Kısaltılmış URL’leri Açmadan Test Edin

22 10 2013 23:14 tarihinde, İnternet kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 2578 kez okundu

siteadvisorHerkesin sosyal medyada paylaştığı bir şeyler mutlaka vardır. Paylaşılacak çok şeyimiz var ancak paylaştığımız ortamda bu kısıtlanıyor.

Twitter gibi tek seferde paylaşılan içeriğin uzunluğunun kısıtlandığı ortamlarda paylaşım yapmak adeta işkence!

Kısıtlı paylaşım ortamında paylaşılan bağlantıları kısaltmak için bir çok servis kullanılıyor. Ancak bu adreslerin hangi siteye ait olduğunu açmadan göremiyoruz. Bağlantı güvenli mi değil mi bilinmiyor.

Gittikçe yaygınlaşan URL kısaltma servislerini kullanarak zararlı içerik paylaşanlar da aldı başını gidiyor. Genellikle Kısaltılmış URL ile verilen sıkıştırılmış dosyaları ve kurulum dosyalarını indirirken şüphe duyduğunuz bağlantıları test etmenizde fayda var.

Bazı URL kısaltma servislerinden reklam yoluyla gelir elde edildiği malum. Ancak gerçek adresi gizleyerek paylaşmak isteyenler de yok değil.

Online olarak kısaltılmış URL’leri test etmek için http://www.siteadvisor.com adresine gidin. Ardından sitenin hemen sağ kısmında yer alan Site Raporu Görüntüleme kısmına adresi yapıştırıp gidin.

Bağlantıya ait sonuçlar sayfada size detaylı olarak gözükecektir.

Eğer kısaltılmış URL ile ilgili önizleme almak istiyorsanız da http://www.urluncover.com/ adresine gidip ustteki çubuğa kısa adresi yapıştırıp uncover deyin. Sonuç alt kısımda açılackatır.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Fatma

  Şifremi yenileneme rağmen açılmıyor lütfen yardımcı olurmusunuz
 • Anonim Nebi Garcı

  kolay yoldan hayır. zor yoldan: o kişinin takipçilerini (sizin hesabınızla giriş yapmadan) listeleyen ve sizin takip etmeniz için listeleyen bir sistem lazım.
 • Anonim Misafir

  hesabımı engelleyen hesaplardaki takipçileri görmek ve takip etmek için bir şey yapılamaz mı?
 • Anonim @karaozanturkusu

  hocam misal 3000 kişiyi sessize almak istediğinizi düşünün, misal olarak kod en fazla ilk 1000'de çalışıyor. hem sessize aldıklarını tekrar sessize almak istediğinden tıkanıyor, hem de çok eskilere gidemiyor. bunun tek yolu twit atanı sessize alacak bir kod. bu arada ben 16000 takipçimin büyük çoğun...
 • Anonim Nebi Garcı

  Söz vermiş olmayayım ancak ilerleyen zamanlarda olabilir. Ayrıca ne kadar mümkün bilmiyorum, kodları incelemem lazım. Nasıl işe yaramadığı konusunda daha fazla bilgi verebilirseniz belki kodu iyileştirebilirim.