Firefox Yeni Sekme Hatası Çözümü

24 10 2014 17:46 tarihinde, Tarayıcılar kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 8103 kez okundu

Yeni sekme açtığınızda karşınıza farklı bir sayfa çıkıyorsa Firefox yeni sekme hatasını düzeltmeniz için birkaç adımda çözümünü açıklayayım.

Firefox kullanıyorsanız ve yeni sekmede  her zaman boş kullanırken bir anda adres çubuğunda chrome://quick_start/content/index.html şeklinde bir adres görebilirsiniz.

Böyle bir durumda tarayıcınızı kaldırıp yeniden kursanız dahi sorun çözülmeyebilir. Yeni sekme sayfanız eklentiler ya da bilgisayarınızdaki herhangi bir yazılım tarafından değiştirilmiş olabilir. Sorun her ne ise yukarıda verdiğim adresi, adres çubuğunda görüyorsanız aşağıdaki adımları izleyin.

Firefox Yeni Sekme Hatası Çözümü 1. Yöntem

Firefox’u açın ve adres satırına about:config yazın, gidin ve dikkatli olacağınıza söz verin.

firefox new tab

Karşınıza bir arama çubuğu ve bir liste çıkacaktır. Burada arama çubuğuna newtab.url yazın ve listede kalan tek sonuç olan “browser.newtab.url”ye çift tıklayın ya da sağ tıklayıp değeri değiştir deyin.

Firefox Yeni Sekme Hatası

Karşınıza çıkan penceredeki boşluğa about:newtab yazın ve tamam diyerek çıkın.

Tarayıcınızı yeniden başlatın ve aynı sorun devam ediyorsa ikinci yöneteme geçin.

Firefox Yeni Sekme Hatası Çözümü 2. Yöntem

Yukarıdaki yöntem işe yaramadıysa tarayıcı ayarlarını sıfırlayın.

Adres satırına  about:support yazın ve gidin.

tarayici ayarlarini sifirla firefox

Sayfanın sağında Firefox tarayıcısını sıfırla butonunu göreceksiniz. Sıfırla deyin ve açılan pencereden onay vererek işlemi tamamlayın.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. 3 aydır sinir ediyordu. ilk çıktığında kimse de bilmiyordu.. Paylaşımınız için çok teşekkür ederim.
  Emeğinize ellerinize sağlık

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Misafir Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Misafir Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Misafir Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Misafir Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Misafir Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...