Facebook ve Twitter’ı Kullanmazken Oturumu Kapatın

29 12 2012 00:30 tarihinde, Facebook, Twitter kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 8414 kez okundu

Facebook üzerinde bir çok hayran sayfası mevcut. Bu sayfaların bazı uygulamalar ile beğeni kazandığını biliyoruz. Bu uygulamalar size başka sayfaları beğenme karşılığında sayfanızı beğenen kişi sayısını arttırıyor. Bunda kendi rızanızla başka sayfaları beğeniyorsunuz.

Bir diğeri de kullanıcıların rızası dışında sayfa beğendirmedir. Bunları genelde web siteleri yapar. Bu sitelere girdiğinizde ilk 10-25 saniye içerisinde eğer bir yere tıklarsanız ve Facebook oturumunuz açıksa bir sayfayı farkında olmadan beğenirsiniz. Bu sayfalar kötü içerikli sayfalar ya da siyasi içerikli sayfalar olabilir.

Bu yöntemle farenizi takip eden ve gözükmeyen bir beğen butonu belirlenen 10-15 saniye geçtikten sonra kendiliğinden devre dışı oluyor. Eğer Facebook oturumunuz kapalı ise giriş yapmanız için bir Facebook giriş penceresi karşınıza geliyor.

Bu uygulama bir kaç yıldır bazı sitelerde kullanılıyor. Facebook’ta gezerken ne zaman beğendiğinizi hatırlamadığınız sayfaların da beğenileri bu şekilde çoğalıyor.

Twitter için de aynı yöntem mevcut. Bu da Twitter kullanıcılarını takip etmenize yarıyor. Eğer oturum açıkken bu tuzağa düşerseniz sitenin belirlediği bir kişiyi takip edebilirsiniz.

Bunun önüne geçmek için ne yapmanız gerekir bir de bundan bahsedeyim. Bir web sayfası tam olarak yüklenmeden bir yere tıklamamak gerekir. Autolike dediğimiz bu kodların sitede olup olmadığını bilmek sayfanın kaynağındaki javascript dosyalarına bakmadan mümkün değil. En kolayı ve en mantıklısı Facebook ve Twitter’da işimiz bitince çıkış yapmak ve oturumu sürekli açık tut kutucuğunu işaretlemeden giriş yapmak.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Anonim Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Anonim Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Anonim Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Anonim Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...