Hazır Lokmacı Zihniyet

19 04 2012 21:37 tarihinde, Web Tasarım kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 3703 kez okundu

para-moneyBir web siteniz ya da blogunuz varsa mutlaka başınıza gelmiştir, Emek emek yazarsınız, iyi araştırır bulursunuz ya da yorumlarsınız kendince çok zeki biri çıkar gelir kopyala-yapıştır yapıp paylaşır düşüncelerinizi.. emeklerinizi.. görüşlerinizi…

Tabiri caizse bedavacılık oyunları ile blog sahibi olan çok insan(!) var. Tabi bunlara blog demek ne kadar doğru bilemiyorum, çünkü siz bir dağın fotoğrafını çekip de ona işte bu gerçek dağ diyemiyorsanız bu kopya içeriklerle dolu materyal yığınına da blog demek yanlış bir tabir olur.

Geçtiğimiz ay bir materyal yığınında “Parlayan Yıldız Yandex” başlıklı konum yer almıştı. Görsel içerikler ve metin kısmı olduğu gibi kopyalanmış ve paylaşılmış.  Bir üniversite öğrencisi, ara sıra vakit buldukça girdiği kişisel blogunda çok kişisel (epey bir kişi tarafından yazılmış içeriklerle dolu) paylaşımlar yapıyor. Sağdan soldan göze çarpan ve çok okunan konuları blogunda paylaşıyor.  Benim de bir konum böyle kaynak göstermeksizin paylaşılıyor. Ben de resimlerin yolunu değiştirip “bu konu www.nebigarci.net adresinden çalınmıştır” , ” Çoğu içerikleri bu yöntemle çalmaktayım, herkesten özür dilerim” yazılı görseli aynı isimle hostuma yükledim. Tabi vatandaş vakit buldukça girdiği için bir iki gün sonra olayı fark etti ve konuyu tamamen sildi. Ne kazandı bilemem..

Bugün de benzer bir olay yine yaşadım. Bu kendince biraz daha zeki.. Kaynak olarak gösterdiği sitelerden tıklandıkça maddi kazanç elde etme peşinde olan bir zeki..

Bence böyle zekilikler yerine oturup içinizden gelenleri (içinizde bir şey varsa) yazsanız çok daha fazla maddi ve manevi kazanç elde edersiniz.

Ç-alıntı içerikler sizi Google’da yükseltir. insanların gözünde alçaltır.

 

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. iyi yapmışsın 🙂

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • sadakad Nebi Garcı

  https://www.instagram.com/accounts/access_tool/accounts_you_blocked adresine bilgisayardan girdiğinizde görünmesi gerek. O da sizi engellediyse görünmeyebilir
 • sadakad Misafir

  Merhaba. Bu şekilde bilgisayardan beni engelleyen kullanıcıyı engelledim fakat telefondaki instagram uygulanmasındaki hesabımda engellenenler listesinde görünmüyor. ne yapmak lazım?
 • sadakad Mehmet

  Gayet güzel bir anlatımda bulunmuşsunuz. Sayenizde öğrettiğiniz şekilde yaparak bir kişiyi engelledim bende.
 • sadakad Misafir

  Merhaba, ınstagram nega araç eklentisini almak istiyorum. Hesap bilgilerinizi atar mısınız?
 • sadakad Misafir

  yorum özelliği müthiş oldu hocam umarım zamanlı gönderi planlama özelliği de getirirsiniz de piyasadaki herkes sizin ekletiyi kullanır.