Google Servislerindeki “Bu Web sayfası kullanılamıyor” Hatası

04 03 2014 16:36 tarihinde, Google kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 6861 kez okundu

Son bir haftadır Google, YouTube, Adsense, Web Yönticisi Araçları, Google Yardım Sayfaları gibi sitelere girerken “Bu Web sayfası kullanılamıyor” hatası ile karşı karşıya kalıyorum.

Sebebinin ne olduğunu kesin olarak çözemedim ancak ne olmadığını sizlere açıklamak istiyorum. Sebebi aşağıdakilerden herhangi biri değildir.

Tarayıcılar

Kesinlikle tarayıcıdan kaynaklı değil. Çünkü Chrome, Firefox ve İnternet Explorer denen rezaletle aynı hatayı alıyorum.

İşletim Sistemi

İşletim sisteminden kaynaklı sorun olduğunu zannetmiyorum. Çünkü hem Windows 7 Hem de 8’de bu sorun mevcut.

DNS Hataları

8888 8844 gibi faklı DNS’leri denedim hatta DNS’yi varsayılan yaptım yine aynı sorun var. Bu sorun sürekli değil. Birkaç denemeye düzeliyor ancak arada yine aynı hata geliyor.

Anti-virüs Gibi Programlar

Herhangi bir programdan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Çünkü sorun sadece Google servislerinde. Ayrıca formlarda Google arama sonuçlarından son 1 hafta için arama yapıp ulaştığım konulara baktığımda bu sorunu alan çok kişi olduğunu gördüm.

bu web sayfasi kullanilamiyor

Buradan varabildiğim tek sonuç sorunun Google sunucusundan kaynaklı olduğu. Başka bir sebep göremiyorum. Bu sorunla ilgili diğer formlarda son birkaç günde yazılmış mesajlardan bazıları:

“Yaklaşık 3 gündür oluyor bu Türkiye ipsinden bağlanırsam sürekli alıyorum proxy ile giriyorum almanya üzerinden bir sorunum yok şuanda.”

“Google arama, Drive, Youtube da ben de 1 haftadır erişim sorunları yaşıyorum.”

“Zaman zaman bende de oluyor bu ama çözmüş değilim”

“İşin kötü tarafı google açmıyor diye interneti gitti sananlar ne yapacak.”

Anlaşılan soruna bir çözüm üretmemiz mümkün gözükmüyor. En aza indirmek için de herhangi bir yöntem düşünemiyorum. Umarım kısa sürede çözülür.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. Bu sorun bir kac gün önceki twitter yasağı ile aynı anda başladı. Vpn vectunnel kullanıldığında olmuyor Bu nedenle sorunun Tr.nin internet çıkışlarından kaynaklandığını düşünüyorum.

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Misafir Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Misafir Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Misafir Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Misafir Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Misafir Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...