Hazır Lokmacı Zihniyet

19 04 2012 21:37 tarihinde, Web Tasarım kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 3279 kez okundu

para-moneyBir web siteniz ya da blogunuz varsa mutlaka başınıza gelmiştir, Emek emek yazarsınız, iyi araştırır bulursunuz ya da yorumlarsınız kendince çok zeki biri çıkar gelir kopyala-yapıştır yapıp paylaşır düşüncelerinizi.. emeklerinizi.. görüşlerinizi…

Tabiri caizse bedavacılık oyunları ile blog sahibi olan çok insan(!) var. Tabi bunlara blog demek ne kadar doğru bilemiyorum, çünkü siz bir dağın fotoğrafını çekip de ona işte bu gerçek dağ diyemiyorsanız bu kopya içeriklerle dolu materyal yığınına da blog demek yanlış bir tabir olur.

Geçtiğimiz ay bir materyal yığınında “Parlayan Yıldız Yandex” başlıklı konum yer almıştı. Görsel içerikler ve metin kısmı olduğu gibi kopyalanmış ve paylaşılmış.  Bir üniversite öğrencisi, ara sıra vakit buldukça girdiği kişisel blogunda çok kişisel (epey bir kişi tarafından yazılmış içeriklerle dolu) paylaşımlar yapıyor. Sağdan soldan göze çarpan ve çok okunan konuları blogunda paylaşıyor.  Benim de bir konum böyle kaynak göstermeksizin paylaşılıyor. Ben de resimlerin yolunu değiştirip “bu konu www.nebigarci.net adresinden çalınmıştır” , ” Çoğu içerikleri bu yöntemle çalmaktayım, herkesten özür dilerim” yazılı görseli aynı isimle hostuma yükledim. Tabi vatandaş vakit buldukça girdiği için bir iki gün sonra olayı fark etti ve konuyu tamamen sildi. Ne kazandı bilemem..

Bugün de benzer bir olay yine yaşadım. Bu kendince biraz daha zeki.. Kaynak olarak gösterdiği sitelerden tıklandıkça maddi kazanç elde etme peşinde olan bir zeki..

Bence böyle zekilikler yerine oturup içinizden gelenleri (içinizde bir şey varsa) yazsanız çok daha fazla maddi ve manevi kazanç elde edersiniz.

Ç-alıntı içerikler sizi Google’da yükseltir. insanların gözünde alçaltır.

 

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. iyi yapmışsın 🙂

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • sadakad Fatma

  Şifremi yenileneme rağmen açılmıyor lütfen yardımcı olurmusunuz
 • sadakad Nebi Garcı

  kolay yoldan hayır. zor yoldan: o kişinin takipçilerini (sizin hesabınızla giriş yapmadan) listeleyen ve sizin takip etmeniz için listeleyen bir sistem lazım.
 • sadakad Misafir

  hesabımı engelleyen hesaplardaki takipçileri görmek ve takip etmek için bir şey yapılamaz mı?
 • sadakad @karaozanturkusu

  hocam misal 3000 kişiyi sessize almak istediğinizi düşünün, misal olarak kod en fazla ilk 1000'de çalışıyor. hem sessize aldıklarını tekrar sessize almak istediğinden tıkanıyor, hem de çok eskilere gidemiyor. bunun tek yolu twit atanı sessize alacak bir kod. bu arada ben 16000 takipçimin büyük çoğun...
 • sadakad Nebi Garcı

  Söz vermiş olmayayım ancak ilerleyen zamanlarda olabilir. Ayrıca ne kadar mümkün bilmiyorum, kodları incelemem lazım. Nasıl işe yaramadığı konusunda daha fazla bilgi verebilirseniz belki kodu iyileştirebilirim.