisi bozulan, sosyal bağları ve yüz yüze konuşma adetini körelten facebook, şimdi de hayat kurtarmaya çalışıyor. İnşallah başarılı olur. 🙂

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Etiketler
 • Bunlar da İlginizi Çekebilir
  Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

  Sponsorlu Bağlantılar

  Son Yorumlar

  • Anonim Fatma

   Şifremi yenileneme rağmen açılmıyor lütfen yardımcı olurmusunuz
  • Anonim Nebi Garcı

   kolay yoldan hayır. zor yoldan: o kişinin takipçilerini (sizin hesabınızla giriş yapmadan) listeleyen ve sizin takip etmeniz için listeleyen bir sistem lazım.
  • Anonim Misafir

   hesabımı engelleyen hesaplardaki takipçileri görmek ve takip etmek için bir şey yapılamaz mı?
  • Anonim @karaozanturkusu

   hocam misal 3000 kişiyi sessize almak istediğinizi düşünün, misal olarak kod en fazla ilk 1000'de çalışıyor. hem sessize aldıklarını tekrar sessize almak istediğinden tıkanıyor, hem de çok eskilere gidemiyor. bunun tek yolu twit atanı sessize alacak bir kod. bu arada ben 16000 takipçimin büyük çoğun...
  • Anonim Nebi Garcı

   Söz vermiş olmayayım ancak ilerleyen zamanlarda olabilir. Ayrıca ne kadar mümkün bilmiyorum, kodları incelemem lazım. Nasıl işe yaramadığı konusunda daha fazla bilgi verebilirseniz belki kodu iyileştirebilirim.