Facebook Reklam Paylaşımını Engelleme

16 10 2013 21:57 tarihinde, Facebook kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 3850 kez okundu

Facebook Anasayfanızda son zamanlarda bazı sayfa ve gruplara yapılan ve içeriği aynı olan paylaşımlar görmeniz mümkün. Bu  paylaşımlar herkesin olduğu gibi sizin de canınızı sıkmış olabilir.

Üçüncü şahıs siteleri diye adlandırılan ve kullanmış olduğunu uygulamalar aracılığıyla sizin adınıza reklam yapan siteler mevcut. Hesabınızın çalındığını düşündüğünüz şey aslında bir reklam paylaşım izni.

Facebook zaman zaman ayarlar ve arayüz konusunda güncellemeler yapar. Bu güncellemeleri kontrol etmediğinizde ya da takip etmediğinizde bu tür şeyleri kaçırabilirsiniz.

Facebook hesabınız ile giriş yaptığınız uygulamalara izin verirken sizin adınıza yapabileceklerini okumadan izin vermeyin. Okuyun ama izin verin anlamında söylemiyorum. Gerçekten bazen dikkatsizce erişim izni verdiğiniz saçma sapan bir uygulama duvarınızı kirletebilir.

Tüm bunlardan kurtulmak için yapmanız gereken iki basit işlem var.

 

Üçüncü Şahıs Sitelerini Engelleme

facebook reklam ayarlari

 1. Facebook hesabınıza giriş yapın.
 2. Sağ köşedeki dişli ayarlar ikonuna facebook ayarlar ikonu tıklayın.
 3. Buradan hesap ayarlarına tıklayın.
 4. Ardından sol kısımdaki listeden Reklamlar‘a tıklayın.
 5. Üçüncü Şahıs Siteleri başlığı altında yer alan ayarı sağ köşeden düzenle diyerek hiç kimse olarak seçin ve değişiklikleri kaydedin.

 

Kullanılan Uygulamaları Kaldırma

facebook uygulama silme

 1. Yine bir önceki işlemde olduğu gibi hesabınıza giriş yapın ve hesap ayarlarına gidin.
 2. Ardından sol kısımdan uygulamaları seçin.
 3. Burada kullandığınız uygulamaların listesini göreceksiniz.(varsa)
 4. Kullandığınız uygulamaların hemen sağında kaldırma ikonu mevcut. Reklam paylaşması muhtemel uygulamaları çarpı işaretine tıklayarak silin.
 5. Silme işlemi için çıkan yeni pencereden kutucuğu işaretleyin ve kaldır deyin.(Res. 2)

Tüm bunları yaptığınızda sizin adınıza duvarınızda, gruplarda, sayfalarda ve arkadaşlarınızın duvarında gereksiz paylaşımların yer etmesinin önüne geçmiş olacaksınız.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Fatma

  Şifremi yenileneme rağmen açılmıyor lütfen yardımcı olurmusunuz
 • Anonim Nebi Garcı

  kolay yoldan hayır. zor yoldan: o kişinin takipçilerini (sizin hesabınızla giriş yapmadan) listeleyen ve sizin takip etmeniz için listeleyen bir sistem lazım.
 • Anonim Misafir

  hesabımı engelleyen hesaplardaki takipçileri görmek ve takip etmek için bir şey yapılamaz mı?
 • Anonim @karaozanturkusu

  hocam misal 3000 kişiyi sessize almak istediğinizi düşünün, misal olarak kod en fazla ilk 1000'de çalışıyor. hem sessize aldıklarını tekrar sessize almak istediğinden tıkanıyor, hem de çok eskilere gidemiyor. bunun tek yolu twit atanı sessize alacak bir kod. bu arada ben 16000 takipçimin büyük çoğun...
 • Anonim Nebi Garcı

  Söz vermiş olmayayım ancak ilerleyen zamanlarda olabilir. Ayrıca ne kadar mümkün bilmiyorum, kodları incelemem lazım. Nasıl işe yaramadığı konusunda daha fazla bilgi verebilirseniz belki kodu iyileştirebilirim.