FTP’den Toplu Dosya Arama ve Silme

04 09 2014 13:48 tarihinde, Web Tasarım kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 6107 kez okundu

Ftp'den dosya silme işlemini normal şartlarda yapabilirsiniz. Ancak Toplu arama ve silme işlemini her FTP uygulamasında yapmak mümkün değil.

Bugün temada değişikliğe gitmek için yeni bir tema buldum ve uyguladım. Ancak benim bu temada kullandığım öne çıkarılmış görseller 190×150 idi. Yeni bulduğum temada daha büyük öne çıkarılmış görsel vardı ve bir eklenti ile benim görselleri kırpayım dedim.

Kırpma işlemini yapması için daha büyük boyutları kullanması gerekirken benim 190×150 boyutundaki fotoğrafı büyütmeye başladı. Bu yüzden fotoğrafların kalitesi bozuldu ve kullanamadım.

Sunucuda 2 ayrı boyutta yeni fotoğraf oldu ve hiçbir işe yaramayacağı için kalabalık yapmasın istedim. Ftp’den dosya silme işlemi aslında basit ama Filezilla ile arama yapıp topluca silemediğim için başka bir program kurmak zorunda kaldım.

CuteFTP’yi indirdim ve CTRL+F yaptığımda aradığım şeyin o olduğunu anladım. Silmek istediğim boyutu upload klasöründe arama çubuğuna *520×245* şeklinde yazıp aratarak o boyuttaki tüm görselleri buldum.

cuteftp ftp'den dosya silme

Alt kısımdaki listeye CTRL+A yapıp tümünü seçip delete tuşu ile hepsinden kurtuldum.

Aynı zamanda istediğiniz tarih ve boyuttaki dosyaları da arama yapabiliyorsunuz.

Eğer sizin de başına bu şekilde bir fotoğraf kalabalığı gelirse belki faydası olur diye paylaşmak istedim.  Cute FTP’yi buradan indirebilirsiniz. Kolay gelsin..

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mehmet

  Gayet güzel bir anlatımda bulunmuşsunuz. Sayenizde öğrettiğiniz şekilde yaparak bir kişiyi engelledim bende.
 • Anonim Misafir

  Merhaba, ınstagram nega araç eklentisini almak istiyorum. Hesap bilgilerinizi atar mısınız?
 • Anonim Misafir

  yorum özelliği müthiş oldu hocam umarım zamanlı gönderi planlama özelliği de getirirsiniz de piyasadaki herkes sizin ekletiyi kullanır.
 • Anonim Mehmet

  İnstagram nega araç eklentisini iki ayrı hesabım için aldım kullanıyorum. Ücreti de gayet makul. Bir çok işime yaradı, takipçi sayısı arttırmada kesinlikle faydalı bir araç. Yeni eklenen yorum modülü etiket bazlı ve kullanıcı bazlı olur ise çok daha mükemmel olacak. Böyle yararlı bir uygulamayı oldu...
 • Anonim Nebi Garcı

  E-posta gönderildi