FTP’den Toplu Dosya Arama ve Silme

04 09 2014 13:48 tarihinde, Web Tasarım kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 5022 kez okundu

Ftp'den dosya silme işlemini normal şartlarda yapabilirsiniz. Ancak Toplu arama ve silme işlemini her FTP uygulamasında yapmak mümkün değil.

Bugün temada değişikliğe gitmek için yeni bir tema buldum ve uyguladım. Ancak benim bu temada kullandığım öne çıkarılmış görseller 190×150 idi. Yeni bulduğum temada daha büyük öne çıkarılmış görsel vardı ve bir eklenti ile benim görselleri kırpayım dedim.

Kırpma işlemini yapması için daha büyük boyutları kullanması gerekirken benim 190×150 boyutundaki fotoğrafı büyütmeye başladı. Bu yüzden fotoğrafların kalitesi bozuldu ve kullanamadım.

Sunucuda 2 ayrı boyutta yeni fotoğraf oldu ve hiçbir işe yaramayacağı için kalabalık yapmasın istedim. Ftp’den dosya silme işlemi aslında basit ama Filezilla ile arama yapıp topluca silemediğim için başka bir program kurmak zorunda kaldım.

CuteFTP’yi indirdim ve CTRL+F yaptığımda aradığım şeyin o olduğunu anladım. Silmek istediğim boyutu upload klasöründe arama çubuğuna *520×245* şeklinde yazıp aratarak o boyuttaki tüm görselleri buldum.

cuteftp ftp'den dosya silme

Alt kısımdaki listeye CTRL+A yapıp tümünü seçip delete tuşu ile hepsinden kurtuldum.

Aynı zamanda istediğiniz tarih ve boyuttaki dosyaları da arama yapabiliyorsunuz.

Eğer sizin de başına bu şekilde bir fotoğraf kalabalığı gelirse belki faydası olur diye paylaşmak istedim.  Cute FTP’yi buradan indirebilirsiniz. Kolay gelsin..

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Nebi Garcı

  Tampermonkey kurulumu için ingilizce bilmenize gerek yok. Mevcur şartlarda eklentiyi kurabiliyor olmanız lazım.
 • Anonim bayram

  ingilizcem yok bu yüzden tampermonkey i kuramadım yardımcı olur musunuz.
 • Anonim Misafir

  Hesabım kilitlendi telefonuma kimlik doğrulama kodu gelmesi lazım hesabıma girebilmem için ama kod gönderdik yazıyor gelmiyor lütfen yardımcı olur musun
 • Anonim Nebi Garcı

  Kod çalışıyor. Twitter bir şeyler değiştirmiş olmalı.
 • Anonim Nebi Garcı

  Sorun 2.6.0 sürümünde çözüldü. Eklentinizi güncelleyin.