Mavi Ekranlı Hatalarda Ne Yapılmalı?

28 09 2012 14:52 tarihinde, Araçlar, Bilgisayar İpuçları kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 11988 kez okundu

Bilgisayarınız hiç sebep yokken mavi bir ekranla size apar topar bir şeyler anlatmaya çalışıp kapanıyor olabilir. Bilgisayarınızı tekrar açtığınızda acaba ne demek istedi diye düşünüyorsanız dert etmeyin.

Fatal Error olarak bilinen ölümcül hatalar driver, donanım, zararlı yazılım vs gibi nedenlerle oluşabilir. Kapanırken elveda mesajını okuyamamış olabilirsiniz. Aslında bu size bu mesajın bir nüshasını ” C:WINDOWSMiniDump ” konumuna kopyalamıştır. Buna ulaşabilmeniz mümkün.

Eğer bu dosyadan ben bir şey anlamam, daha açıklayıcı bir yazılım yok muydu? diyorsanız da buradan sayfanın en alt kısmından Türkçe dil dosyasıyla beraber edinebilirsiniz. Dil dosyasını ve indirdiğiniz “zip” dosyası içerisindeki bluescreenview.exe dosyasını aynı klasör içerisinde ya da masaüstünüzde açarak hataların neden kaynaklandığına ulaşabilirsiniz.  Geçmiş olsun..

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Fatma

  Şifremi yenileneme rağmen açılmıyor lütfen yardımcı olurmusunuz
 • Anonim Nebi Garcı

  kolay yoldan hayır. zor yoldan: o kişinin takipçilerini (sizin hesabınızla giriş yapmadan) listeleyen ve sizin takip etmeniz için listeleyen bir sistem lazım.
 • Anonim Misafir

  hesabımı engelleyen hesaplardaki takipçileri görmek ve takip etmek için bir şey yapılamaz mı?
 • Anonim @karaozanturkusu

  hocam misal 3000 kişiyi sessize almak istediğinizi düşünün, misal olarak kod en fazla ilk 1000'de çalışıyor. hem sessize aldıklarını tekrar sessize almak istediğinden tıkanıyor, hem de çok eskilere gidemiyor. bunun tek yolu twit atanı sessize alacak bir kod. bu arada ben 16000 takipçimin büyük çoğun...
 • Anonim Nebi Garcı

  Söz vermiş olmayayım ancak ilerleyen zamanlarda olabilir. Ayrıca ne kadar mümkün bilmiyorum, kodları incelemem lazım. Nasıl işe yaramadığı konusunda daha fazla bilgi verebilirseniz belki kodu iyileştirebilirim.