Facebook ve Twitter’ı Kullanmazken Oturumu Kapatın

29 12 2012 00:30 tarihinde, Facebook, Twitter kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 8838 kez okundu

Facebook üzerinde bir çok hayran sayfası mevcut. Bu sayfaların bazı uygulamalar ile beğeni kazandığını biliyoruz. Bu uygulamalar size başka sayfaları beğenme karşılığında sayfanızı beğenen kişi sayısını arttırıyor. Bunda kendi rızanızla başka sayfaları beğeniyorsunuz.

Bir diğeri de kullanıcıların rızası dışında sayfa beğendirmedir. Bunları genelde web siteleri yapar. Bu sitelere girdiğinizde ilk 10-25 saniye içerisinde eğer bir yere tıklarsanız ve Facebook oturumunuz açıksa bir sayfayı farkında olmadan beğenirsiniz. Bu sayfalar kötü içerikli sayfalar ya da siyasi içerikli sayfalar olabilir.

Bu yöntemle farenizi takip eden ve gözükmeyen bir beğen butonu belirlenen 10-15 saniye geçtikten sonra kendiliğinden devre dışı oluyor. Eğer Facebook oturumunuz kapalı ise giriş yapmanız için bir Facebook giriş penceresi karşınıza geliyor.

Bu uygulama bir kaç yıldır bazı sitelerde kullanılıyor. Facebook’ta gezerken ne zaman beğendiğinizi hatırlamadığınız sayfaların da beğenileri bu şekilde çoğalıyor.

Twitter için de aynı yöntem mevcut. Bu da Twitter kullanıcılarını takip etmenize yarıyor. Eğer oturum açıkken bu tuzağa düşerseniz sitenin belirlediği bir kişiyi takip edebilirsiniz.

Bunun önüne geçmek için ne yapmanız gerekir bir de bundan bahsedeyim. Bir web sayfası tam olarak yüklenmeden bir yere tıklamamak gerekir. Autolike dediğimiz bu kodların sitede olup olmadığını bilmek sayfanın kaynağındaki javascript dosyalarına bakmadan mümkün değil. En kolayı ve en mantıklısı Facebook ve Twitter’da işimiz bitince çıkış yapmak ve oturumu sürekli açık tut kutucuğunu işaretlemeden giriş yapmak.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Nebi Garcı

  Yazının altına not düştüm kaldırıldığında
 • Anonim yorumcu

  eklentinizi güncelleyin.
 • Anonim yorumcu

  Bu özellik twitterdan kaldırılmış. Link kırık ve mevcut profilimdeki mesaj butonu ve saatler kaldırılmış..
 • Anonim Misafir

  takip işlem sırasına alıyor fakat başlamıyor hocam çözümü nedir acaba
 • Anonim Misafir

  Merhaba, bu islemi yapmam icin oncelikle tarayicidan instagram sifremi girmem mi gerekiyor.Cunku beni engelleyen birini benimde engelleyebilmem icin login olup engelle butonuna basmam gerekmiyor mu?