Facebook ve Twitter Uygulamaları Güvenli mi?

26 09 2012 15:33 tarihinde, Facebook, Twitter kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 3755 kez okundu


Facebook ve Twitter bildiğiniz üzere uygulama destekli siteler. Bu uygulamalar sayesinde çeşitli oyunlar oynayabilir yahut paylaşımda bulunabilirsiniz. Peki uygulamaya girişinde izin isteğini yanıtlamadan önce nelere izin verdiğinizi hiç okudunuz mu?

 

Okudunuz ya da çoğu kez dikkatiniz bile çekmedi. Mesela, kişisel bilgilerinizin ya da fotoğraflarınızın başkaları tarafından bilinmemesi için paylaşımlarınızı arkadaşlarınızla sınırlıyorsunuz. Oysa bir uygulama sizin kişisel bilgilerinizin edinilmesinden tutun da sizin adınıza paylaşım yapma iznini bile sizden istiyor. Dikkat edilmediğinde basit bir uygulamayla bir çok kullanıcının verilerine ulaşılabiliyor.

 

Facebook uygulamalarında şifrenizi kaydetmiyor elbette ama Twitter’da bazı uygulama siteleri şifrenizi dahi kaydedebiliyor.

 

Son zamanlarda takipçi arttırma ve takibi bırakanları görme merakı bir çok kullanıcıyı bu gibi sitelere yönlendiriyor.

 

Bu konuda ne yapabilirim peki diyorsanız, Facebook’ta sizin için sakıncası olan bilgilerinizin istendiği uygulamalara kesinlikle izin vermemelisiniz. Twitter’da ise sürekli kullanmadığınız uygulamayla işiniz bittiğinde Uygulama ayarlarından erişim izinini mutlaka kaldırmalısınız.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Rıfat

  Eklentiyi yaklaşık 20 gündür kullanıyorum. Öncelikle eklenti verdiğimiz paranın üzerinde değerde onu belirtebilirim, Helali hoş olsun. Her hangi bir hesaba girip takip etme seçimiyle o hesabı takip edenleri veya hesabın takip ettiklerini rahatlıkla takip edebiliyorsunuz. Beğeni içinse söyleyecek bir...
 • Anonim Misafir

  hocam sadece bizi takip edenleri takipten çıkma seçeneğine ihtiyacımız var.
 • Anonim Misafir

  toplu takip kodunu guncelleyecekmisin
 • Anonim Nebi Garcı

  ssd alacaksanız kesinlikle birleştirmeyin. Birleştirme olur mu ondan da emin değilim ama yani ssd normal diskten kat kat hızlı en azından sistemi ssd ye kurun ki işler hızlı olsun
 • Anonim Misafir

  teşekkur ederim hemen bakıyorum