Facebook Mesajlarındaki Görüldü Bildirimini Kaldırma

14 05 2014 18:18 tarihinde, Facebook kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 4703 kez okundu

Facebook her ne kadar sosyal paylaşım sitesi olsa da bazen insanlar arsındaki sosyalliğe tehdit oluşturabilecek yeniliklere imza atabiliyor.

Facebook’ta size bir kişi mesaj gönderdiğinde mesaj gelen kutusuna ya da diğer mesajlar bölümüne düşer. Sohbetten ya da mesajlar bölümünden okuduğunuzda mesajı gönderen kişiye mesajın hemen altında “görüldü” bildirimi gün ve saat belirtilerek gösterilir.

Bu uygulama, aldığınız bir mesaj için “görmedim” bahanesi üretmenize mani oluyor. Bu durumda eğer mesajın içeriğini çok merak ediyorsanız okumak zorunda kalıyorsunuz. Okuduğunuzda ise karşıdaki kişiye yanıt verme zorunluluğu doğacağından sorun teşkil ediyor.

goruldu facebook

Şimdi sizlere bir eklenti önereceğim. Bu eklentiyi kullandığınızda herhangi bir mesajı okusanız bile karşıdaki kişi “görüldü” bildirimini alamaz. Dolayısıyla mesajına cevap vermek istemediğiniz bir kişinin ne yazdığını merak etmek zorunda kalmazsınız.

Eklenti Chrome için var ancak diğer tarayıcılar için böyle bir şey var mı bilemiyorum. Firefox tercih edenler araştırabilir.

Eklentiyi buradan tarayıcınıza ekleyin.

Dilediğiniz vakit eklentiyi chrome://extensions adresinden etkisiz hale getirebilir ya da silebilirsiniz. İyi sohbetler..

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Nebi Garcı

  Tampermonkey kurulumu için ingilizce bilmenize gerek yok. Mevcur şartlarda eklentiyi kurabiliyor olmanız lazım.
 • Anonim bayram

  ingilizcem yok bu yüzden tampermonkey i kuramadım yardımcı olur musunuz.
 • Anonim Misafir

  Hesabım kilitlendi telefonuma kimlik doğrulama kodu gelmesi lazım hesabıma girebilmem için ama kod gönderdik yazıyor gelmiyor lütfen yardımcı olur musun
 • Anonim Nebi Garcı

  Kod çalışıyor. Twitter bir şeyler değiştirmiş olmalı.
 • Anonim Nebi Garcı

  Sorun 2.6.0 sürümünde çözüldü. Eklentinizi güncelleyin.