Microsoft Office Dosyalarını Tarayıcıda Görüntüleme

10 02 2014 13:10 tarihinde, Tarayıcılar kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 4503 kez okundu

Teknoloji öyle güzel bir şey ki alternatifi olmayan bir yenilik ya da ürün yok. Microsoft Office uygulaması her yıl güncelleniyor ve kullanıcıların hizmetine sunuluyor. Buna rağmen bilgisayarında Office uygulaması olmayan kullanıcı da azımsanmayacak kadar çok.

Microsoft Office paketini çok sık kullanmıyorsanız, daha doğrusu uygulama dosyaları oluşturmaktan çok görüntüleme ihtiyacınız oluyorsa böylesine dev bir paketi bilgisayarınıza yüklmemeyebilirsiniz.

Bir ünüversite öğrencisi değilseniz, bir ofis çalışanı değilseniz, bir sekreter değilseniz veyahut benzer bir mesleği icra etmiyorsanız, kısaca Microsoft Office’e çok fazla ihtiyaç duymuyorsanız sizlere(Google Chrome ve Yandex Browser kullanıcılarına) bir alternatiften bahsetmek istiyorum.

Yukarıdaki tarayıcı açıklamamdan da anlaşılabileceği gibi Microsoft Office dosyalarınızı tarayıcıda görüntüleyebileceksiniz. Mesele benim bilgisayarımda Office yüklü değil. Okurken ihtiyaç duyuyordum ama kaldırdım. İhtiyacım olduğunda online servislerden yararlanıyorum. Bu eklenti ile de online hizmet kullanmayı bırakacağım anlamına geliyor.

Eklentiyi sürekli çalıştırmanıza gerek yok. Kurulumdan sonra sadece ihtiyacınız olduğuna aktif etmek için de devre dışı bırakabilirsiniz.

Peki bu Office dosya uzantıları hangileri diye soracak olursanız da şöyle:

.doc .docx .xls .xlsx .ppt .pptx

Eklentiyi (Chrome Office Viewer) buradan indirebilirsiniz.

birlikte ac

Yüklediğinizde bilgisayarınızda Office olmadığı için docx, ppt vb dosyaları açmaya çalıştığınızda uygulama seçmeniz gerekecektir. Bu durumda birlikte aç penceresinden Google Chrome’u seçmelisiniz.

Chrome listede yok ise gözat butonunu ile aşağıdaki fotoğraftaki gibi Chrome’u bulun.

chromeChorme.exe dosyasını seçtiğiniz her uzantı (Office uzantıları) artık tarayıcınızda açılacaktır. Tarayıcınızda bu dosyaları ancak görüntüleyebilirsiniz. Düzenleme yapamazsınız. Düzenlemeler docs.google.com adresine gidebilirsiniz.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mehmet

  Gayet güzel bir anlatımda bulunmuşsunuz. Sayenizde öğrettiğiniz şekilde yaparak bir kişiyi engelledim bende.
 • Anonim Misafir

  Merhaba, ınstagram nega araç eklentisini almak istiyorum. Hesap bilgilerinizi atar mısınız?
 • Anonim Misafir

  yorum özelliği müthiş oldu hocam umarım zamanlı gönderi planlama özelliği de getirirsiniz de piyasadaki herkes sizin ekletiyi kullanır.
 • Anonim Mehmet

  İnstagram nega araç eklentisini iki ayrı hesabım için aldım kullanıyorum. Ücreti de gayet makul. Bir çok işime yaradı, takipçi sayısı arttırmada kesinlikle faydalı bir araç. Yeni eklenen yorum modülü etiket bazlı ve kullanıcı bazlı olur ise çok daha mükemmel olacak. Böyle yararlı bir uygulamayı oldu...
 • Anonim Nebi Garcı

  E-posta gönderildi