Media Player Classic’in Altyazı İndirme Özelliğini Keşfedin

16 02 2014 21:40 tarihinde, Bilgisayar İpuçları kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 7931 kez okundu

Belki de yıllardır filmlerinizi ve dizilerinizi ekranlarınızla buluşturan medya oynatıcınızın altyazı bulma özelliğinden siz de bihabersiniz.

Yıllardır yabancı dizi izliyorum. Bu aralar her günüm dolu. Altyazı için bazen saatlerce bekliyorum. Ve nihayetinde Türkçe altyazıları genelde divxplanet ve turkcealtyazi.org’tan indiriyorum.

İndirip arşiv yaptığım için belki ihtiyaç duymadığım bu özelliği keşfetmemiş olabilirim ama benim gibi arşiv tutmayanlarınız varsa eğer altyazı indirme zahmetine girmeden Media Player Classic altyazı bulma özelliğini kullanarak dizi ve filmlerinizi izleyebilirsiniz.

Peki bu altyazı bulma özelliği nasıl kullanılır?

Media Player Classic ile herhangi bir dizi ya da filmi (ismi doğru yazılmış) açın.

Film ya da dizi başladığında klavyeden “D” tuşuna basın. Uzun yolunu tercih etmek isterseniz  “Dosya/Altyazı veritabanı/indir” seçeneğini kullanabilirsiniz.

altyaziindir

İndir dediğinizde karşınıza çıkan pencerede değişik dillerde altyazılar listelenecektir. Burada eğer dizi için indiriyorsanız sezonu ve serisini doğru seçmeniz gerekir.  İşaretli altyazıyı indir ve aç dediğinizde direk altyazı ile oynamaya başlayacaktır.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Anonim Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Anonim Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Anonim Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Anonim Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...