Facebook Mesajlarındaki Görüldü Bildirimini Kaldırma

14 05 2014 18:18 tarihinde, Facebook kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 4979 kez okundu

Facebook her ne kadar sosyal paylaşım sitesi olsa da bazen insanlar arsındaki sosyalliğe tehdit oluşturabilecek yeniliklere imza atabiliyor.

Facebook’ta size bir kişi mesaj gönderdiğinde mesaj gelen kutusuna ya da diğer mesajlar bölümüne düşer. Sohbetten ya da mesajlar bölümünden okuduğunuzda mesajı gönderen kişiye mesajın hemen altında “görüldü” bildirimi gün ve saat belirtilerek gösterilir.

Bu uygulama, aldığınız bir mesaj için “görmedim” bahanesi üretmenize mani oluyor. Bu durumda eğer mesajın içeriğini çok merak ediyorsanız okumak zorunda kalıyorsunuz. Okuduğunuzda ise karşıdaki kişiye yanıt verme zorunluluğu doğacağından sorun teşkil ediyor.

goruldu facebook

Şimdi sizlere bir eklenti önereceğim. Bu eklentiyi kullandığınızda herhangi bir mesajı okusanız bile karşıdaki kişi “görüldü” bildirimini alamaz. Dolayısıyla mesajına cevap vermek istemediğiniz bir kişinin ne yazdığını merak etmek zorunda kalmazsınız.

Eklenti Chrome için var ancak diğer tarayıcılar için böyle bir şey var mı bilemiyorum. Firefox tercih edenler araştırabilir.

Eklentiyi buradan tarayıcınıza ekleyin.

Dilediğiniz vakit eklentiyi chrome://extensions adresinden etkisiz hale getirebilir ya da silebilirsiniz. İyi sohbetler..

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Anonim Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Anonim Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Anonim Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Anonim Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...