Google’dan Fonksiyonlu Hesap Makinesi

26 04 2013 14:10 tarihinde, Google kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 3943 kez okundu

hesap-makinesi

Google bir arama motorunun ötesinde aslında çok hizmet sunuyor. Bunları saymakla bitiremeyiz belki. Google arama motoru da bunlardan biri.

Google arama motoru sadece arama motoru değil tabi ki. Bir şeyler aramanın yanında hava durumu hizmeti de sunuyor. Mesela “Adana hava durumu” ya da “hava ankara” yazıp aradığınızda size bir haftalık ve günün hava durumu ile ilgili bilgiye direk ulaşabilirsiniz.

Bunun yanında site araması mevcut. Benim sitem içinde arama yapmak için aranacak içeriği yazıp boşluk bırakıp site: dedikten sonra site adresini yazıp arayabilirsiniz. Ör: Twitter hesabı askıya alındı site:www.metu.edu.tr

Bunların hepsine değinmek istemiyorum belki ileride tüm özellikleri bir yazıda paylaşabilirim ama yenilenen hesap makinesi özelliğinden bahsedeyim.

Arama çubuğuna ya da Google Chrome adres çubuğuna yapmak istediğiniz işlemi girip direk sonuç alabilirsiniz. Mesela aşağıda size kolaylık olsun diye işlem yaptırdım. Sizi hesap makinesine götürecektir 😉

Ya da Google’a Hesap Makinesi yazın direk karşınıza gelsin.

Daha önce Google’ın hesap makinesi yoktu ancak yine sonuç üretiyordu. Sizin her işlem için arama çubuğuna işlemi girmeniz gerekiyordu.
Artık online hesap makinesi siteleri de rafa kalkacak gibi gözüküyor.
Hizmet hizmettir. En iyi hizmeti veren kazanır 🙂

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mehmet

  Gayet güzel bir anlatımda bulunmuşsunuz. Sayenizde öğrettiğiniz şekilde yaparak bir kişiyi engelledim bende.
 • Anonim Misafir

  Merhaba, ınstagram nega araç eklentisini almak istiyorum. Hesap bilgilerinizi atar mısınız?
 • Anonim Misafir

  yorum özelliği müthiş oldu hocam umarım zamanlı gönderi planlama özelliği de getirirsiniz de piyasadaki herkes sizin ekletiyi kullanır.
 • Anonim Mehmet

  İnstagram nega araç eklentisini iki ayrı hesabım için aldım kullanıyorum. Ücreti de gayet makul. Bir çok işime yaradı, takipçi sayısı arttırmada kesinlikle faydalı bir araç. Yeni eklenen yorum modülü etiket bazlı ve kullanıcı bazlı olur ise çok daha mükemmel olacak. Böyle yararlı bir uygulamayı oldu...
 • Anonim Nebi Garcı

  E-posta gönderildi