Google Chrome’da Şifreler Nasıl Görüntülenir?

17 11 2012 21:55 tarihinde, İnternet, Tarayıcılar kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 16750 kez okundu

İnternette güvenlik o kadar önemli hale geldi ki artık neredeyse her site için bir şifrenizin olması gerekir. Gün içerisinde o kadar çok siteye giriyorsunuz ki bazen bir site için belki birden çok hesabınız ve şifreniz bile olabiliyor.

 

Bu kadar şifre içerisinde hepsini akılda tutmak gerçekten güç bir durum. Akılda kalması için basit şifreler belirlemeniz gerekiyor bu da güvenliğiniz için riskli bir durum. Bu yüzden tarayıcılarımızın şifre hatırlama özelliğinden faydalanırız ve bizim yerimize akılda tutarlar.

 

Google Chrome için kaydedilen şifrelerinizi görmek mümkün. Bazen tarayıcı geçmişini temizlemeniz gerekebilir bütün şifrelerinizi silmek yerine silinmemesini istediklerinizi de kontrol edebilirsiniz.

 

Kaydedilen şifrelerinizi yönetmek ve görmek için izleyeceğiniz yolu sizlere göstereyim.

Sağ üstteki araçlar sekmesinden ayarlara gidiyoruz.  en alta indiğimizde gelişmiş ayarlar göster seçeneğini göreceksiniz.

Gelişmiş ayarlara girdikten sonra Kaydedilen şifreleri yönetin seçeneğini hemen aşağıda yer alıyor.

Bu seçeneği tıkladığınızda yeni bir pencere açılacaktır. Karşınızda kaydedilen ve kaydetme işlemi reddedilen sitelerin listesi gözükecektir. Üstteki listede kaydedilen şifreleriniz mevcut. Önündeki kutucuğa geldiğinizde göster ve gizle seçeneklerini kullanın

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. Google, çok sağol ya.
  Tek sorduğum sistem şifresi. Orası için özel bir şifre oluşturulmasına izin ver bari.

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Osman KARA Nebi Garcı

  Maalesef henüz yok
 • Osman KARA Misafir

  Aba sayfa yorum özelliği var mi hocam
 • Osman KARA Misafir

  Ben de benzer bir sorunla karşı karşıyayım. Hesabımdan hiçbir şekilde tweet atamıyorum,beğenemiyorum,retweet yapamıyorum ve kimseyi takip edip mesaj gönderemiyorum. Neredeyse iki ay oldu ama hâlâ aynı şekilde. Profilime bir başkası girince 'bu hesap sınırlandırılmış,yine de profili görüntülemek isti...
 • Osman KARA Misafir

  hocam twitter hesabım kilitlendi ve hesabıma giriş yaptıgımda telefon numarasına onay kodu gönder yazısı cıkıyor direk. sanırım kodu yazınca hesabım acılacak ama şöyle bir sıkıntı var orda yazan telefon numarası suan aktif değil. bu yüzden onay kodu alamıyorum lütfen yardım edin ne yapabilirim ?
 • Osman KARA Misafir

  Aynen öyle bendede öyle oluyor otomatik silinmesi gerekiyor sizdeki gibi ama lütfen cevap verin