Gmail Arama Geçmişini ve E-posta Gönderilen Kişileri Temizleme

31 05 2014 16:44 tarihinde, İnternet kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 12573 kez okundu

Gmail, e-posta hizmeti veren servislerden en çok tercih edilenlerden biri. Her ne kadar karmaşık bir yapısı olmasa da e-posta gönderip almanın dışında pek ilgilenmeyenler için bazı noktalar sıkıntı olabilir.

Gmail bildiğiniz gibi bir Google hizmetidir. Diğer Google servisleri ile bağlantılı çalışır. Bunlardan biri de Google Plus sosyal paylaşım sitesi. Buradaki çevreleriniz Gmail arama çubuğunda bir isim yazmaya başladığınızda gözükecektir.

Google+’nın dışında bir de sık kullanılan kişiler ve diğer kişilerin yer aldığı Gmail Rehber vardır. Gmail rehber, bir kişiye e-posta gönderdiğinizde ya da bir kişiden e-posta aldığınızda adresi kategorilerden birine kaydeder. Kaydedilen adresler Gmail arama çubuğunda ve bir e-posta yazmak istediğinizde “kime” alanında öncelikli olarak gösterilir.

Bir e-posta adresinin ya da Google+ kişisinin Gmail arama çubuğunda ve “kime” alanında çıkmasını istemiyorsanız rehberden kaldırmanız gerekir. Bunun için aşağıdaki adımları takip edin.

gmail rehber

Gmail’e giriş yapın. Sol kısımda Gmail başlığının yanında bir menü ikonu göreceksiniz. Oradan Rehber’i seçin.

gmail rehber kisi sil

Ardından, silmek istediğiniz kişi ya da adresleri sol kısımdaki kategorilerden bularak işaretleyin ve üst kısımdaki “daha fazla” seçeneğinden “kişiyi sil” diyerek temizleyin.

Rehberden temizlediğiniz bir kişiye yeni bir e-posta gönderene kadar arama çubuğunda ve “kime” alanında rastlamazsınız. Kolay gelsin.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Anonim Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Anonim Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Anonim Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Anonim Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...