Kısaltılmış URL’leri Açmadan Test Edin

22 10 2013 23:14 tarihinde, İnternet kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 2408 kez okundu

siteadvisorHerkesin sosyal medyada paylaştığı bir şeyler mutlaka vardır. Paylaşılacak çok şeyimiz var ancak paylaştığımız ortamda bu kısıtlanıyor.

Twitter gibi tek seferde paylaşılan içeriğin uzunluğunun kısıtlandığı ortamlarda paylaşım yapmak adeta işkence!

Kısıtlı paylaşım ortamında paylaşılan bağlantıları kısaltmak için bir çok servis kullanılıyor. Ancak bu adreslerin hangi siteye ait olduğunu açmadan göremiyoruz. Bağlantı güvenli mi değil mi bilinmiyor.

Gittikçe yaygınlaşan URL kısaltma servislerini kullanarak zararlı içerik paylaşanlar da aldı başını gidiyor. Genellikle Kısaltılmış URL ile verilen sıkıştırılmış dosyaları ve kurulum dosyalarını indirirken şüphe duyduğunuz bağlantıları test etmenizde fayda var.

Bazı URL kısaltma servislerinden reklam yoluyla gelir elde edildiği malum. Ancak gerçek adresi gizleyerek paylaşmak isteyenler de yok değil.

Online olarak kısaltılmış URL’leri test etmek için http://www.siteadvisor.com adresine gidin. Ardından sitenin hemen sağ kısmında yer alan Site Raporu Görüntüleme kısmına adresi yapıştırıp gidin.

Bağlantıya ait sonuçlar sayfada size detaylı olarak gözükecektir.

Eğer kısaltılmış URL ile ilgili önizleme almak istiyorsanız da http://www.urluncover.com/ adresine gidip ustteki çubuğa kısa adresi yapıştırıp uncover deyin. Sonuç alt kısımda açılackatır.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Rıfat

  Eklentiyi yaklaşık 20 gündür kullanıyorum. Öncelikle eklenti verdiğimiz paranın üzerinde değerde onu belirtebilirim, Helali hoş olsun. Her hangi bir hesaba girip takip etme seçimiyle o hesabı takip edenleri veya hesabın takip ettiklerini rahatlıkla takip edebiliyorsunuz. Beğeni içinse söyleyecek bir...
 • Anonim Misafir

  hocam sadece bizi takip edenleri takipten çıkma seçeneğine ihtiyacımız var.
 • Anonim Misafir

  toplu takip kodunu guncelleyecekmisin
 • Anonim Nebi Garcı

  ssd alacaksanız kesinlikle birleştirmeyin. Birleştirme olur mu ondan da emin değilim ama yani ssd normal diskten kat kat hızlı en azından sistemi ssd ye kurun ki işler hızlı olsun
 • Anonim Misafir

  teşekkur ederim hemen bakıyorum