İnternette Fotoğraflara Otomatik Zoom

25 04 2012 15:34 tarihinde, İnternet, Tarayıcılar kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 4138 kez okundu

İnternette gezinirken görmüş olduğunuz bir fotoğrafa zoom yapmak için tıklayıp farklı pencerede açmak ya da defalarca pencere gezmek zorunda kalabilirsiniz.

Bu sıkıntının en çok yaşandığı yer hiç şüphesiz Facebook ve Twitter. Twitter’da küçücük bir profil resminin üzerine geldiğinizde gerçek boyutu görmek mümkün. Oysa ki bunu normal şartlarda görebilmek için 3 kez tıklamanız gerekiyor.

Kişilerin profillerinde ya da fotoğraf albümlerinde gezinirken görüntülemek istediğiniz bir fotoğrafa tıklayarak yeni bir sayfaya geçmek ardından büyük boyutunu görme zahmetinde bulunmak yerine direk fare ile üzerine geldiğinizde büyüsün isterseniz bunun Chrome ve Firefox için kısa bir yolu var.

kaynak

Öncelikle eklenti yüklememiz gerekmektedir.  Aşağıdaki eklentileri kullanmış olduğumuz tarayıcıya göre indirip kuralım.

Chrome

Firefox

Ekelentileri indirdik ve kurduk. Artık aşağıda da gördüğümüz gibi herhangi bir küçük resmin üzerine geldiğimizde (eğer en büyük boyutu o değilse) otomatik olarak büyüyecektir.

Dilerseniz üzerine geldiğiniz bir fotoğrafı büyüttükten sonra klavyeden;

S  ile kaydedebilir

T ile yeni sekmede açabilir

W  yeni pencerede açabilirsiniz.

Diğer ayarları ise tarayıcınızın sol üst köşesindeki zoom iconuna tıklayarak yapabilirsiniz.

Sizi büyük bir zahmetten kurtardığım için teşekkür ettiğinizi duyar gibiyim  :))

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. Nebi kardeşim hemen hemen bütün blogu gezmiş her konuda durmuş ve okumuş bulunmaktayım. Yazıların roman tadında akıcı blogda nasıl zaman geçti anlamadim. Eline gözüne ve bu kadar araştırıp yazmani sağlayan tüm uzuvlarına sağlık diliyorum. Başarılı yazılarının devamını beklemekteyim ;))

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • ali Rıfat

  Eklentiyi yaklaşık 20 gündür kullanıyorum. Öncelikle eklenti verdiğimiz paranın üzerinde değerde onu belirtebilirim, Helali hoş olsun. Her hangi bir hesaba girip takip etme seçimiyle o hesabı takip edenleri veya hesabın takip ettiklerini rahatlıkla takip edebiliyorsunuz. Beğeni içinse söyleyecek bir...
 • ali Misafir

  hocam sadece bizi takip edenleri takipten çıkma seçeneğine ihtiyacımız var.
 • ali Misafir

  toplu takip kodunu guncelleyecekmisin
 • ali Nebi Garcı

  ssd alacaksanız kesinlikle birleştirmeyin. Birleştirme olur mu ondan da emin değilim ama yani ssd normal diskten kat kat hızlı en azından sistemi ssd ye kurun ki işler hızlı olsun
 • ali Misafir

  teşekkur ederim hemen bakıyorum