Gmail Orijinal Tema Arkaplan Resimleri

19 03 2013 12:34 tarihinde, Bilgisayar kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 2708 kez okundu

Gmail bildiğiniz gibi Google’ın ücretsiz e-posta servisidir. Gmail’in zamanlanmış temalar ve hava durumuna göre değişen temaları vardır. Belirli bir konum tanımladıktan sonra oradaki zamana göre arkaplan resmi değişir. Resim diyorum çünkü çizilmiştir ve bilgisayarınızın ekran boyutuna göre büyür ya da küçülür.

Gmail’in durak, çay bahçesi ve ağaç temalarının zaman ve hava durumu açısından birçoğunu sizler için 1024 ve 1366 genişliklerinde aldım. Siz de ekran boyutuna uygun olanı indirebilirsiniz.

Google Görsellerde aradım ama maalesef bulamadım. O yüzden paylaşma ihtiyacı hissettim. Gmail’de fotoğraflar parçalar halinde ve birleştirmek vakit alacağı için iki farklı bilgisayardan ekran görüntüsü aldım. Eğer siz de bu işi kendim yaparım diyorsanız maps.google.com adresine gidip sağdan hava durumunu işaretleyin. İstediğiniz bir hava koşulu olan bölge ismini Gmail temalardaki konum bilgisine girip dilediğiniz temayı seçin ve sayfayı yenileyin.

Ardından Chrome, Firefox ya da Yandex browser gibi sitelerin css bilgilerini gösteren bir tarayıcıda sağ tıklayıp ögeyi denetle deyin. Orada ekranda gözüken class ve id’leri silin ve sadece arkaplan kaldığında f11 yapıp tam ekrana geçin.

Ardından print screen tuşuna basın ve ekran görüntüsünü elde edin.

Zahmetli ama paylaşmaya değer ;)

1024×768

1024×7681366×768

1366×768

1024×7681366×768

1024×7681366×768

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilirsiniz.


Sayfa 1 Sayfa 2

Kısa link:

 • Bunlar da İlginizi Çekebilir
  Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

  E-posta adresiniz yayınlanmayacakır.


  9 × = 45

  abonelik

  Diğer 28.763 aboneye katılın

  Sponsorlu Bağlantılar

  Son Yorumlar

  • Anonim WordPress Captcha (Türkçe) Spam Engelleme Eklentisi
   Nebi Garcı


   Düzeltiyorum. Yukarıda verdiğim eklenti yorum onayını bildiriyor. Yeni yorumlardan haberdar eden eklenti bu: https://wordpress.org/plugins/subscribe-to-comments/
  • Anonim WordPress Captcha (Türkçe) Spam Engelleme Eklentisi
   Nebi Garcı


   Yakuter hazırlamıştı galiba o eklentiyi. İndirip zip halinde yükleyebilirsiniz. http://www.yakupgovler.com/yorum-onay-bildirgeci-eklentisi.html
  • Anonim WordPress Captcha (Türkçe) Spam Engelleme Eklentisi
   aydın


   üstat ben farklı birşey soracağım aslında "Yeni yorumlardan haberdar et " özeliği var ya yorumlarda onun için hangi eklentiyi kullanmalıyız. Teşekkürler.
  • Anonim WordPress Türkçe Mobil Tema
   Nebi Garcı


   Bahsettiğiniz reklam pop-up ise tıklayınca açılmıyorsa izin verilmiyor. Bir reklamı kapatmanın reklam politikasına aykırı olduğunu zannetmiyorum baktım politikalarda öyle bir konu da bulamadım.
  • Anonim WordPress Türkçe Mobil Tema
   evrim


   Üstat cilt.net de mobil temada adsanse reklam koymuşlar en altta. Ok ile yok ediliyor. Bu adsense reklam politikalatına aykırı mı? Kullanılabilir mi?