Google Reklamlarından İsim ve Profil Resmini Kaldırma

20 10 2013 19:48 tarihinde, Google kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 4839 kez okundu

google reklam isim fotoGoogle, geçtiğimiz günlerde reklam servisine yeni bir özellik ekledi.

Google Plus ile birlikte gelen +1 butonu paylaşılan içerikleri tekrar paylaşmanıza imkan tanır. Google Plus’ta bir içeriğin kalitesi aldığı +1 sayısı ile ifade edilir.

Google, +1 butonuna yeni bir işlev kazandırarak bu özelliği reklam servislerine dahil etti. +1’lediğiniz bir içerikle ilgili bir reklamı arkadaşınız gördüğünde sizin isminiz ve profil fotoğrafınız reklamın hemen altında gözükebilir.

Bu özellikle birlikte Google, tabiri caizse sizi reklamlarda arkadaşlarınıza referans göstererek daha tutarlı reklam sunmayı hedefleniyor.

Profil fotoğrafınızın ve isminizin reklamlarda gözükmesini istemiyorsanız size sunulan seçeneği kullanabilirsiniz. Tüm kullanıcılarda varsayılan olarak aktif olan bu özelliği kapatmak için https://plus.google.com/settings/endorsements adresine giderek sayfanın en altında yer alan kutucuğun işaretini kaldırın ve kaydet butonu ile değişikliği kaydedin. İşareti kaldırmadığınızda Google arama sonuçlarında, Google Play müzik mağazasında ve Google Play Store gibi servislerde bilgileriniz gözükebilir.

Eğer Google Plus ayarlarında yaşınız 18’den küçük olarak gözüküyorsa arkadaşlarınızın profil fotoğrafını ve ismini reklamlarda görebilirsiniz. Ancak sizin bilgileriniz reklamlarda gözükmez.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Fatma

  Şifremi yenileneme rağmen açılmıyor lütfen yardımcı olurmusunuz
 • Anonim Nebi Garcı

  kolay yoldan hayır. zor yoldan: o kişinin takipçilerini (sizin hesabınızla giriş yapmadan) listeleyen ve sizin takip etmeniz için listeleyen bir sistem lazım.
 • Anonim Misafir

  hesabımı engelleyen hesaplardaki takipçileri görmek ve takip etmek için bir şey yapılamaz mı?
 • Anonim @karaozanturkusu

  hocam misal 3000 kişiyi sessize almak istediğinizi düşünün, misal olarak kod en fazla ilk 1000'de çalışıyor. hem sessize aldıklarını tekrar sessize almak istediğinden tıkanıyor, hem de çok eskilere gidemiyor. bunun tek yolu twit atanı sessize alacak bir kod. bu arada ben 16000 takipçimin büyük çoğun...
 • Anonim Nebi Garcı

  Söz vermiş olmayayım ancak ilerleyen zamanlarda olabilir. Ayrıca ne kadar mümkün bilmiyorum, kodları incelemem lazım. Nasıl işe yaramadığı konusunda daha fazla bilgi verebilirseniz belki kodu iyileştirebilirim.