Hesabınız Çalınmadan Önce Güvenilir Kişi Ekleyin

02 09 2014 14:58 tarihinde, Facebook kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 3922 kez okundu

facebook güvenilir kişi ekleme özelliğini aktif etti. Ancak kullanıcıların çoğu hala hesaplarının kilitlenmesinden şikayetçi. Güvenilir kişi Eklemek için..

Teknolojinin ve internetin yaygınlaşmasıyla birlikte akılda tutmamız gereken şifre sayısı da gün geçmiyor ki artmasın.

Her kaydolunan site, bankamatik, telefonlar vb için bir şifre gerekirken bunları akılda tutmak da zorlaşıyor.

Akılda kalıcı şifreler oluşturmak için tahmin edilmesi kolay şifreler oluşturuyorsanız hesabınızı güvende tutmanız biraz zor olabilir. Bu durumda alternatif yöntemler kullanmanız için bazı siteler size seçenekler sunar.

Facebook, güvenliğiniz için şifrenin haricinde bir çok yol sunuyor. Yakın zamanda hayata geçen Facebook güvenilir kişi ekleme özelliği ile hesabınızın çalınması durumunda geri almanız kolaylaşıyor.

Arkadaş listeniz içerisinden en az 3 kişi ekleyerek hesabınıza erişimi kaybettiğinizde onlara bağlantı gönderip hesabınıza tekrar erişmeye başlayabilirsiniz.

facebook guvenilir kisi ekleme

Güvenilir kişi eklemek için;

 • Hesabınıza giriş yapın.
 • Sağ üst kısımdan “ayarlar/güvenlik” yolunu izleyin.
 • Güvenilir kişiler bölümüne gelin ve listenizden en az 3 kişi seçerek kaydedin.
 • Artık hesabınız daha güvenli.

Peki hesabınıza erişemediğinizde bu yolu nasıl kullanacaksınız?

Hesabınız kilitlendiyse, hesabınıza erişmek için güvenilir kişilerinizi kullanabilirsiniz. Güvenilir kişilerinizi oluşturduysanız:

Şifreni mi unuttun? bağlantısına tıklayın ve hesabınızı bulun.
Hesabınıza tekrar erişmek için güvenilir kişilerinizi kullanmak için verilen talimatları izleyin.
Bir internet adresi (URL) içeren talimatlar alacaksınız. İnternet adresinde (URL) sadece güvenilir kişilerinizin erişebileceği özel bir güvenlik kodu bulunur. Bağlantıyı açıp size güvenlik kodunu vermesi için arkadaşlarınız arayıp internet adresini (URL) verin.
Hesabınıza erişmek için arkadaşlarınızın verdiği güvenlik kodlarını kullanın.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. teşekkür ederim bu bilgilendirmenden ötürü

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Misafir Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Misafir Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Misafir Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Misafir Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Misafir Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...