Hazır Lokmacı Zihniyet

19 04 2012 21:37 tarihinde, Web Tasarım kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 3130 kez okundu

para-moneyBir web siteniz ya da blogunuz varsa mutlaka başınıza gelmiştir, Emek emek yazarsınız, iyi araştırır bulursunuz ya da yorumlarsınız kendince çok zeki biri çıkar gelir kopyala-yapıştır yapıp paylaşır düşüncelerinizi.. emeklerinizi.. görüşlerinizi…

Tabiri caizse bedavacılık oyunları ile blog sahibi olan çok insan(!) var. Tabi bunlara blog demek ne kadar doğru bilemiyorum, çünkü siz bir dağın fotoğrafını çekip de ona işte bu gerçek dağ diyemiyorsanız bu kopya içeriklerle dolu materyal yığınına da blog demek yanlış bir tabir olur.

Geçtiğimiz ay bir materyal yığınında “Parlayan Yıldız Yandex” başlıklı konum yer almıştı. Görsel içerikler ve metin kısmı olduğu gibi kopyalanmış ve paylaşılmış.  Bir üniversite öğrencisi, ara sıra vakit buldukça girdiği kişisel blogunda çok kişisel (epey bir kişi tarafından yazılmış içeriklerle dolu) paylaşımlar yapıyor. Sağdan soldan göze çarpan ve çok okunan konuları blogunda paylaşıyor.  Benim de bir konum böyle kaynak göstermeksizin paylaşılıyor. Ben de resimlerin yolunu değiştirip “bu konu www.nebigarci.net adresinden çalınmıştır” , ” Çoğu içerikleri bu yöntemle çalmaktayım, herkesten özür dilerim” yazılı görseli aynı isimle hostuma yükledim. Tabi vatandaş vakit buldukça girdiği için bir iki gün sonra olayı fark etti ve konuyu tamamen sildi. Ne kazandı bilemem..

Bugün de benzer bir olay yine yaşadım. Bu kendince biraz daha zeki.. Kaynak olarak gösterdiği sitelerden tıklandıkça maddi kazanç elde etme peşinde olan bir zeki..

Bence böyle zekilikler yerine oturup içinizden gelenleri (içinizde bir şey varsa) yazsanız çok daha fazla maddi ve manevi kazanç elde edersiniz.

Ç-alıntı içerikler sizi Google’da yükseltir. insanların gözünde alçaltır.

 

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. iyi yapmışsın 🙂

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • sadakad Rıfat

  Eklentiyi yaklaşık 20 gündür kullanıyorum. Öncelikle eklenti verdiğimiz paranın üzerinde değerde onu belirtebilirim, Helali hoş olsun. Her hangi bir hesaba girip takip etme seçimiyle o hesabı takip edenleri veya hesabın takip ettiklerini rahatlıkla takip edebiliyorsunuz. Beğeni içinse söyleyecek bir...
 • sadakad Misafir

  hocam sadece bizi takip edenleri takipten çıkma seçeneğine ihtiyacımız var.
 • sadakad Misafir

  toplu takip kodunu guncelleyecekmisin
 • sadakad Nebi Garcı

  ssd alacaksanız kesinlikle birleştirmeyin. Birleştirme olur mu ondan da emin değilim ama yani ssd normal diskten kat kat hızlı en azından sistemi ssd ye kurun ki işler hızlı olsun
 • sadakad Misafir

  teşekkur ederim hemen bakıyorum