iphone Kamerası ile Matematik İşlemleri Çok Basit

27 10 2014 12:05 tarihinde, Mobil Araçlar, Uygulamalar kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 2908 kez okundu

Cebinizde bir iOS cihazınız varsa matematik sizin için çocuk oyuncağı olacaktır. Teknolojinin bu nimetinden istifade etmek için bir uygulama mevcut.

Matematik sevmeyen biri iseniz ya da işlemlerinizi yaparken zamandan tasarruf edip kafa yormak istemeyen biriyseniz artık cebinizde size yardımcı olacak bir uygulama var.

iOS için bir uygulama geliştiricisi yazdığı uygulama ile matematikte hesap makinesini geride bırakacak yeniliğe imza attı.

Uygulamayı bir iphone kamerası ile çalıştırabilir ve çözemediğiniz soruları cep telefonunuza göstererek kolayca çözebilirsiniz. Ayrıca çözümü ve tüm adımları da izleyerek aynı zamanda öğrenmiş olursunuz.

PhotoMath isimli uygulama iOS App Store’dan ücretsiz şekilde edinilebilir.

Kamerayı uygulama ile açtığınızda 4 adet kırmızı dikdörtgen içerisine alacağınız her işlem çözüme kavuşturulur.

İşlemleri adım adım takip edebilirsiniz.

photomath

Önemli not: Uygulama sadece bilgisayar baskılı işlemleri çözdüğü için elle yazılmış işlemleri tanımlayamıyor. Bu yüzden herhangi bir işlemi çözmeniz için bir çıktısının olması ya da bir soru bankası, hazırlık kitabı, deneme vb şekilde basılı olması gerekiyor.

Yukarıdaki videoyu izleyin ve cebinizde ne denli bir uygulama taşıdığınızı farkedin 😉 Yukarıda verdiğim bağlantıdan uygulamayı deneyin iphone kamerası ile matematik kabus olmaktan çıksın.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Anonim Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Anonim Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Anonim Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Anonim Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...