Gmail Orijinal Tema Arkaplan Resimleri

19 03 2013 12:34 tarihinde, Bilgisayar kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 3176 kez okundu

Gmail bildiğiniz gibi Google’ın ücretsiz e-posta servisidir. Gmail’in zamanlanmış temalar ve hava durumuna göre değişen temaları vardır. Belirli bir konum tanımladıktan sonra oradaki zamana göre arkaplan resmi değişir. Resim diyorum çünkü çizilmiştir ve bilgisayarınızın ekran boyutuna göre büyür ya da küçülür.

Gmail’in durak, çay bahçesi ve ağaç temalarının zaman ve hava durumu açısından birçoğunu sizler için 1024 ve 1366 genişliklerinde aldım. Siz de ekran boyutuna uygun olanı indirebilirsiniz.

Google Görsellerde aradım ama maalesef bulamadım. O yüzden paylaşma ihtiyacı hissettim. Gmail’de fotoğraflar parçalar halinde ve birleştirmek vakit alacağı için iki farklı bilgisayardan ekran görüntüsü aldım. Eğer siz de bu işi kendim yaparım diyorsanız maps.google.com adresine gidip sağdan hava durumunu işaretleyin. İstediğiniz bir hava koşulu olan bölge ismini Gmail temalardaki konum bilgisine girip dilediğiniz temayı seçin ve sayfayı yenileyin.

Ardından Chrome, Firefox ya da Yandex browser gibi sitelerin css bilgilerini gösteren bir tarayıcıda sağ tıklayıp ögeyi denetle deyin. Orada ekranda gözüken class ve id’leri silin ve sadece arkaplan kaldığında f11 yapıp tam ekrana geçin.

Ardından print screen tuşuna basın ve ekran görüntüsünü elde edin.

Zahmetli ama paylaşmaya değer ;)

1024×768

1024×7681366×768

1366×768

1024×7681366×768

1024×7681366×768

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilirsiniz.


Sayfa 1 Sayfa 2

Kısa link:

 • Bunlar da İlginizi Çekebilir
  Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

  E-posta adresiniz yayınlanmayacakır.


  2 × = 4

  Takipçileri

  Sponsorlu Bağlantılar

  Son Yorumlar

  • Anonim Bir Tweeti RT ve Fav Yapan Kullanıcıları Takip Edin
   Nebi Garcı


   Yani Tweetdeck üzerinde takip edilip edilmediğini kontrol etmek sonra istek göndermek zahmetli iş maalesef. Kolay gelsin.
  • Anonim Bir Tweeti RT ve Fav Yapan Kullanıcıları Takip Edin
   kaan


   Hocam twitter kaç kişi takip ettiğimizden değil de kaç defa takip butonuna tıkladığımızdan düşüyor,yani bir kişiye tıklayıp limiti doldurabiliyoruz.Büyük hesaplarla daha az takip yaptığıma göre bu mantıklı bence.Ben malesef kullanamayacağım.Cevaplar için teşekkürler.
  • Anonim Bir Tweeti RT ve Fav Yapan Kullanıcıları Takip Edin
   Nebi Garcı


   Tweetdeck uygulaması ile ilgili bir şeydir büyük ihtimal. Bir de Tweetdeck ile takip yaparken takip listedeki kullanıcıları daha önce takip ediyor olabiliyoruz. Yani takip edilen bir kişiye tekrar istek gönderdiğimiz için belki onu limite sayıyor olabilir ama öyle olsa saçma olur.
  • Anonim Bir Tweeti RT ve Fav Yapan Kullanıcıları Takip Edin
   kaan


   o uyarıyı biliyorum,asıl uyarı olup olmadığını anlamak için twitter üzerinden birkaç kişi takip ediyorum,takip limiti gerçekten dolmuş oluyor.Acaba aynı bilgisayardan birçok hesap yönetilmesini engelliyor olabilir mi
  • Anonim Bir Tweeti RT ve Fav Yapan Kullanıcıları Takip Edin
   Nebi Garcı


   Tweetdeck ile takip yaparken bazen takip limitinin dolması dışında 403 hatası alınabiliyor. Bu durumda yine limit doldu uyarısı veriyor. Takip limiti dolduğunda takip etmeyi tekrar başlatıp bunu deneyebilirsiniz ancak tam olarak 1000 kişi takip ediyor mu etmiyor mu diye hesap yapmadım.