İnternette Fotoğraflara Otomatik Zoom

25 04 2012 15:34 tarihinde, İnternet, Tarayıcılar kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 4663 kez okundu

İnternette gezinirken görmüş olduğunuz bir fotoğrafa zoom yapmak için tıklayıp farklı pencerede açmak ya da defalarca pencere gezmek zorunda kalabilirsiniz.

Bu sıkıntının en çok yaşandığı yer hiç şüphesiz Facebook ve Twitter. Twitter’da küçücük bir profil resminin üzerine geldiğinizde gerçek boyutu görmek mümkün. Oysa ki bunu normal şartlarda görebilmek için 3 kez tıklamanız gerekiyor.

Kişilerin profillerinde ya da fotoğraf albümlerinde gezinirken görüntülemek istediğiniz bir fotoğrafa tıklayarak yeni bir sayfaya geçmek ardından büyük boyutunu görme zahmetinde bulunmak yerine direk fare ile üzerine geldiğinizde büyüsün isterseniz bunun Chrome ve Firefox için kısa bir yolu var.

kaynak

Öncelikle eklenti yüklememiz gerekmektedir.  Aşağıdaki eklentileri kullanmış olduğumuz tarayıcıya göre indirip kuralım.

Chrome

Firefox

Ekelentileri indirdik ve kurduk. Artık aşağıda da gördüğümüz gibi herhangi bir küçük resmin üzerine geldiğimizde (eğer en büyük boyutu o değilse) otomatik olarak büyüyecektir.

Dilerseniz üzerine geldiğiniz bir fotoğrafı büyüttükten sonra klavyeden;

S  ile kaydedebilir

T ile yeni sekmede açabilir

W  yeni pencerede açabilirsiniz.

Diğer ayarları ise tarayıcınızın sol üst köşesindeki zoom iconuna tıklayarak yapabilirsiniz.

Sizi büyük bir zahmetten kurtardığım için teşekkür ettiğinizi duyar gibiyim  :))

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. Nebi kardeşim hemen hemen bütün blogu gezmiş her konuda durmuş ve okumuş bulunmaktayım. Yazıların roman tadında akıcı blogda nasıl zaman geçti anlamadim. Eline gözüne ve bu kadar araştırıp yazmani sağlayan tüm uzuvlarına sağlık diliyorum. Başarılı yazılarının devamını beklemekteyim ;))

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • ali Misafir

  Ben de benzer bir sorunla karşı karşıyayım. Hesabımdan hiçbir şekilde tweet atamıyorum,beğenemiyorum,retweet yapamıyorum ve kimseyi takip edip mesaj gönderemiyorum. Neredeyse iki ay oldu ama hâlâ aynı şekilde. Profilime bir başkası girince 'bu hesap sınırlandırılmış,yine de profili görüntülemek isti...
 • ali Misafir

  hocam twitter hesabım kilitlendi ve hesabıma giriş yaptıgımda telefon numarasına onay kodu gönder yazısı cıkıyor direk. sanırım kodu yazınca hesabım acılacak ama şöyle bir sıkıntı var orda yazan telefon numarası suan aktif değil. bu yüzden onay kodu alamıyorum lütfen yardım edin ne yapabilirim ?
 • ali Misafir

  Aynen öyle bendede öyle oluyor otomatik silinmesi gerekiyor sizdeki gibi ama lütfen cevap verin
 • ali Misafir

  Merhabalar,eklenti her güncelleme ile ayrı güzel ve kullanışlı oluyor.Takip etme seçeneğine bizi halihazırda takip edenleri değilde takip etmeyenleri takip etme seçeneği gelirse daha kolay bir şekilde hem farklı insanlara ulaşılmış olur hem de takipçi artışı daha çabuk olur.İyi günler dilerim kolay...
 • ali Misafir

  Hocam merhaba. Vermiş olduğunuz link çalışmıyor acaba twitter farklı bir adresemi taşıdı bu işlemi. Müsait zamanınızda kontrol edebilirmisiniz.