• Reklam & Sponsorluk
 • Gizlilik
 • Arşiv
 • Hakkında
 • İletişim

Google Chrome’da Bir Web Sayfasını Engelleme

30 12 2012 00:59 tarihinde, İnternet, Tarayıcılar kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 4421 kez okundu

Evinizde internet hastası veletler ve girilmesini istemediğiniz siteler varsa eğer bunları engellemek isteyeceksiniz. Bu durumda Google Chrome kullanıcıları için yazılmış bir eklenti ve ayrıca antivirüs programı ile nasıl bir web sayfası engellenir bu konudan bahsedeceğim.

Google halihazırda Chrome için bir URL engelleme seçeneği geliştirmiş değil. Ancak bazı sitelerdeki çerezleri engellemek için seçenek mevcut. Bu yüzden web sayfalarını engelleme işlemini bir eklenti aracılığıyla gerçekleştireceğiz.

Eklenti Website Blocker‘ı yükledikten sonra sağ üst köşede yer alan ikonuna tıklayıp ayarların olduğu sekmeye gidiyoruz. Aşağıdaki görselde yer alan en sol üst kısımda blocking website seçeneğinden engellemek istediğiniz siteleri girebilirsiniz.

Engellemek istediğiniz her siteyi alt alta satırlar halinde girebilirsiniz. Dilerseniz belirli saatler arası girişi engelleyebilirsiniz. Zaten örneği mevcut.

Bir alt seçenek olan “Messages of when blocked” ile engellenen site için uyarı mesajını düzenleyebilirsiniz.

Uygulama şifresi henüz aktif değil. Beta sürümü olduğu için uygulama için henüz şifre koyma gibi bir durum söz konusu değil.

Antivirüs Programı ile Engelleme

Eğer Eset Nod32 Antivirüs kullanıyorsanız programa giriş yaptıktan sonra F5 tuşuna basıp gelişmiş ayarlar sayfasındaki sol listeden Adres yönetimi bölümüne gelip engellenen içerikler listesine bir adres yazarak da bu işlemi yapabilirsiniz.

twitter facebook e-posta

Benzer Yazılar
Bu Makaleye İlk Yorum Yapan Siz Olun!

E-posta adresiniz yayınlanmayacakır.


7 × = 42

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Twitter’da Engellenen Kullanıcılar Listesi
  Nebi GARCI


  Kullandığınız uygulamaları kontrol edin. Büyük ihtimal takipçi uygulamalarından kaynaklanıyor.
 • Anonim Güvenlik Sertifikası Sorunu Çözüldü
  zeynep


  peki twitter açamıcak mıyız
 • Anonim Twitter’da Engellenen Kullanıcılar Listesi
  ramazan


  Kardeş twitter hesabım hiç tanımadığım kişilerin twetlerini FAVlıyor retweetliyor. Sırf öyle bişe olmasın diye engelledim hala Favlıyor ve neyi Favladığı görükmüyor. Engellediğim kişilerin engelini kaldırmak istiyorum onuda yapamıyorum. Ne yapmak lazım yardım edin.?
 • Anonim Güvenlik Sertifikası Sorunu Çözüldü
  ibrahim


  https://twitter.com/ ve https://tr.foursquare.com/ sertifikaları o tarihten sonra yenilendiği için güncelleme mevcut değil SSL hatası veriyor ve bahsettiğiniz harika çözüm yollarının hiç biri bi işe yaramıyor. saygılar.
 • Anonim Güvenlik Sertifikası Sorunu Çözüldü
  ibrahim


  8 nisan 2014 den itibaren windows XP için desteğini bitirdi o tarihten sonra dolan sertifika geçerliliği, yenilenen sertifikayı almıyor hala bi çözüm bulamadım yardımcı olacak olan varsa şimdiden teşekkürler.