Media Player Classic’in Altyazı İndirme Özelliğini Keşfedin

16 02 2014 21:40 tarihinde, Bilgisayar İpuçları kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 7127 kez okundu

Belki de yıllardır filmlerinizi ve dizilerinizi ekranlarınızla buluşturan medya oynatıcınızın altyazı bulma özelliğinden siz de bihabersiniz.

Yıllardır yabancı dizi izliyorum. Bu aralar her günüm dolu. Altyazı için bazen saatlerce bekliyorum. Ve nihayetinde Türkçe altyazıları genelde divxplanet ve turkcealtyazi.org’tan indiriyorum.

İndirip arşiv yaptığım için belki ihtiyaç duymadığım bu özelliği keşfetmemiş olabilirim ama benim gibi arşiv tutmayanlarınız varsa eğer altyazı indirme zahmetine girmeden Media Player Classic altyazı bulma özelliğini kullanarak dizi ve filmlerinizi izleyebilirsiniz.

Peki bu altyazı bulma özelliği nasıl kullanılır?

Media Player Classic ile herhangi bir dizi ya da filmi (ismi doğru yazılmış) açın.

Film ya da dizi başladığında klavyeden “D” tuşuna basın. Uzun yolunu tercih etmek isterseniz  “Dosya/Altyazı veritabanı/indir” seçeneğini kullanabilirsiniz.

altyaziindir

İndir dediğinizde karşınıza çıkan pencerede değişik dillerde altyazılar listelenecektir. Burada eğer dizi için indiriyorsanız sezonu ve serisini doğru seçmeniz gerekir.  İşaretli altyazıyı indir ve aç dediğinizde direk altyazı ile oynamaya başlayacaktır.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Nebi Garcı

  Tampermonkey kurulumu için ingilizce bilmenize gerek yok. Mevcur şartlarda eklentiyi kurabiliyor olmanız lazım.
 • Anonim bayram

  ingilizcem yok bu yüzden tampermonkey i kuramadım yardımcı olur musunuz.
 • Anonim Misafir

  Hesabım kilitlendi telefonuma kimlik doğrulama kodu gelmesi lazım hesabıma girebilmem için ama kod gönderdik yazıyor gelmiyor lütfen yardımcı olur musun
 • Anonim Nebi Garcı

  Kod çalışıyor. Twitter bir şeyler değiştirmiş olmalı.
 • Anonim Nebi Garcı

  Sorun 2.6.0 sürümünde çözüldü. Eklentinizi güncelleyin.