Mobil Cihazdan Wifi Yayını Nasıl Yapılır?

07 04 2013 20:55 tarihinde, Mobil Araçlar kategorisinde yazıldı. 2 yorum yapıldı, 5504 kez okundu

wifiTeknolojinin gelişimi ve buna bağlı ihtiyaçların artışı da internet kullanımı çoğu kez zorunlu hale getirmiştir.

İnternet kullanımını her ortamda gerçekleştiremeyebiliriz. Çevremizdeki kablosuz ağlar genellikle şifrelidir ve internet maliyeti diğer ülkelere nazaran düşük olsa da yine de epey yüksek.

Alternatifler zorunlu hale geldiğinde çeşitli şartlarda internet kullanabilmenin yollarını başvurulur. Mesela mobil cihazınızı modem olarak kullanabilir ve bir kablo aracılığıyla ya da bluetooth ile yayın yapıp bilgisayardan mobil cihazınızın internetini kullanabilirsiniz.

Bazı durumlarda bluetooth yayını yetersiz kalır ya da birden çok kişi ile paylaşmak istediğinizde sorun yaşarsınız. Bu durumda bir kablosuz ağ yayını mobil cihazdan nasıl yapılır sorusuna yanıt ararsınız. O halde şimdi bundan biraz bahsedeyim.

Anlatımı symbian cihazlar için yapıyorum ve kullanacağımız uygulama symbian desteklidir.

JoikuSpot isimli uygulama ile yayın yapacağız. Bu yayın için öncelikle telefonunuzun herhangi bir wifi ağı ile bağlantısı varsa kesmeniz gerekir.

JoikuSpot ugulamasını indirin ve kurun.

Ardından uygulamayı açın ve sırasıyla aşağıdaki ekran görüntüsü dizisindeki ayarları uygulayın. Ağ adını ve şifresini kendinize göre değiştirebilirsiniz.

wifi-yayin1(yanlışlıkla 2 yazmışım), 2 ve 3 numaralı ekran görüntüleri programın ayarlar menüsündeki yapmanız gerekenlerdir. Programı açtıktan sonra soldaki ayarlardan “ayarlar” seçeneğine girip yukarıdaki gibi ayarlarınızı yapın.

Ardından 4 numaralı alanda gördüğünüz başlat düğmesinden yayını başlatın. Yayının başlama sürecinde 5 numaralı alandaki gibi bir görüntü karşınıza gelecektir.

numaralı bölümde görüldüğü gibi yayın başladığında artık mobil cihazınız bir wifi yayını yapan modem vazifesi görür. Bilgisayarınızdan ya da başka bir mobil cihazdan Wifi araması yapıp numaralı alandaki belirlediğiniz şifre anahtarını girerek bağlanabilirsiniz.

Şifre anahtarı belirlemeniz şart değil.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 2 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
 1. Abi ben yapıyorum ama başka bi wfi yerinden tarattığımda çıkmıyor benim internetim avea bende avea internet olarak işaretledim ama başka biryerden tarattıgımda çıkmıyorr…

  • Yayın yaptığında yakın mesafede wifi taramasında çıkması lazım. Programda ağı gizleme var mıydı bilmiyorum varsa gizli olabilir. Başka da nasıl sorun olur bilemiyorum gayet sağlıklı çalışıyor program.

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Nebi Garcı Mehmet

  Gayet güzel bir anlatımda bulunmuşsunuz. Sayenizde öğrettiğiniz şekilde yaparak bir kişiyi engelledim bende.
 • Nebi Garcı Misafir

  Merhaba, ınstagram nega araç eklentisini almak istiyorum. Hesap bilgilerinizi atar mısınız?
 • Nebi Garcı Misafir

  yorum özelliği müthiş oldu hocam umarım zamanlı gönderi planlama özelliği de getirirsiniz de piyasadaki herkes sizin ekletiyi kullanır.
 • Nebi Garcı Mehmet

  İnstagram nega araç eklentisini iki ayrı hesabım için aldım kullanıyorum. Ücreti de gayet makul. Bir çok işime yaradı, takipçi sayısı arttırmada kesinlikle faydalı bir araç. Yeni eklenen yorum modülü etiket bazlı ve kullanıcı bazlı olur ise çok daha mükemmel olacak. Böyle yararlı bir uygulamayı oldu...
 • Nebi Garcı Nebi Garcı

  E-posta gönderildi