Hazır Lokmacı Zihniyet

19 04 2012 21:37 tarihinde, Web Tasarım kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 3471 kez okundu

para-moneyBir web siteniz ya da blogunuz varsa mutlaka başınıza gelmiştir, Emek emek yazarsınız, iyi araştırır bulursunuz ya da yorumlarsınız kendince çok zeki biri çıkar gelir kopyala-yapıştır yapıp paylaşır düşüncelerinizi.. emeklerinizi.. görüşlerinizi…

Tabiri caizse bedavacılık oyunları ile blog sahibi olan çok insan(!) var. Tabi bunlara blog demek ne kadar doğru bilemiyorum, çünkü siz bir dağın fotoğrafını çekip de ona işte bu gerçek dağ diyemiyorsanız bu kopya içeriklerle dolu materyal yığınına da blog demek yanlış bir tabir olur.

Geçtiğimiz ay bir materyal yığınında “Parlayan Yıldız Yandex” başlıklı konum yer almıştı. Görsel içerikler ve metin kısmı olduğu gibi kopyalanmış ve paylaşılmış.  Bir üniversite öğrencisi, ara sıra vakit buldukça girdiği kişisel blogunda çok kişisel (epey bir kişi tarafından yazılmış içeriklerle dolu) paylaşımlar yapıyor. Sağdan soldan göze çarpan ve çok okunan konuları blogunda paylaşıyor.  Benim de bir konum böyle kaynak göstermeksizin paylaşılıyor. Ben de resimlerin yolunu değiştirip “bu konu www.nebigarci.net adresinden çalınmıştır” , ” Çoğu içerikleri bu yöntemle çalmaktayım, herkesten özür dilerim” yazılı görseli aynı isimle hostuma yükledim. Tabi vatandaş vakit buldukça girdiği için bir iki gün sonra olayı fark etti ve konuyu tamamen sildi. Ne kazandı bilemem..

Bugün de benzer bir olay yine yaşadım. Bu kendince biraz daha zeki.. Kaynak olarak gösterdiği sitelerden tıklandıkça maddi kazanç elde etme peşinde olan bir zeki..

Bence böyle zekilikler yerine oturup içinizden gelenleri (içinizde bir şey varsa) yazsanız çok daha fazla maddi ve manevi kazanç elde edersiniz.

Ç-alıntı içerikler sizi Google’da yükseltir. insanların gözünde alçaltır.

 

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. iyi yapmışsın 🙂

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • sadakad Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • sadakad Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • sadakad Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • sadakad Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • sadakad Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...