Microsoft Office Dosyalarını Tarayıcıda Görüntüleme

10 02 2014 13:10 tarihinde, Tarayıcılar kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 4167 kez okundu

Teknoloji öyle güzel bir şey ki alternatifi olmayan bir yenilik ya da ürün yok. Microsoft Office uygulaması her yıl güncelleniyor ve kullanıcıların hizmetine sunuluyor. Buna rağmen bilgisayarında Office uygulaması olmayan kullanıcı da azımsanmayacak kadar çok.

Microsoft Office paketini çok sık kullanmıyorsanız, daha doğrusu uygulama dosyaları oluşturmaktan çok görüntüleme ihtiyacınız oluyorsa böylesine dev bir paketi bilgisayarınıza yüklmemeyebilirsiniz.

Bir ünüversite öğrencisi değilseniz, bir ofis çalışanı değilseniz, bir sekreter değilseniz veyahut benzer bir mesleği icra etmiyorsanız, kısaca Microsoft Office’e çok fazla ihtiyaç duymuyorsanız sizlere(Google Chrome ve Yandex Browser kullanıcılarına) bir alternatiften bahsetmek istiyorum.

Yukarıdaki tarayıcı açıklamamdan da anlaşılabileceği gibi Microsoft Office dosyalarınızı tarayıcıda görüntüleyebileceksiniz. Mesele benim bilgisayarımda Office yüklü değil. Okurken ihtiyaç duyuyordum ama kaldırdım. İhtiyacım olduğunda online servislerden yararlanıyorum. Bu eklenti ile de online hizmet kullanmayı bırakacağım anlamına geliyor.

Eklentiyi sürekli çalıştırmanıza gerek yok. Kurulumdan sonra sadece ihtiyacınız olduğuna aktif etmek için de devre dışı bırakabilirsiniz.

Peki bu Office dosya uzantıları hangileri diye soracak olursanız da şöyle:

.doc .docx .xls .xlsx .ppt .pptx

Eklentiyi (Chrome Office Viewer) buradan indirebilirsiniz.

birlikte ac

Yüklediğinizde bilgisayarınızda Office olmadığı için docx, ppt vb dosyaları açmaya çalıştığınızda uygulama seçmeniz gerekecektir. Bu durumda birlikte aç penceresinden Google Chrome’u seçmelisiniz.

Chrome listede yok ise gözat butonunu ile aşağıdaki fotoğraftaki gibi Chrome’u bulun.

chromeChorme.exe dosyasını seçtiğiniz her uzantı (Office uzantıları) artık tarayıcınızda açılacaktır. Tarayıcınızda bu dosyaları ancak görüntüleyebilirsiniz. Düzenleme yapamazsınız. Düzenlemeler docs.google.com adresine gidebilirsiniz.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Anonim Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Anonim Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Anonim Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Anonim Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...