Google Chrome Oturum Açma Hatası Çözümü

30 06 2014 14:06 tarihinde, Tarayıcılar kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 6791 kez okundu

chrome oturum acma hatasiGoogle Chrome bildiğiniz gibi dünya çapında en çok kullanılan internet tarayıcısı konumunda. Sürekli güncellemeler ve yeniliklerle kullanıcılara daha iyi hizmet vermeyi amaç edinen Chrome, bazen ufak tefek sorunlar da çıkarmıyor değil.

Chrome, bildiğiniz gibi kullanıcı verilerini Google hesabınızla senkronize ediyor. Gmail hesabınızla açtığınız oturumlarda geçmiş, yer imleri, şifreler gibi bir çok veriyi depoluyor.

Oturum açma sırasında sıkça görülen sorunlardan biri de eski ayrıntı sebebiyle yaşanıyor. Eski ayrıntıdan kasıt ne bilmiyorum ancak bir şekilde senktornize işlemi gerçekleştirilmiyor. Kullanıcı verilerinin bilgisayarınızda da tutulduğunu göz önünde bulunduracak olursak yanlış giden bir şeyleri düzeltmenin yolu o verilerden kurtulmak.

Chrome bilgisayarınızda “C:\Program Files” içerisine kuruludur büyük ihtimal. Ancak kullanıcı verileri başka yerde depolanır. Biz programın kurulum dosyalarıyla ilgilenmeyip kullanıcı verilerini sileceğimiz için şu yolu izlememiz gerekir.

"C:>kullanıcılar>Administrator>AppData>Local>Google"

Yukarıda administrator olarak verilen yolda sizin bilgisayarınızda oturum açtığınız kullanıcı adı olabilir.

Şimdi yukarıdaki yolu takip ederek Chrome klasörüne geldiysek içerisinde “user data” ve diğer iç içe bir çok klasörün olduğunu görebilirsiniz. Biz Chrome’u yeniden kurulmuş gibi yapmak için Chrome’u kapatıp oradaki Chrome klasörünü siliyoruz. Zaten veriler senktornize edilecektir.

chrome baslarken

Chrome’u tekrar açtığımızda yeni kurulmuş gibi oturum açma sekmesi ve “başlarken” sekmesi gelecektir.

chrome senkronize

Oturum açarken alttaki kutucuğu işaretleyin. Oturum açtıktan sonra senkronize olacakların tümü işaretlidir, tamam deyip işlemi tamamlayın.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. Kardesim yapdim ama yine olmuyor ayni sey 🙁

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • MaQa Nebi Garcı

  Tampermonkey kurulumu için ingilizce bilmenize gerek yok. Mevcur şartlarda eklentiyi kurabiliyor olmanız lazım.
 • MaQa bayram

  ingilizcem yok bu yüzden tampermonkey i kuramadım yardımcı olur musunuz.
 • MaQa Misafir

  Hesabım kilitlendi telefonuma kimlik doğrulama kodu gelmesi lazım hesabıma girebilmem için ama kod gönderdik yazıyor gelmiyor lütfen yardımcı olur musun
 • MaQa Nebi Garcı

  Kod çalışıyor. Twitter bir şeyler değiştirmiş olmalı.
 • MaQa Nebi Garcı

  Sorun 2.6.0 sürümünde çözüldü. Eklentinizi güncelleyin.