Facebook Reklam Paylaşımını Engelleme

16 10 2013 21:57 tarihinde, Facebook kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 3715 kez okundu

Facebook Anasayfanızda son zamanlarda bazı sayfa ve gruplara yapılan ve içeriği aynı olan paylaşımlar görmeniz mümkün. Bu  paylaşımlar herkesin olduğu gibi sizin de canınızı sıkmış olabilir.

Üçüncü şahıs siteleri diye adlandırılan ve kullanmış olduğunu uygulamalar aracılığıyla sizin adınıza reklam yapan siteler mevcut. Hesabınızın çalındığını düşündüğünüz şey aslında bir reklam paylaşım izni.

Facebook zaman zaman ayarlar ve arayüz konusunda güncellemeler yapar. Bu güncellemeleri kontrol etmediğinizde ya da takip etmediğinizde bu tür şeyleri kaçırabilirsiniz.

Facebook hesabınız ile giriş yaptığınız uygulamalara izin verirken sizin adınıza yapabileceklerini okumadan izin vermeyin. Okuyun ama izin verin anlamında söylemiyorum. Gerçekten bazen dikkatsizce erişim izni verdiğiniz saçma sapan bir uygulama duvarınızı kirletebilir.

Tüm bunlardan kurtulmak için yapmanız gereken iki basit işlem var.

 

Üçüncü Şahıs Sitelerini Engelleme

facebook reklam ayarlari

 1. Facebook hesabınıza giriş yapın.
 2. Sağ köşedeki dişli ayarlar ikonuna facebook ayarlar ikonu tıklayın.
 3. Buradan hesap ayarlarına tıklayın.
 4. Ardından sol kısımdaki listeden Reklamlar‘a tıklayın.
 5. Üçüncü Şahıs Siteleri başlığı altında yer alan ayarı sağ köşeden düzenle diyerek hiç kimse olarak seçin ve değişiklikleri kaydedin.

 

Kullanılan Uygulamaları Kaldırma

facebook uygulama silme

 1. Yine bir önceki işlemde olduğu gibi hesabınıza giriş yapın ve hesap ayarlarına gidin.
 2. Ardından sol kısımdan uygulamaları seçin.
 3. Burada kullandığınız uygulamaların listesini göreceksiniz.(varsa)
 4. Kullandığınız uygulamaların hemen sağında kaldırma ikonu mevcut. Reklam paylaşması muhtemel uygulamaları çarpı işaretine tıklayarak silin.
 5. Silme işlemi için çıkan yeni pencereden kutucuğu işaretleyin ve kaldır deyin.(Res. 2)

Tüm bunları yaptığınızda sizin adınıza duvarınızda, gruplarda, sayfalarda ve arkadaşlarınızın duvarında gereksiz paylaşımların yer etmesinin önüne geçmiş olacaksınız.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Rıfat

  Eklentiyi yaklaşık 20 gündür kullanıyorum. Öncelikle eklenti verdiğimiz paranın üzerinde değerde onu belirtebilirim, Helali hoş olsun. Her hangi bir hesaba girip takip etme seçimiyle o hesabı takip edenleri veya hesabın takip ettiklerini rahatlıkla takip edebiliyorsunuz. Beğeni içinse söyleyecek bir...
 • Anonim Misafir

  hocam sadece bizi takip edenleri takipten çıkma seçeneğine ihtiyacımız var.
 • Anonim Misafir

  toplu takip kodunu guncelleyecekmisin
 • Anonim Nebi Garcı

  ssd alacaksanız kesinlikle birleştirmeyin. Birleştirme olur mu ondan da emin değilim ama yani ssd normal diskten kat kat hızlı en azından sistemi ssd ye kurun ki işler hızlı olsun
 • Anonim Misafir

  teşekkur ederim hemen bakıyorum