Gmail E-postalarınız İçin Okundu Bildirimi Alın

28 05 2014 15:41 tarihinde, İnternet kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 3814 kez okundu

Teknoloji gittikçe gelişiyor. Bununla birlikte mesajlaşma servisleri ve uygulamaları hızla yaygınlaşıyor. İnsanalar birbirleri ile toplu ya da şahsi iletişimlerini daha kolay sağlar hale geliyor.

Whatsapp, Nimbuzz gibi mesajlaşma servislerinin yanında bir çok mobil cihazda da mesajınızın okunduğuna dair bir işaret ya da bildirim alırsınız.

E-posta hizmeti veren servislerin çoğunda gönderilen e-postanın okunduğuna dair bir işaret, alamet, bildirim bulunmuyor. Bu durumda eklenti ya da bir takım hileler kullanılıyor.

Daha önce e-postalarınızın okunduğunu anlamanız için uygulayabileceğiniz uğraş gerektiren bir yöntemden şu yazımda bahsetmiştim. Şimdi Gmail kullanıcıları için bir Chrome eklentisinden bahsetmek istiyorum.

MailTrack, göndereceğiniz e-posta’ya bir parça kod gömerek e-postanızın açıldığını doğruluyor ve size bildiriyor.

mailtrack

E-posta’yı gönderdiğinizde ve iletildiğinde iki ayrı işaretle yukarıdaki fotoğrafta olduğu gibi bildirim alırsınız. Bildirimin üzerine geldiğinizde ne kadar süre önce okunduğunu görebilirsiniz.

Eklentiden dolayı gizlilik ve güvenlik endişeniz varsa bu konuda MailTrack açıklaması:

Privacy assured:
– 100% Safe
– We respect your private information.

Yani, yüzde yüz güvenli ve özel bilgilerinize saygılı. Eklentiyi buradan tarayıcınıza kurabilirsiniz.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Anonim Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Anonim Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Anonim Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Anonim Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...