İnternette Fotoğraflara Otomatik Zoom

25 04 2012 15:34 tarihinde, İnternet, Tarayıcılar kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 4338 kez okundu

İnternette gezinirken görmüş olduğunuz bir fotoğrafa zoom yapmak için tıklayıp farklı pencerede açmak ya da defalarca pencere gezmek zorunda kalabilirsiniz.

Bu sıkıntının en çok yaşandığı yer hiç şüphesiz Facebook ve Twitter. Twitter’da küçücük bir profil resminin üzerine geldiğinizde gerçek boyutu görmek mümkün. Oysa ki bunu normal şartlarda görebilmek için 3 kez tıklamanız gerekiyor.

Kişilerin profillerinde ya da fotoğraf albümlerinde gezinirken görüntülemek istediğiniz bir fotoğrafa tıklayarak yeni bir sayfaya geçmek ardından büyük boyutunu görme zahmetinde bulunmak yerine direk fare ile üzerine geldiğinizde büyüsün isterseniz bunun Chrome ve Firefox için kısa bir yolu var.

kaynak

Öncelikle eklenti yüklememiz gerekmektedir.  Aşağıdaki eklentileri kullanmış olduğumuz tarayıcıya göre indirip kuralım.

Chrome

Firefox

Ekelentileri indirdik ve kurduk. Artık aşağıda da gördüğümüz gibi herhangi bir küçük resmin üzerine geldiğimizde (eğer en büyük boyutu o değilse) otomatik olarak büyüyecektir.

Dilerseniz üzerine geldiğiniz bir fotoğrafı büyüttükten sonra klavyeden;

S  ile kaydedebilir

T ile yeni sekmede açabilir

W  yeni pencerede açabilirsiniz.

Diğer ayarları ise tarayıcınızın sol üst köşesindeki zoom iconuna tıklayarak yapabilirsiniz.

Sizi büyük bir zahmetten kurtardığım için teşekkür ettiğinizi duyar gibiyim  :))

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. Nebi kardeşim hemen hemen bütün blogu gezmiş her konuda durmuş ve okumuş bulunmaktayım. Yazıların roman tadında akıcı blogda nasıl zaman geçti anlamadim. Eline gözüne ve bu kadar araştırıp yazmani sağlayan tüm uzuvlarına sağlık diliyorum. Başarılı yazılarının devamını beklemekteyim ;))

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • ali Fatma

  Şifremi yenileneme rağmen açılmıyor lütfen yardımcı olurmusunuz
 • ali Nebi Garcı

  kolay yoldan hayır. zor yoldan: o kişinin takipçilerini (sizin hesabınızla giriş yapmadan) listeleyen ve sizin takip etmeniz için listeleyen bir sistem lazım.
 • ali Misafir

  hesabımı engelleyen hesaplardaki takipçileri görmek ve takip etmek için bir şey yapılamaz mı?
 • ali @karaozanturkusu

  hocam misal 3000 kişiyi sessize almak istediğinizi düşünün, misal olarak kod en fazla ilk 1000'de çalışıyor. hem sessize aldıklarını tekrar sessize almak istediğinden tıkanıyor, hem de çok eskilere gidemiyor. bunun tek yolu twit atanı sessize alacak bir kod. bu arada ben 16000 takipçimin büyük çoğun...
 • ali Nebi Garcı

  Söz vermiş olmayayım ancak ilerleyen zamanlarda olabilir. Ayrıca ne kadar mümkün bilmiyorum, kodları incelemem lazım. Nasıl işe yaramadığı konusunda daha fazla bilgi verebilirseniz belki kodu iyileştirebilirim.