Mavi Ekranlı Hatalarda Ne Yapılmalı?

28 09 2012 14:52 tarihinde, Araçlar, Bilgisayar İpuçları kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 11640 kez okundu

Bilgisayarınız hiç sebep yokken mavi bir ekranla size apar topar bir şeyler anlatmaya çalışıp kapanıyor olabilir. Bilgisayarınızı tekrar açtığınızda acaba ne demek istedi diye düşünüyorsanız dert etmeyin.

Fatal Error olarak bilinen ölümcül hatalar driver, donanım, zararlı yazılım vs gibi nedenlerle oluşabilir. Kapanırken elveda mesajını okuyamamış olabilirsiniz. Aslında bu size bu mesajın bir nüshasını ” C:WINDOWSMiniDump ” konumuna kopyalamıştır. Buna ulaşabilmeniz mümkün.

Eğer bu dosyadan ben bir şey anlamam, daha açıklayıcı bir yazılım yok muydu? diyorsanız da buradan sayfanın en alt kısmından Türkçe dil dosyasıyla beraber edinebilirsiniz. Dil dosyasını ve indirdiğiniz “zip” dosyası içerisindeki bluescreenview.exe dosyasını aynı klasör içerisinde ya da masaüstünüzde açarak hataların neden kaynaklandığına ulaşabilirsiniz.  Geçmiş olsun..

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Rıfat

  Eklentiyi yaklaşık 20 gündür kullanıyorum. Öncelikle eklenti verdiğimiz paranın üzerinde değerde onu belirtebilirim, Helali hoş olsun. Her hangi bir hesaba girip takip etme seçimiyle o hesabı takip edenleri veya hesabın takip ettiklerini rahatlıkla takip edebiliyorsunuz. Beğeni içinse söyleyecek bir...
 • Anonim Misafir

  hocam sadece bizi takip edenleri takipten çıkma seçeneğine ihtiyacımız var.
 • Anonim Misafir

  toplu takip kodunu guncelleyecekmisin
 • Anonim Nebi Garcı

  ssd alacaksanız kesinlikle birleştirmeyin. Birleştirme olur mu ondan da emin değilim ama yani ssd normal diskten kat kat hızlı en azından sistemi ssd ye kurun ki işler hızlı olsun
 • Anonim Misafir

  teşekkur ederim hemen bakıyorum