iphone Kamerası ile Matematik İşlemleri Çok Basit

27 10 2014 12:05 tarihinde, Mobil Araçlar, Uygulamalar kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 3215 kez okundu

Cebinizde bir iOS cihazınız varsa matematik sizin için çocuk oyuncağı olacaktır. Teknolojinin bu nimetinden istifade etmek için bir uygulama mevcut.

Matematik sevmeyen biri iseniz ya da işlemlerinizi yaparken zamandan tasarruf edip kafa yormak istemeyen biriyseniz artık cebinizde size yardımcı olacak bir uygulama var.

iOS için bir uygulama geliştiricisi yazdığı uygulama ile matematikte hesap makinesini geride bırakacak yeniliğe imza attı.

Uygulamayı bir iphone kamerası ile çalıştırabilir ve çözemediğiniz soruları cep telefonunuza göstererek kolayca çözebilirsiniz. Ayrıca çözümü ve tüm adımları da izleyerek aynı zamanda öğrenmiş olursunuz.

PhotoMath isimli uygulama iOS App Store’dan ücretsiz şekilde edinilebilir.

Kamerayı uygulama ile açtığınızda 4 adet kırmızı dikdörtgen içerisine alacağınız her işlem çözüme kavuşturulur.

İşlemleri adım adım takip edebilirsiniz.

photomath

Önemli not: Uygulama sadece bilgisayar baskılı işlemleri çözdüğü için elle yazılmış işlemleri tanımlayamıyor. Bu yüzden herhangi bir işlemi çözmeniz için bir çıktısının olması ya da bir soru bankası, hazırlık kitabı, deneme vb şekilde basılı olması gerekiyor.

Yukarıdaki videoyu izleyin ve cebinizde ne denli bir uygulama taşıdığınızı farkedin 😉 Yukarıda verdiğim bağlantıdan uygulamayı deneyin iphone kamerası ile matematik kabus olmaktan çıksın.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Nebi Garcı

  https://www.instagram.com/accounts/access_tool/accounts_you_blocked adresine bilgisayardan girdiğinizde görünmesi gerek. O da sizi engellediyse görünmeyebilir
 • Anonim Misafir

  Merhaba. Bu şekilde bilgisayardan beni engelleyen kullanıcıyı engelledim fakat telefondaki instagram uygulanmasındaki hesabımda engellenenler listesinde görünmüyor. ne yapmak lazım?
 • Anonim Mehmet

  Gayet güzel bir anlatımda bulunmuşsunuz. Sayenizde öğrettiğiniz şekilde yaparak bir kişiyi engelledim bende.
 • Anonim Misafir

  Merhaba, ınstagram nega araç eklentisini almak istiyorum. Hesap bilgilerinizi atar mısınız?
 • Anonim Misafir

  yorum özelliği müthiş oldu hocam umarım zamanlı gönderi planlama özelliği de getirirsiniz de piyasadaki herkes sizin ekletiyi kullanır.