Facebook ve Twitter Uygulamaları Güvenli mi?

26 09 2012 15:33 tarihinde, Facebook, Twitter kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 4194 kez okundu


Facebook ve Twitter bildiğiniz üzere uygulama destekli siteler. Bu uygulamalar sayesinde çeşitli oyunlar oynayabilir yahut paylaşımda bulunabilirsiniz. Peki uygulamaya girişinde izin isteğini yanıtlamadan önce nelere izin verdiğinizi hiç okudunuz mu?

 

Okudunuz ya da çoğu kez dikkatiniz bile çekmedi. Mesela, kişisel bilgilerinizin ya da fotoğraflarınızın başkaları tarafından bilinmemesi için paylaşımlarınızı arkadaşlarınızla sınırlıyorsunuz. Oysa bir uygulama sizin kişisel bilgilerinizin edinilmesinden tutun da sizin adınıza paylaşım yapma iznini bile sizden istiyor. Dikkat edilmediğinde basit bir uygulamayla bir çok kullanıcının verilerine ulaşılabiliyor.

 

Facebook uygulamalarında şifrenizi kaydetmiyor elbette ama Twitter’da bazı uygulama siteleri şifrenizi dahi kaydedebiliyor.

 

Son zamanlarda takipçi arttırma ve takibi bırakanları görme merakı bir çok kullanıcıyı bu gibi sitelere yönlendiriyor.

 

Bu konuda ne yapabilirim peki diyorsanız, Facebook’ta sizin için sakıncası olan bilgilerinizin istendiği uygulamalara kesinlikle izin vermemelisiniz. Twitter’da ise sürekli kullanmadığınız uygulamayla işiniz bittiğinde Uygulama ayarlarından erişim izinini mutlaka kaldırmalısınız.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Misafir

  Ben de benzer bir sorunla karşı karşıyayım. Hesabımdan hiçbir şekilde tweet atamıyorum,beğenemiyorum,retweet yapamıyorum ve kimseyi takip edip mesaj gönderemiyorum. Neredeyse iki ay oldu ama hâlâ aynı şekilde. Profilime bir başkası girince 'bu hesap sınırlandırılmış,yine de profili görüntülemek isti...
 • Anonim Misafir

  hocam twitter hesabım kilitlendi ve hesabıma giriş yaptıgımda telefon numarasına onay kodu gönder yazısı cıkıyor direk. sanırım kodu yazınca hesabım acılacak ama şöyle bir sıkıntı var orda yazan telefon numarası suan aktif değil. bu yüzden onay kodu alamıyorum lütfen yardım edin ne yapabilirim ?
 • Anonim Misafir

  Aynen öyle bendede öyle oluyor otomatik silinmesi gerekiyor sizdeki gibi ama lütfen cevap verin
 • Anonim Misafir

  Merhabalar,eklenti her güncelleme ile ayrı güzel ve kullanışlı oluyor.Takip etme seçeneğine bizi halihazırda takip edenleri değilde takip etmeyenleri takip etme seçeneği gelirse daha kolay bir şekilde hem farklı insanlara ulaşılmış olur hem de takipçi artışı daha çabuk olur.İyi günler dilerim kolay...
 • Anonim Misafir

  Hocam merhaba. Vermiş olduğunuz link çalışmıyor acaba twitter farklı bir adresemi taşıdı bu işlemi. Müsait zamanınızda kontrol edebilirmisiniz.