Google Güvenli Arama Filtresini Değiştirin

04 12 2012 20:54 tarihinde, Google kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 6608 kez okundu

Google görsel aramasında bir fotoğrafa ihtiyacınız var. Mesela bebek resimleri. Bebek resimleri ararken Türkçe isimle aradınız ve bir çok fotoğraf elde ettiniz. Sizin için yeterli olmadı. Diğer dillerde de aramak istediniz ve “baby” yazdınız aradınız. Karşınıza gerçekten bebek fotoğrafları çıkacağını mı umuyorsunuz?

Tabi ki hayır.  Google güvenli arama filtresini normalde orta düzeyde kullanıyorsunuz. Bu bütün kullanıcılar için böyle. Ancak değişiklik yaptığınızda daha güvenli arama sonuçları elde edebilirsiniz.

Google güvenli arama filtresini değiştirmek için Google anasayfasında sağ üst kısımdaki ayarlar ikonuna tıklayıp arama ayarlarını ya da görsel arama bölümündeyken sağ üstte yer alan güvenli aram butonunu kullanabilirsiniz. Ayrıca aynı buton ile herhangi bir görseli rahatsız edici olarak rapor edebilirsiniz. Rahatsız edici görseli rapor et dediğinizde tüm görsellerin üzerinde rapor et butonu aktif olur. Artık sakıncalı içerik çıkacak mı kaygısı taşımadan güvenle gezinebilirsiniz. İyi surfler 🙂

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Nebi Garcı

  Tampermonkey kurulumu için ingilizce bilmenize gerek yok. Mevcur şartlarda eklentiyi kurabiliyor olmanız lazım.
 • Anonim bayram

  ingilizcem yok bu yüzden tampermonkey i kuramadım yardımcı olur musunuz.
 • Anonim Misafir

  Hesabım kilitlendi telefonuma kimlik doğrulama kodu gelmesi lazım hesabıma girebilmem için ama kod gönderdik yazıyor gelmiyor lütfen yardımcı olur musun
 • Anonim Nebi Garcı

  Kod çalışıyor. Twitter bir şeyler değiştirmiş olmalı.
 • Anonim Nebi Garcı

  Sorun 2.6.0 sürümünde çözüldü. Eklentinizi güncelleyin.