Gmail E-postalarınız İçin Okundu Bildirimi Alın

28 05 2014 15:41 tarihinde, İnternet kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 4171 kez okundu

Teknoloji gittikçe gelişiyor. Bununla birlikte mesajlaşma servisleri ve uygulamaları hızla yaygınlaşıyor. İnsanalar birbirleri ile toplu ya da şahsi iletişimlerini daha kolay sağlar hale geliyor.

Whatsapp, Nimbuzz gibi mesajlaşma servislerinin yanında bir çok mobil cihazda da mesajınızın okunduğuna dair bir işaret ya da bildirim alırsınız.

E-posta hizmeti veren servislerin çoğunda gönderilen e-postanın okunduğuna dair bir işaret, alamet, bildirim bulunmuyor. Bu durumda eklenti ya da bir takım hileler kullanılıyor.

Daha önce e-postalarınızın okunduğunu anlamanız için uygulayabileceğiniz uğraş gerektiren bir yöntemden şu yazımda bahsetmiştim. Şimdi Gmail kullanıcıları için bir Chrome eklentisinden bahsetmek istiyorum.

MailTrack, göndereceğiniz e-posta’ya bir parça kod gömerek e-postanızın açıldığını doğruluyor ve size bildiriyor.

mailtrack

E-posta’yı gönderdiğinizde ve iletildiğinde iki ayrı işaretle yukarıdaki fotoğrafta olduğu gibi bildirim alırsınız. Bildirimin üzerine geldiğinizde ne kadar süre önce okunduğunu görebilirsiniz.

Eklentiden dolayı gizlilik ve güvenlik endişeniz varsa bu konuda MailTrack açıklaması:

Privacy assured:
– 100% Safe
– We respect your private information.

Yani, yüzde yüz güvenli ve özel bilgilerinize saygılı. Eklentiyi buradan tarayıcınıza kurabilirsiniz.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mehmet

  Gayet güzel bir anlatımda bulunmuşsunuz. Sayenizde öğrettiğiniz şekilde yaparak bir kişiyi engelledim bende.
 • Anonim Misafir

  Merhaba, ınstagram nega araç eklentisini almak istiyorum. Hesap bilgilerinizi atar mısınız?
 • Anonim Misafir

  yorum özelliği müthiş oldu hocam umarım zamanlı gönderi planlama özelliği de getirirsiniz de piyasadaki herkes sizin ekletiyi kullanır.
 • Anonim Mehmet

  İnstagram nega araç eklentisini iki ayrı hesabım için aldım kullanıyorum. Ücreti de gayet makul. Bir çok işime yaradı, takipçi sayısı arttırmada kesinlikle faydalı bir araç. Yeni eklenen yorum modülü etiket bazlı ve kullanıcı bazlı olur ise çok daha mükemmel olacak. Böyle yararlı bir uygulamayı oldu...
 • Anonim Nebi Garcı

  E-posta gönderildi