iphone Kamerası ile Matematik İşlemleri Çok Basit

27 10 2014 12:05 tarihinde, Mobil Araçlar, Uygulamalar kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 2557 kez okundu

Cebinizde bir iOS cihazınız varsa matematik sizin için çocuk oyuncağı olacaktır. Teknolojinin bu nimetinden istifade etmek için bir uygulama mevcut.

Matematik sevmeyen biri iseniz ya da işlemlerinizi yaparken zamandan tasarruf edip kafa yormak istemeyen biriyseniz artık cebinizde size yardımcı olacak bir uygulama var.

iOS için bir uygulama geliştiricisi yazdığı uygulama ile matematikte hesap makinesini geride bırakacak yeniliğe imza attı.

Uygulamayı bir iphone kamerası ile çalıştırabilir ve çözemediğiniz soruları cep telefonunuza göstererek kolayca çözebilirsiniz. Ayrıca çözümü ve tüm adımları da izleyerek aynı zamanda öğrenmiş olursunuz.

PhotoMath isimli uygulama iOS App Store’dan ücretsiz şekilde edinilebilir.

Kamerayı uygulama ile açtığınızda 4 adet kırmızı dikdörtgen içerisine alacağınız her işlem çözüme kavuşturulur.

İşlemleri adım adım takip edebilirsiniz.

photomath

Önemli not: Uygulama sadece bilgisayar baskılı işlemleri çözdüğü için elle yazılmış işlemleri tanımlayamıyor. Bu yüzden herhangi bir işlemi çözmeniz için bir çıktısının olması ya da bir soru bankası, hazırlık kitabı, deneme vb şekilde basılı olması gerekiyor.

Yukarıdaki videoyu izleyin ve cebinizde ne denli bir uygulama taşıdığınızı farkedin 😉 Yukarıda verdiğim bağlantıdan uygulamayı deneyin iphone kamerası ile matematik kabus olmaktan çıksın.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Spam Denetimi * Spam denetimi süresi doldu. Yenileyin.

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Rıfat

  Eklentiyi yaklaşık 20 gündür kullanıyorum. Öncelikle eklenti verdiğimiz paranın üzerinde değerde onu belirtebilirim, Helali hoş olsun. Her hangi bir hesaba girip takip etme seçimiyle o hesabı takip edenleri veya hesabın takip ettiklerini rahatlıkla takip edebiliyorsunuz. Beğeni içinse söyleyecek bir...
 • Anonim Misafir

  hocam sadece bizi takip edenleri takipten çıkma seçeneğine ihtiyacımız var.
 • Anonim Misafir

  toplu takip kodunu guncelleyecekmisin
 • Anonim Nebi Garcı

  ssd alacaksanız kesinlikle birleştirmeyin. Birleştirme olur mu ondan da emin değilim ama yani ssd normal diskten kat kat hızlı en azından sistemi ssd ye kurun ki işler hızlı olsun
 • Anonim Misafir

  teşekkur ederim hemen bakıyorum