Google’dan Fonksiyonlu Hesap Makinesi

26 04 2013 14:10 tarihinde, Google kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 3322 kez okundu

hesap-makinesi

Google bir arama motorunun ötesinde aslında çok hizmet sunuyor. Bunları saymakla bitiremeyiz belki. Google arama motoru da bunlardan biri.

Google arama motoru sadece arama motoru değil tabi ki. Bir şeyler aramanın yanında hava durumu hizmeti de sunuyor. Mesela “Adana hava durumu” ya da “hava ankara” yazıp aradığınızda size bir haftalık ve günün hava durumu ile ilgili bilgiye direk ulaşabilirsiniz.

Bunun yanında site araması mevcut. Benim sitem içinde arama yapmak için aranacak içeriği yazıp boşluk bırakıp site: dedikten sonra site adresini yazıp arayabilirsiniz. Ör: Twitter hesabı askıya alındı site:www.metu.edu.tr

Bunların hepsine değinmek istemiyorum belki ileride tüm özellikleri bir yazıda paylaşabilirim ama yenilenen hesap makinesi özelliğinden bahsedeyim.

Arama çubuğuna ya da Google Chrome adres çubuğuna yapmak istediğiniz işlemi girip direk sonuç alabilirsiniz. Mesela aşağıda size kolaylık olsun diye işlem yaptırdım. Sizi hesap makinesine götürecektir 😉

Ya da Google’a Hesap Makinesi yazın direk karşınıza gelsin.

Daha önce Google’ın hesap makinesi yoktu ancak yine sonuç üretiyordu. Sizin her işlem için arama çubuğuna işlemi girmeniz gerekiyordu.
Artık online hesap makinesi siteleri de rafa kalkacak gibi gözüküyor.
Hizmet hizmettir. En iyi hizmeti veren kazanır 🙂

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Nebi Garcı

  Tampermonkey kurulumu için ingilizce bilmenize gerek yok. Mevcur şartlarda eklentiyi kurabiliyor olmanız lazım.
 • Anonim bayram

  ingilizcem yok bu yüzden tampermonkey i kuramadım yardımcı olur musunuz.
 • Anonim Misafir

  Hesabım kilitlendi telefonuma kimlik doğrulama kodu gelmesi lazım hesabıma girebilmem için ama kod gönderdik yazıyor gelmiyor lütfen yardımcı olur musun
 • Anonim Nebi Garcı

  Kod çalışıyor. Twitter bir şeyler değiştirmiş olmalı.
 • Anonim Nebi Garcı

  Sorun 2.6.0 sürümünde çözüldü. Eklentinizi güncelleyin.