Gmail Orijinal Tema Arkaplan Resimleri

19 03 2013 12:34 tarihinde, Bilgisayar kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 4289 kez okundu

Gmail bildiğiniz gibi Google’ın ücretsiz e-posta servisidir. Gmail’in zamanlanmış temalar ve hava durumuna göre değişen temaları vardır. Belirli bir konum tanımladıktan sonra oradaki zamana göre arkaplan resmi değişir. Resim diyorum çünkü çizilmiştir ve bilgisayarınızın ekran boyutuna göre büyür ya da küçülür.

Gmail’in durak, çay bahçesi ve ağaç temalarının zaman ve hava durumu açısından birçoğunu sizler için 1024 ve 1366 genişliklerinde aldım. Siz de ekran boyutuna uygun olanı indirebilirsiniz.

Google Görsellerde aradım ama maalesef bulamadım. O yüzden paylaşma ihtiyacı hissettim. Gmail’de fotoğraflar parçalar halinde ve birleştirmek vakit alacağı için iki farklı bilgisayardan ekran görüntüsü aldım. Eğer siz de bu işi kendim yaparım diyorsanız maps.google.com adresine gidip sağdan hava durumunu işaretleyin. İstediğiniz bir hava koşulu olan bölge ismini Gmail temalardaki konum bilgisine girip dilediğiniz temayı seçin ve sayfayı yenileyin.

Ardından Chrome, Firefox ya da Yandex browser gibi sitelerin css bilgilerini gösteren bir tarayıcıda sağ tıklayıp ögeyi denetle deyin. Orada ekranda gözüken class ve id’leri silin ve sadece arkaplan kaldığında f11 yapıp tam ekrana geçin.

Ardından print screen tuşuna basın ve ekran görüntüsünü elde edin.

Zahmetli ama paylaşmaya değer ;)

1024×768

1024×7681366×768

1366×768

1024×7681366×768

1024×7681366×768

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.


Sayfa 1 Sayfa 2

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Sponsorlu Bağlantılar
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?


5 × 2 =

Sponsorlu Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

 • Anonim Nebi Garcı

  Evet dediğiniz gibi. Daha kısa yolu Twitter üzerinde yok. Manageflitter gibi uygulamalarda da limit var.
 • Anonim Nebi Garcı

  Chrome'un o özelliği aktif olması lazım halen
 • Anonim Misafir

  @tombalah :) birde nebi kardesim şu toplu rtweet kapatma gibi bir kod yapma şansın varmı varsa süper olur tsk ederim.
 • Anonim gokhan

  36bın takıpcım var nasıl yapıcam bu işi tek tek hepsini tarıyor cok uzun sürecek gibi gözüküyor önce tarıyor sanırım sonra buluyor ve unf yapıyor sanırım daha kısa bir yolu varmıdır ?
 • Anonim Misafir

  Nebi Bey bu kodları otomatik retweet ya da favori yapacak hale getirirebilir misiniz.Otomatik retweetlenecek hesapları belirleyip o hesaplar twitt attığında onları otomatik retweetleyecek bir kod