Facebook Reklam Paylaşımını Engelleme

16 10 2013 21:57 tarihinde, Facebook kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 4111 kez okundu

Facebook Anasayfanızda son zamanlarda bazı sayfa ve gruplara yapılan ve içeriği aynı olan paylaşımlar görmeniz mümkün. Bu  paylaşımlar herkesin olduğu gibi sizin de canınızı sıkmış olabilir.

Üçüncü şahıs siteleri diye adlandırılan ve kullanmış olduğunu uygulamalar aracılığıyla sizin adınıza reklam yapan siteler mevcut. Hesabınızın çalındığını düşündüğünüz şey aslında bir reklam paylaşım izni.

Facebook zaman zaman ayarlar ve arayüz konusunda güncellemeler yapar. Bu güncellemeleri kontrol etmediğinizde ya da takip etmediğinizde bu tür şeyleri kaçırabilirsiniz.

Facebook hesabınız ile giriş yaptığınız uygulamalara izin verirken sizin adınıza yapabileceklerini okumadan izin vermeyin. Okuyun ama izin verin anlamında söylemiyorum. Gerçekten bazen dikkatsizce erişim izni verdiğiniz saçma sapan bir uygulama duvarınızı kirletebilir.

Tüm bunlardan kurtulmak için yapmanız gereken iki basit işlem var.

 

Üçüncü Şahıs Sitelerini Engelleme

facebook reklam ayarlari

 1. Facebook hesabınıza giriş yapın.
 2. Sağ köşedeki dişli ayarlar ikonuna facebook ayarlar ikonu tıklayın.
 3. Buradan hesap ayarlarına tıklayın.
 4. Ardından sol kısımdaki listeden Reklamlar‘a tıklayın.
 5. Üçüncü Şahıs Siteleri başlığı altında yer alan ayarı sağ köşeden düzenle diyerek hiç kimse olarak seçin ve değişiklikleri kaydedin.

 

Kullanılan Uygulamaları Kaldırma

facebook uygulama silme

 1. Yine bir önceki işlemde olduğu gibi hesabınıza giriş yapın ve hesap ayarlarına gidin.
 2. Ardından sol kısımdan uygulamaları seçin.
 3. Burada kullandığınız uygulamaların listesini göreceksiniz.(varsa)
 4. Kullandığınız uygulamaların hemen sağında kaldırma ikonu mevcut. Reklam paylaşması muhtemel uygulamaları çarpı işaretine tıklayarak silin.
 5. Silme işlemi için çıkan yeni pencereden kutucuğu işaretleyin ve kaldır deyin.(Res. 2)

Tüm bunları yaptığınızda sizin adınıza duvarınızda, gruplarda, sayfalarda ve arkadaşlarınızın duvarında gereksiz paylaşımların yer etmesinin önüne geçmiş olacaksınız.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Misafir

  Ben de benzer bir sorunla karşı karşıyayım. Hesabımdan hiçbir şekilde tweet atamıyorum,beğenemiyorum,retweet yapamıyorum ve kimseyi takip edip mesaj gönderemiyorum. Neredeyse iki ay oldu ama hâlâ aynı şekilde. Profilime bir başkası girince 'bu hesap sınırlandırılmış,yine de profili görüntülemek isti...
 • Anonim Misafir

  hocam twitter hesabım kilitlendi ve hesabıma giriş yaptıgımda telefon numarasına onay kodu gönder yazısı cıkıyor direk. sanırım kodu yazınca hesabım acılacak ama şöyle bir sıkıntı var orda yazan telefon numarası suan aktif değil. bu yüzden onay kodu alamıyorum lütfen yardım edin ne yapabilirim ?
 • Anonim Misafir

  Aynen öyle bendede öyle oluyor otomatik silinmesi gerekiyor sizdeki gibi ama lütfen cevap verin
 • Anonim Misafir

  Merhabalar,eklenti her güncelleme ile ayrı güzel ve kullanışlı oluyor.Takip etme seçeneğine bizi halihazırda takip edenleri değilde takip etmeyenleri takip etme seçeneği gelirse daha kolay bir şekilde hem farklı insanlara ulaşılmış olur hem de takipçi artışı daha çabuk olur.İyi günler dilerim kolay...
 • Anonim Misafir

  Hocam merhaba. Vermiş olduğunuz link çalışmıyor acaba twitter farklı bir adresemi taşıdı bu işlemi. Müsait zamanınızda kontrol edebilirmisiniz.