iphone Kamerası ile Matematik İşlemleri Çok Basit

27 10 2014 12:05 tarihinde, Mobil Araçlar, Uygulamalar kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 2725 kez okundu

Cebinizde bir iOS cihazınız varsa matematik sizin için çocuk oyuncağı olacaktır. Teknolojinin bu nimetinden istifade etmek için bir uygulama mevcut.

Matematik sevmeyen biri iseniz ya da işlemlerinizi yaparken zamandan tasarruf edip kafa yormak istemeyen biriyseniz artık cebinizde size yardımcı olacak bir uygulama var.

iOS için bir uygulama geliştiricisi yazdığı uygulama ile matematikte hesap makinesini geride bırakacak yeniliğe imza attı.

Uygulamayı bir iphone kamerası ile çalıştırabilir ve çözemediğiniz soruları cep telefonunuza göstererek kolayca çözebilirsiniz. Ayrıca çözümü ve tüm adımları da izleyerek aynı zamanda öğrenmiş olursunuz.

PhotoMath isimli uygulama iOS App Store’dan ücretsiz şekilde edinilebilir.

Kamerayı uygulama ile açtığınızda 4 adet kırmızı dikdörtgen içerisine alacağınız her işlem çözüme kavuşturulur.

İşlemleri adım adım takip edebilirsiniz.

photomath

Önemli not: Uygulama sadece bilgisayar baskılı işlemleri çözdüğü için elle yazılmış işlemleri tanımlayamıyor. Bu yüzden herhangi bir işlemi çözmeniz için bir çıktısının olması ya da bir soru bankası, hazırlık kitabı, deneme vb şekilde basılı olması gerekiyor.

Yukarıdaki videoyu izleyin ve cebinizde ne denli bir uygulama taşıdığınızı farkedin 😉 Yukarıda verdiğim bağlantıdan uygulamayı deneyin iphone kamerası ile matematik kabus olmaktan çıksın.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Fatma

  Şifremi yenileneme rağmen açılmıyor lütfen yardımcı olurmusunuz
 • Anonim Nebi Garcı

  kolay yoldan hayır. zor yoldan: o kişinin takipçilerini (sizin hesabınızla giriş yapmadan) listeleyen ve sizin takip etmeniz için listeleyen bir sistem lazım.
 • Anonim Misafir

  hesabımı engelleyen hesaplardaki takipçileri görmek ve takip etmek için bir şey yapılamaz mı?
 • Anonim @karaozanturkusu

  hocam misal 3000 kişiyi sessize almak istediğinizi düşünün, misal olarak kod en fazla ilk 1000'de çalışıyor. hem sessize aldıklarını tekrar sessize almak istediğinden tıkanıyor, hem de çok eskilere gidemiyor. bunun tek yolu twit atanı sessize alacak bir kod. bu arada ben 16000 takipçimin büyük çoğun...
 • Anonim Nebi Garcı

  Söz vermiş olmayayım ancak ilerleyen zamanlarda olabilir. Ayrıca ne kadar mümkün bilmiyorum, kodları incelemem lazım. Nasıl işe yaramadığı konusunda daha fazla bilgi verebilirseniz belki kodu iyileştirebilirim.