Gmail Arama Geçmişini ve E-posta Gönderilen Kişileri Temizleme

31 05 2014 16:44 tarihinde, İnternet kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 14254 kez okundu

Gmail, e-posta hizmeti veren servislerden en çok tercih edilenlerden biri. Her ne kadar karmaşık bir yapısı olmasa da e-posta gönderip almanın dışında pek ilgilenmeyenler için bazı noktalar sıkıntı olabilir.

Gmail bildiğiniz gibi bir Google hizmetidir. Diğer Google servisleri ile bağlantılı çalışır. Bunlardan biri de Google Plus sosyal paylaşım sitesi. Buradaki çevreleriniz Gmail arama çubuğunda bir isim yazmaya başladığınızda gözükecektir.

Google+’nın dışında bir de sık kullanılan kişiler ve diğer kişilerin yer aldığı Gmail Rehber vardır. Gmail rehber, bir kişiye e-posta gönderdiğinizde ya da bir kişiden e-posta aldığınızda adresi kategorilerden birine kaydeder. Kaydedilen adresler Gmail arama çubuğunda ve bir e-posta yazmak istediğinizde “kime” alanında öncelikli olarak gösterilir.

Bir e-posta adresinin ya da Google+ kişisinin Gmail arama çubuğunda ve “kime” alanında çıkmasını istemiyorsanız rehberden kaldırmanız gerekir. Bunun için aşağıdaki adımları takip edin.

gmail rehber

Gmail’e giriş yapın. Sol kısımda Gmail başlığının yanında bir menü ikonu göreceksiniz. Oradan Rehber’i seçin.

gmail rehber kisi sil

Ardından, silmek istediğiniz kişi ya da adresleri sol kısımdaki kategorilerden bularak işaretleyin ve üst kısımdaki “daha fazla” seçeneğinden “kişiyi sil” diyerek temizleyin.

Rehberden temizlediğiniz bir kişiye yeni bir e-posta gönderene kadar arama çubuğunda ve “kime” alanında rastlamazsınız. Kolay gelsin.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Nebi Garcı

  Eposta gönderildi
 • Anonim Misafir

  Merhaba instagram eklentisini satın almak istiyorum banka bilgilerinizi gönderebilir misiniz rica etsem
 • Anonim Nebi Garcı

  eposta gönderildi
 • Anonim Misafir

  twitter eklentisi almak istiyorum 4 hesap için
 • Anonim Nebi Garcı

  Banka bilgileri e-posta adresinize gönderildi.