Google Reklamlarından İsim ve Profil Resmini Kaldırma

20 10 2013 19:48 tarihinde, Google kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 4621 kez okundu

google reklam isim fotoGoogle, geçtiğimiz günlerde reklam servisine yeni bir özellik ekledi.

Google Plus ile birlikte gelen +1 butonu paylaşılan içerikleri tekrar paylaşmanıza imkan tanır. Google Plus’ta bir içeriğin kalitesi aldığı +1 sayısı ile ifade edilir.

Google, +1 butonuna yeni bir işlev kazandırarak bu özelliği reklam servislerine dahil etti. +1’lediğiniz bir içerikle ilgili bir reklamı arkadaşınız gördüğünde sizin isminiz ve profil fotoğrafınız reklamın hemen altında gözükebilir.

Bu özellikle birlikte Google, tabiri caizse sizi reklamlarda arkadaşlarınıza referans göstererek daha tutarlı reklam sunmayı hedefleniyor.

Profil fotoğrafınızın ve isminizin reklamlarda gözükmesini istemiyorsanız size sunulan seçeneği kullanabilirsiniz. Tüm kullanıcılarda varsayılan olarak aktif olan bu özelliği kapatmak için https://plus.google.com/settings/endorsements adresine giderek sayfanın en altında yer alan kutucuğun işaretini kaldırın ve kaydet butonu ile değişikliği kaydedin. İşareti kaldırmadığınızda Google arama sonuçlarında, Google Play müzik mağazasında ve Google Play Store gibi servislerde bilgileriniz gözükebilir.

Eğer Google Plus ayarlarında yaşınız 18’den küçük olarak gözüküyorsa arkadaşlarınızın profil fotoğrafını ve ismini reklamlarda görebilirsiniz. Ancak sizin bilgileriniz reklamlarda gözükmez.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Rıfat

  Eklentiyi yaklaşık 20 gündür kullanıyorum. Öncelikle eklenti verdiğimiz paranın üzerinde değerde onu belirtebilirim, Helali hoş olsun. Her hangi bir hesaba girip takip etme seçimiyle o hesabı takip edenleri veya hesabın takip ettiklerini rahatlıkla takip edebiliyorsunuz. Beğeni içinse söyleyecek bir...
 • Anonim Misafir

  hocam sadece bizi takip edenleri takipten çıkma seçeneğine ihtiyacımız var.
 • Anonim Misafir

  toplu takip kodunu guncelleyecekmisin
 • Anonim Nebi Garcı

  ssd alacaksanız kesinlikle birleştirmeyin. Birleştirme olur mu ondan da emin değilim ama yani ssd normal diskten kat kat hızlı en azından sistemi ssd ye kurun ki işler hızlı olsun
 • Anonim Misafir

  teşekkur ederim hemen bakıyorum